علاقمندان امروز سینمای کره، در زمره تماشاچیان بهترین سریال های کره ای هستند که از سال ۱۳۸۵ در صدا‌و‌سیمای کشور، دوبله و پخش شده است. دیدن ماجراهای یانگوم در سریال جواهری در قصر و مبارزات کمانگیر جذاب کره‌ای، جومونگ در سریال افسانه جومونگ، بسیاری از ما را علاقمند به تاریخ و فرهنگ کشور کره‌جنوبی نمود.

شاید نزدیکی فرهنگی ما با کره‌، یکی از عوامل اقبال عمومی مردم ایران از صنعت سینمای این کشور باشد، اما از رنگ و لعاب چشم‌نواز لوکیشن‌ها، پوشش رنگارنگ بازیگران و داستان‌های قهرمان‌محور سریال‌های کره‌ای که مفاهیم انسانی همچون، نیکی، احترام به بزرگان، سخت‌کوشی و تلاش برای رسیدن به هدف را ترویج می‌کنند نباید به راحتی گذشت.

در این مطلب، با اشاره‌ای کوتاه به بهترین سریال‌ های کره ای پخش شده از تلویزیون ایران، فهرستی از پربیننده‌ترین سریال‌های اخیر کشور کره جنوبی را به تفکیک ژانر، به شما معرفی خواهیم کرد تا بر اساس علاقه خود انتخاب و از سایت‌های معتبر دانلود نمائید.

کدام یک از سریال های کره ای از تلویزیون ایران پخش شده‌اند؟

تقریبا از ۱۳ سال پیش، شب‌های ایران در ساعت پخش سریال های کره ای ، شاهد خیابان‌های خلوت و بدون ترافیک بود زیرا از کوچک و بزرگ، پیر و جوان، با جدیت پیگیر داستان‌های تاریخی و جذاب چشم بادامی‌های دوست‌داشتنی بودند.

سریال دونگ یی یکی از سریال های کره ای که از تلویزیون ایران پخش شده است.

دونگ یی، جواهری در قصر، امپراتور دریا، تاجر پوسان، افسانه جومونگ، متشکرم، امپراتور بادها، دو دوست، ایسان، سرزمین آهن، سرنوشت، دختر امپراتور، آقای دکتر، مرد مبارز، افسانه سامبونگ، رویای فرمانروای بزرگ، خانواده کیم چی، بخش قلب و افسانه خورشید و ماه، از جمله سریال‌ های کره ای هستند که به زبان شیرین پارسی دوبله و از رسانه ملی پخش شده‌اند.

با فراگیر شدن اینترنت، علاقمندان به سریال های کره ای دیگر منتظر نمی‌مانند و تقریبا همزمان با پخش سریال در کشور کره، آن را دانلود کرده و تماشا می‌کنند.

شاید فهرست زیر به شما کمک کند تا سریال بعدی که دوست دارید ببینید را، به سهولت انتخاب کنید. کافی‌ست روی هر یک از لینک‌های زیر کلیک کنید و مطالب مرتبط با آن ژانر را مطالعه نمائید.

 بهترین سریال های کره ای اکشن ابرقهرمانانه

 

مجموعه تلویزیونی شکارچی شهر   CITY HUNTER

کارگردان: جین هیوک

بازیگران: لی مین هو، پارک مین یونگ، لی جون هیوک، کیم سانگ جونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: “لی یون سانگ” به عنوان فارغ‌التحصیل دانشگاه ام آی تی آمریکا، وارد کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی می‌شود. او به قصد گرفتن انتقام خون پدرش که سال‌ها پیش در عملیاتی در کره شمالی، بنا به دلایل سیاسی، به دستور رئیس جمهور کشته شده، وارد کاخ می‌شود اما برملا کردن فساد مقامات دولتی و گرفتن حق مردم فقیر رفته‌رفته تبدیل به هدف اصلی‌اش می‌شود. در این میان باید دید عشق دختری از گارد محافظان ریاست جمهوری او را از هدف دور می‌کند یا …

شکارچی شهر؛ یکی از سریال های کره ای موفق

 

 

دانلود کنید

مردی به نام خدا    A MAN CALLED GOD

دوست‌داران سونگ ایل گوک (بازیگر نقش جومونگ) در این سریال زیبای کره‌ای، می‌توانند به تماشای نفش‌آفرینی هنرپیشه محبوب خود بنشینند.

کارگردان: لی هیونگ سئون

بازیگران: سونگ ایل گوک، چو جین وونگ، هان چائه یونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۰

تعداد قسمت:  ۲۴

خلاصه داستان: “مایکل کینگ” (سونگ ایل گوک) رهبر یک باند زیرزمینی قاچاق مواد مخدر است که می‌خواهد انتقام مرگ والدینش را بگیرد. وقتی با خبرنگاری به نام “جین بوبه” آشنا می‌شود، تمام باورهایش دچار تغییر شده و …

مردی به نام خدا؛ سریال کره ای

 

 

دانلود کنید

ماسک عروسک   BRIDAL MASK

کارگردان: یون سونگ شیک

بازیگران: جو وون، جین سی یون، پارک کی وونگ، هان چایی-آه

تاریخ پخش: ۲۰۱۲

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: قهرمانی به نام “لی کانگ تو” در دوران استعمار ژاپن، با مهارت خود در هنرهای رزمی، به مبارزه علیه استعمارگران ژاپنی می‌پردازد. او که با نام Gaksital شناخته می‌شود برای مخفی ماندن هویت خود، از ماسک استفاده می‌کند.

این سریال را با نام ماسک عروس نیز می‌شناسند.

ماسک عروسک یکی از سریال های کره ای موفق است.

 

 

دانلود کنید

ایلجیما     ILJIMAE: THE PHANTOM THIEF

کارگردان: لی یونگ سوک

بازیگران: لی جون کی، هان هیو جو، لی یونگ-آه، پارک سی هو

تاریخ پخش: ۲۰۰۸

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: دزد قهرمان که به مردم فقیر کمک می‌کند، حافظه خود را باز می‌یابد و به جستجوی راز قتل پدر واقعی‌اش که یک اشراف‌زاده بوده می‌رود.

این سریال یکی از پربیننده‌ترین و بهترین سریال های کره ای بوده است.

سریال کره ای ایلجیما

 

 

دانلود کنید

نسل خورشید    DESENDANTS OF THE SUN

کارگردان: لی ایونگ بوک

بازیگران: سونگ جونگ کی، سونگ هی کیو

تاریخ پخش: ۲۰۱۶

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: گروهی از ارتش به کشور جنگ‌زده اوروک اعزام می‌شوند. کاپیتان “یو شین جین” رهبر نیروهای ویژه است که در منطقه جنگی با پزشک داوطلبی به نام ” کانگ مو یون” که دختری سرکش و لجباز است آشنا می‌شود و …

سریال کره ای نسل خورشید

 

 

دانلود کنید

بهترین سریال های کره ای پلیسی – جنایی

 

گروه ویژه شماره ۱۰   SPECIAL AFFAIRS TEAM TEN

کارگردان: لی سونگ یونگ

بازیگران: جو سانگ ووک، جو آن، کیم سانگ هو، چویی وو شیک

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۹

خلاصه داستان: گروه ویژه شماره ۱۰، واحدی از بخش جنایی پلیس کره جنوبی است که به تعقیب جنایتکاران معروف می‌پردازد. افراد این گروه هر یک دارای ویژگی خاصی هستند. قدرت استدلال، حس ششم قوی و قدرت کشف و شهود، در کنار سوابق کارآگاهی و دانشگاهی این افراد، آن‌ها را به حل معماهای پیچیده جنایی قادر می‌سازد.

این سریال در دو فصل ساخته شده و در هر قسمت به حل یک معمای جنایی می‌پردازد.

سریال کره ای گروه ویژه شماره 10

 

دانلود کنید

 

سه روز    THREE DAYS

کارگردان: هونگ چانگ ووک، شین کیونگ سو

بازیگران: پارک یو چون، پارک ها سون، سون هیون جو، چوئی وون یونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۴

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: رئیس‌جمهور کره، در ویلای تفریحی خود به طور اسرارآمیزی ناپدید می‌شود. محافظان وی فقط صدای شلیک گلوله شنیده‌اند. جستجو برای پیدا کردن رئیس‌جمهور آغاز می‌شود. آنها فقط سه روز فرصت دارند تا وی را یافته و به مکانی امن منتقل کنند…

سریال کره ای سه روز

 

دانلود کنید

 

شهر بی‌رحم    [HEARTLESS CITY  [CRUEL CITY

کارگردان: جانگ یونگ وو، لی جانگ هیو

بازیگران: جونگ کیونگ هو، نام گیو ری، کیم یو می، لی جای یون، چویی مو سانگ و …

تاریخ پخش: ۲۰۱۳

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: افسر پلیسی به یک باند خلافکار در زمینه قاچاق مواد مخدر، نفوذ می‌کند تا مدارکی برای دستگیری آنها پیدا کند و نیز قاتل دوستش را پیدا کند. اما بر حسب اتفاق، عاشق رئیس گروه قاچاقچی‌ها می‌شود که در قتل دوستش دست داشته است. باید دید پلیس جوان، عشق را انتخاب می‌کند یا انتقام را؟

شهر بی‌رحم، یکی از بهترین سریال های کمدی پلیسی سال‌های اخیر است که تحسین ۹۲% مخاطبان را برانگیخته است.

شهر بی رحم؛ یکی از بهترین سریال های کره ای

 

 

دانلود کنید

آیریس    IRIS

یکی از موفق‌ترین و پر‌هزینه‌ترین (با هزینه ۲۰ میلیون دلار) سریال های کره ای است که  فصل دوم آن با حضور بازیگران متفاوت در سال ۲۰۱۳ ساخته شد. آیریس ۱ در جشنواره‌های سال ۲۰۰۹ موفق به کسب ۱۱ عنوان جایزه شد.

کارگردان: کیم کیو ته

بازیگران: لی بیونگ هون، کیم ته هی

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: “کیم هیون جون” و “جین یا وو” دوستان صمیمی هستند که با هم وارد سازمان جاسوسی معروف NNS شده و هر دو عاشق زنی به نام “سونگ هی” می‌شوند. هیون جون برای مأموریتی به مجارستان فرستاده می‌شود و اتفاقاتی برایش پیش می‌آید که زندگی وی را برای همیشه تغییر می‌دهد. او می‌خواهد بداند آیریس چیست و چه کسی باعث شده که او به عضویت NNS درآید؟

سریال کره ای ایریس

 

 

دانلود کنید

صدا   VOICE

کارگردان: کیم هونگ سون

بازیگران: جانگ هیوک، لی هانا

تاریخ پخش: ۲۰۱۷

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: ” موجین هوک” کارآگاه موفقی است که پرونده‌های زیادی را بر عهده داشته و در حل معماهای جنایی سرامد است. با قتل همسرش توسط یک قاتل سریالی، تمام زندگی‌اش زیر و رو می‌شود. موجین احساس گناه می‌کند که نتوانسته از همسرش مراقبت کند، برای همین مخفیانه به دنبال قاتل می‌گردد.

فصل دوم و سوم این سریال، با بازیگران و ماجراهای جدید تولید و پخش شده است.

سریال کره ای صدا (فصل 1)

 

 

دانلود کنید

بهترین سریال های درام عاشقانه کره ای

دوست‌داران کی دراما (K DRAMA) افرادی هستند که به فیلم و سریال‌های درام کره ای علاقمندند. سینمای کره جنوبی، در این زمینه بسیار فعال بوده و همه ساله، محصولات متنوعی را تولید و پخش می‌کند. در این قسمت برخی از سریال‌های درام عاشقانه پرطرفدار کره ای را معرفی می‌کنیم.

ویروس بتهوون  BEETHOVEN VIRUS

کارگردان: لی جی.کیو

بازیگران: کیم میونگ مین، لی جی آه، جانگ گیون ساک

تاریخ پخش: ۲۰۰۸

تعداد قسمت: ۱۸

خلاصه داستان: “کنگ گان وو” در دهه چهل‌سالگی زندگی خود، رهبر ارکستر نخبه و مغروری است که برای خلق بهترین موسیقی، دست به هر کاری می‌زند. غرور بیش از حد و اخلاق خاصش مانع از ایجاد روابط خوب با اطرافیانش شده است. او یک ویولونیست به نام “دو رو می ” و یک ترومپت‌نواز هم نام خودش را ملاقات می‌کند و …

سریال کره ای ویروس بتهوون

 

 

دانلود کنید

ملکه برفی THE SNOW QUEEN

کارگردان: لی هیونگ مین

بازیگران: هیون بین  سونگ یی ری  ایم جوهوان  یو این یونگ و …

تاریخ پخش: ۲۰۰۶

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: این داستان بر اساس زندگی واقعی یک نابغه ریاضی و رقابت وی در سن ۱۷ سالگی با یک نابغه دیگر است که زندگی هر دو را دچار تغییر می‌کند. شروع سریال نفس‌گیر است. شخصیت اول مرد قصه، خودش را از بالای یک کوه برفی به پایین پرت می‌کند و …

سریال کره ای ملکه برفی

 

 

دانلود کنید

 

۴۹ روز      DAYS ۴۹

کارگردان: جو یونگ کوانگ

بازیگران: لی یو ون، نام گیوری، جونگ ایل وو، جو هیون جای، یائه سو بین

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: ۴۹ روز به “جی هیون” که چند روز قبل از ازدواج تصادف کرده و به کما رفته، فرصت داده می‌شود تا به دنیا برگردد و از جسم “سونگ بی کیونگ” استفاده کند تا سه نفر را که برایش اشک خالصانه می‌ریزند پیدا کند…

سریال کره ای 49 روز

 

 

دانلود کنید

 

معلم کیم، دکتر رمانتیک      ROMANTIC DOCTOR, TEACHER KIM

کارگردان: یو این سیک

بازیگران: هان سئوک کیو، سئو هیون جین، یو یئون سئوک، ایم وون هه

تاریخ پخش: ۲۰۱۶

تعداد قسمت: ۲۰+۱

خلاصه داستان: پسر بچه‌ای، پدرش را در یک سانحه پزشکی از دست می‌دهد، تصمیم می‌گیرد پزشک شود و انتقام مرگ ناگهانی پدرش را بگیرد. او پزشک همان بیمارستانی می‌شود که پدرش در آن مرده است و …

سریال کره ای دکتر رمانتیک

 

دانلود کنید

 

صدای قلبمو بشنو   [LISTN TO MY HEART  [CAN YOU HEAR MY HEART

کارگردان: کیم سانگ هو

بازیگران: جائه وون کیم، جیونگ ایوم هوانگ، مین نامکونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۳۰

خلاصه داستان: در این سریال رمانتیک، نقش عشق را در محدودیت‌های فیزیکی به خوبی می‌توان دید. مادر ناشنوای “بونگ وو ری” با پدر “بونگ ما” که از نظر ذهنی دچار بیماری است ازدواج می‌کند. هر دو در ابتدا بیماری والدین خود را از هم پنهان می‌کنند اما جایی که پای عشق در میان باشد…

میتونی صدای قلبمو بشنوی؟ یکی سریال کره ای عاشقانه

 

دانلود کنید

بهترین سریال های اکشن- درام  کره ای

 

شکارچیان برده  THE SLAVE HUNTERS

کارگردان: کوک یونگ هوان

بازیگران: جانگ هیوک، لی دا-هائه، او جی هوو، هان جانگ سو

تاریخ پخش: ۲۰۱۰

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: “لی دائه گیل” با هدف یافتن دختری به نام “اون نیون” که در گذشته برده خانواده آنها بوده و گیل عاشقش بوده، به شکار برده‌ها می‌پردازد. او نمی‌داند که دختر در میان اشراف‌زادگان زندگی میکند و در حال تدارک مراسم ازدواج است. اون نیون که هنوز عشق گیل را فراموش نکرده از مراسم ازدواج فرار می کند و …

این سریال یکی از پر‌بیننده‌ترین و بهترین سریال های کره ای بوده که بیش از ۱۵ عنوان جایزه از جمله بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد اصلی را به دست آورده است.

سیال کره ای شکارچیان برده

 

 

دانلود کنید

 

تازا   TAZZA

این سریال با نام های تاجا و جنگ گل ها نیز شناخته می شود.

کارگردان: کانگ شین هیو

بازیگران: جانگ هیوک  هان یی-سئول  کیم مین-جون

تاریخ پخش: ۲۰۰۸

تعداد قسمت: ۲۱

خلاصه داستان: “گو نی” با فکر انتقام گرفتن از “یونگ مین” که باعث مرگ مادر و ناپدری‌اش شده در زندان بزرگ می شود. در زندان با افرادی آشنا می شود که آینده او را برای همیشه تغییر می دهند…

سریال کره ای تازا

 

دانلود کنید

 

چلچله خورشید   SWALLOW THE SUN

کارگردان: یو چونگ یول

بازیگران: جی سانگ، سونگ یو ری، لی وان

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۲۵

خلاصه داستان: “جونگ وو” پسر یتیمی که در گروه اوباش محله روزگار می‌گذراند، یک روز بر حسب اتفاق، زندگی رئیس ثروتمند شرکتی بزرگ را نجات می‌دهد و به استخدام وی درمی‌آید. رئیس او را به سئول می‌فرستد تا مراقب پسرش باشد. پسر آقای رئیس از جونگ وو فقط یک درخواست دارد، آن هم این است که برای به دست آوردن دل دختر مورد علاقه‌اش کمک کند. جونگ وو می‌خواهد کمک کند اما آن دختر کسی نیست جز عشق دوران کودکی خودش که …

سریال کره ای چلچله خورشید

 

 

دانلود کنید

 

بک دونگ سو دلاور    WARRIOR BAEK DONG-SOO

کارگردان: لی هیون جیک، کیم هونگ سون

بازیگران: چانگ ووک جی، سئونگ هویو، هو  چانگ کیم

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۹

خلاصه داستان: دو دوست که از کودکی عاشق جنگجویی بودند، در بزرگی راهشان از هم جدا شده و در مقابل هم قرار می‌گیرند. یکی، بزرگترین مبارز کشور و رئیس گارد امنیت سلطنتی می‌شود و دیگری به عضویت گروه زیرزمینی خلافکاران که به دنبال سرنگونی پادشاه هستند در می‌آید و …

سریال کره ای بک دونگ سو دلاور

 

 

دانلود کنید

 

نجاتم بده  SAVE ME

کارگردان: کیم سونگ سو

بازیگران: تیکیون، سئو یه جی، جو سانگ ها

تاریخ پخش: ۲۰۱۷

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: دختر جوانی که همراه خانواده‌اش به شهر کوچکی نقل مکان کرده، طی حادثه‌ای با فرقه‌ای مذهبی درگیر می‌شود و اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد…

فصل دوم این سریال نیز در ۱۶ قسمت تولید شده از ۱۸ اردیبهشت سال جاری از شبکه OCN در حال پخش است.

سریال نجاتم بده یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای

دانلود کنید

برترین سریال های کره ای تاریخی-حماسی (با محوریت یک مرد)

خیلی‌ها سریال کره‌ای را مترادف با نام جومونگ می‌دانند. افسانه جومونگ یکی از بهترین سریال های کره ای بود که از تلویزیون ایران پخش شد. اگر چه برخی معتقدند کره‌ای‌ها با این سریال‌ها برای خود تاریخ می‌سازند، اما دیدن داستان‌های حماسی همیشه جذابیت خود را داشته است.

اگر به افسانه جومونگ و امپراتور بادها علاقمند بودید، حتما از تماشای سریال‌های معرفی شده در این قسمت نیز لذت خواهید برد.

بهترین سریال های کره ای تاریخی؛ امپراتور بادها

 

خدای جنگ   GOD OF WAR

کارگردان: کیم جین مین، کیم هیونگ دونگ

بازیگران: کیم جو هیوک، پارک سانگ مین، کیم گیو ری

تاریخ پخش: ۲۰۱۲

تعداد قسمت: ۵۶

خلاصه داستان: ” کیم جوم” فزند یکی از فرماندهان فراری است که توسط راهب‌ها نگهداری شده و فنون رزمی را آموزش می‌بیند. در پی قتل عام راهب‌های کشور گوریو توسط پادشاه، کیم جون با مبارزات خود برای دفاع از قبیله‌اش وارد کاخ شده و به زودی به مقام بالای ریاست یگان ارتش ارتقا پیدا می‌کند و تا جایی پیش می‌رود که به سلطنت می‌رسد…

خدای جنگ؛ سریال کره ای

 

 

دانلود کنید

 

شاه گوانگتو کبیر    GWANGGAETO, THE GREAT CONQUEROR

کارگردان: لی جائه یونگ

بازیگران: لی تائه گون، کیم سئونگ سو، ایم هو،  اوه جی این

تاریخ پخش: ۲۰۱۲-۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۹۲

خلاصه داستان: این سریال تاریخی حماسی، درباره زندگی پادشاه گوانگتوی بزرگ است که با تصاحب قدرت از قوم بیکجی، افتخار گوگوریو را به آن باز می‌گرداند.

سریال کره ای شاه گوانگتو کبیر

 

 

دانلود کنید

 

امپراتور گیونجوگو  KING GEUNCHOGO

کارگردان: چئول گیوم کیم، سانگ وو کیم

بازیگران: وو سئونگ کام، جی سو کیم، جونگ وون لی

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۶۰

خلاصه داستان: داستان زندگی پادشاه سرزمین باکجی و فتوحات وی در دوران باشکوه سلطنت وی است که با قدرت سیاسی خود، شبه جزیره کره را به اوج اقتدار می‌رساند…

امپراتور گئون چوگو یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی و حماسی کشور کره است.

 

 

دانلود کنید

 

 

شش اژدهای پرنده  SIX FLYING DRAGON

کارگردان: شین کیونگ سو

بازیگران: آه این یو، یوهان بیون، سی کیونگ شین

تاریخ پخش: ۲۰۱۵

تعداد قسمت: ۵۰

خلاصه داستان: این سریال تاریخی درباره مبارزات، جاه طلبی، موفقیت و سقوط شش شخصیت با محوریت” لی بانگ وون” سومین پادشاه سلسله چوسان است…

 

سریال کره ای تاریخی شش اژدهای پرنده

 

 

دانلود کنید

 

درختی با ریشه های عمیق  TREE WITH DEEP ROOTS

کارگردان: تائه یو چانگ

بازیگران: سئوک هوان آن، جین وونگ چو، چوئی وون یونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: در پی یک سری قتل مرموز در دوره سلطنت شاه سجونگ،” کانگ چا یونگ” مأمور بررسی علت قتل‌ها می‌شود. رفته رفته او در جریان تحقیقاتش متوجه توطئه عظیم یک سری از مقامات در پشت این قتل‌های سریالی می‌شود که برای اهداف خود دست به هر کاری می‌زنند…

یکی از بهترین سریال های کره ای ، درختی با ریشه های عمیق

 

دانلود کنید

سریال های کره ای تاریخی-حماسی (با محوریت یک زن)

گل سر‌سبد بهترین سریال های کره ای تاریخی که قهرمان زن آن در خاطره ما نقش بسته است، سریال جواهری در قصر و ماجراهای یانگوم، پزشک مخصوص دربار است. اما کره جنوبی مملو از قصه ملکه‌ها و دربارهاست که می‌توانید از دیدن آنها لذت ببرید.

جواهری در قصر، یکی از بهترین سریال های کره ای دهه 80 تلویزیون ایران

 

ملکه کی   THE EMPRESS KI

کارگردان: هان هی، لی سونگ جون

بازیگران: ها چی وون، هیونگ سونگ مین، جی چانگ ووک

تاریخ پخش: ۲۰۱۳

تعداد قسمت: ۵۱

خلاصه داستان: داستان زندگی واقعی “کی سونگ نیانگ” است که از کودکی با سختی‌های بسیار به اولین عشق خود ، پادشاه گوریو می‌رسد. پس از سلطه مغول‌ها، برای انتقام به قصر توقان تیمور وارد شده و با او ازدواج می‌کند. از پادشاه یوآن فرزند پسری به دنیا می‌آورد که با از میان برداشتن رقبا، فاتح امپراتوری چین می‌شود…

این سریال یکی از بهترین سریال های کره ای سال ۲۰۱۳ است که جوایز متعددی را از آن خود کرده است.

ملکه کی؛ یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی است.

 

 

دانلود کنید

 

ملکه آهنین   THE IRON EMPRESS

کارگردان: شین چانگ سوک، هوانگ این هیوک

بازیگران: چه شی را، کیم سوک هون، چوی جائه سونگ

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۷۸

خلاصه داستان: این مجموعه تلویزیونی بر اساس داستان واقعی سومین ملکه عصر گوریو است که در جوانی بیوه شده و برادرش به تخت پادشاهی می‌نشیند. ملکه برای بازگرداندن تاج و تخت به پسرش تلاش کرده و در میادین جنگ با دلاوری می‌جنگد اما برادرش مانع بزرگی بر سر راه سلنطت شاهزاده است…

سریال کره ای تاریخی ملکه آهنین

 

 

دانلود کنید

 

ملکه سوندوک     QUEEN SEON DUK

کارگردان: گئون هونگ کیم، هونگ کیوم پارک

بازیگران: وونگ این جیونگ، جیونگ هیون کیمف دام ریو

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۶۲

خلاصه داستان: پادشاه پس از کشته شدن پسر بزرگش، به جای اینکه پسر کوچکتر خود را ولیعهد کند، نوه‌اش را به عنوان جانشین بر‌می‌گزیند. میشیل یکی از معشوقه‌های امپراتور، با همدستی پسر کوچکتر پادشاه سعی می‌کند ولیعهد را به قتل برساند اماموفق نمی‌شود و بالاخره نوه اپراتور از توطئه‌ها جان سالم به در می‌برد و به پادشاهی می‌رسد و داستان از اینجا تازه شروع می شود…

سریال کره ای ملکه سوندوک

 

 

دانلود کنید

 

عشق شاهزاده خانم   THE PRINCESS’ MAN

کارگردان: کیم جونگ مین، پارک هیون سوک

بازیگران: مون چائه وون، پارک ششی هو، سونگ جونگ هو

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: ورژن کره‌ای داستان رومئو و زولیت را در این سریال عاشقانه غم‌انگیز ببینید. شاهزاده خانم سویانگ که دختری جسور و سرزنده و زیباست، عاشق پسر نجیب‌زاده عاقل و جذابی می‌شود اما دشمنی خانواده‌ها، مانع بزرگی بر سر راه عشق آن دو است که…

سریال کره ای عشق شاهزاده خانم

 

 

دانلود کنید

 

هوانگ جین یی  HWANG JIN YI

کارگردان: چئول گیو کیم، سان جو یون

بازیگران: می سئون جئون، سانگ ها جو، بو یئون کیم

تاریخ پخش: ۲۰۰۶

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: این سریال کره ای روایت مبارزه زنی هنرمند در جامعه قرن ۱۶ ، برای یافتن جایگاه اجتماعی خود است. هوانگ جین یی، نوازنده، موسیقیدان و رقصنده هنرمندی است که در جامعه به شدت محدودی که می‌زیسته برای عرضه هنر خود با دشواری زیادی در جامعه مردسالار مواجه شده و …

سریال کره ای هوانگ جین یی

 

دانلود کنید

گلچینی از بهترین سریال های کره ای کمدی عاشقانه

 

 

پسران برتر از گل   BOYS OVER THE FLOWER

کارگردان: گی سانگ جئون

بازیگران: کو هی سان لی، مین هو  کیم، هیون جونگ، کیم بوم، کیم جوون

تاریخ پخش:  ۲۰۰۹

تعداد قسمت:  ۲۵

خلاصه داستان: دختری از طبقه متوسط که وسایل خشکشویی کالج مجللی به نام شین هوا را می‌برد که تحویل دهد، با پسر پولداری که قصد خودکشی دارد آشنا شده و او را از تصمیم خود منصرف می کند. دختر عاشق یکی از پسرهای کالج می‌شود اما …

یکی از بهترین سریال های کره ای در ژانر کمدی؛ پسران برتر از گل

 

دانلود کنید

 

تو زیبایی   YOU ARE BEAUTIFUL

کارگردان: سئونگ چانگ هونگ

بازیگران: شین هی پارک، کئون ساک جانگ، یونگ هوا جونگ

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: دختر راهبه‌ای مجبور می‌شود برای کمک به برادر دوقلویش، خود را جای برادر جا زده و به مدت یک ماه تظاهر کند یک مرد است و در گروه خوانندگی که برادرش عضو بوده، برنامه اجرا کند تا زحمات برادرش به باد نرود. برادر او به دلیل عمل جراحی زیبایی که انجام داده و پزشک ناشی، پلک او را طوری عمل کرده که چشمانش حتی موقع خواب بسته نمی‌شود، قادر به همراهی تیمش نیست…

 تو زیبایی، یکی از بهترین سریال های کره ای در ژانر کمدی است که موفق به دریافت چندین جایزه از جشنواره‌های مختلف شده است.

تو زیبایی، یکی از بهترین سریال های کره ای

 

 

دانلود کنید

 

کافه پرنس  COFFEE PRINCE

کارگردان: یوون جئونگ لی

بازیگران: یون ایون هی، گونگ یو، لی سان گیون، چایی جونگ آن

تاریخ پخش: ۲۰۰۷

تعداد قسمت: ۱۷+۱

خلاصه داستان: “هان گیول” که جوانی مغرور و گریزان از عشق و ازدواج است، به دستور مادربزرگش مسئولیت اداره کافی شاپ خانوادگی را می‌پذیرد تا اینکه “اون چان” جوان شاد و سرزنده، با شخصیتی غیرقابل پیش‌بینی را می‌بیند و  با هم دوست می‌شوند.

گیول بر اساس نظر خانواده شغل خود را انتخاب کرده است، اما قرار نیست زیر بار ازدواج با دخترانی که آنها برایش کاندید می‌کنند برود! برای فراری دادن دختران انتخابی، از چان که چهره‌ای ظریف و دخترانه دارد می‌خواهد در نقش نامزد او وارد زندگی‌اش شود. غافل ازاینکه او در واقع یک دختر است و عشق وارد رابطه آنها خواهد شد…

سریال کره ای کافه پرنس یکی از بهترین سریال های کره ای کمدی است

 

دانلود کنید

 

به زیبایی تو  TO THE BEAUTIFUL YOU

کارگردان: یونگ چول لی

بازیگران: سولی، چویی مین هو، لی هیون وو

تاریخ پخش: ۲۰۱۲

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: “گو هی جو” دختر کره‌ای که در آمریکا زندگی می‌کند، یک مسابقه ورزشی را از تلویزیون می‌بیند و مجذوب یکی از بازیکنان کره‌ای به نام “کانگ تانه جون” می‌شود. این علاقه باعث می‌شود دختر انتقالی بگیرد و به همان کالجی که پسر مشغول به تحصیل است برود و …

سریال کره ای به زیبایی تو

 

 

دانلود کنید

 

سلیقه شخصی  PERSONAL TASTE

کارگردان: جونگ چان نو، هیونگ ساک سون

بازیگران: لی مین هو، سو یه جین، کیم جی سوک

تاریخ پخش: ۲۰۱۰

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: “چون چینهو” معمار و صاحب یک شرکت ورشکسته است که برای نجات شرکت باید برای به دست آوردن جایزه یک مسابقه معماری از خانه‌ای قدیمی طراحی کند. اما دختر شلخته‌ای به نام “پارک” صاحب آن خانه است و برای تأمین مخارج خود نیاز به یک هم‌خانه دارد. معمار جوان وانمود می‌کند همجنسگراست تا بتواند موافقت پارک را برای اقامت در آن خانه کسب کند. تمیزی و وسواس پسر و شلختگی دختر، باعث بروز صحنه‌های خنده‌دار و جالبی در این سریال می‌شود و البته که عشق از راه می‌رسد…

سلیقه شخصی؛ یکی از بهترین سریال های کره ای

 

دانلود کنید

 

شفادهنده  HEALER

کارگردان: جین وو کیم، جانگ سئوب لی

بازیگران: جی پانگ ووک، پارک مین یونگ، یو جی تائه

تاریخ پخش: ۲۰۱۴

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: “کیم مون هو” گزارشگر مشهوری است که از حقیقت پرونده‌ای که درگیر آن بوده آگاه می‌شود. او برای بررسی بیشتر به افراد این پرونده نزدیک می‌شود و  به دنبال فردی مرموز با نام مستعار هیلر می‌گردد …

هیلر، یکی از بهترین سریال های کره ای کمدی

 

 

دانلود کنید

چند سریال کره ای جدید در سال ۲۰۱۹

 

آخرین مأموریت فرشته: عشق   ANGELS’S LAST MISSION: LOVE

ژانر: عاشقانه، فانتزی، کمدی

کارگردان: لی جونگ ساب

بازیگران: شین هی سون، لی دونگ گان، کیم بو می

شروع پخش: ۱ خرداد ۱۳۹۸

پخش از شبکه: KBS2

تعداد قسمت: ۳۲

خلاصه داستان: فرشته‌ای به نام ” دان” برای بازگشت به بهشت مأموریت می‌یابد برای ” لی یون سو” که اعتقادی به عشق ندارد، عشق پیدا کند. اما در این راه خود فرشته به لی علاقمند می‌شود و …

آخرین مأموریت فرشته: عشق یکی از بهترین سریال های کره ای جدید را در سال 2019 ببینید

 

دانلود کنید

گل لوبیا سبز  [MUNG BEAN FLOWER  [NOKDU FLOWER

ژانر: تاریخی- درام

کارگردان: کیونگ سو شین

بازیگران: جو جونگ سوک، یون شی یون

شروع پخش: ۶ خرداد ۱۳۹۸

پخش از شبکه: SBS

تعداد قسمت: ۴۸

خلاصه داستان: روایت دو برادر ناتنی است که در جریان انقلاب دهقانان علیه استعمار ژاپن در سال ۱۸۹۴ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و …

سریال کره ای گل لوبیا سبز

 

دانلود کنید

 

وردست  [THE PRESIDENT’S AIDE]  CHIEF OF STAFF

ژانر: سیاسی- پلیسی

کارگردان: کواک جونگ هوان

بازیگران: لی جونگ جائه، شین مین آ، کیم دونگ جوون، لی الیجاه

شروع پخش: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

تعداد قسمت: ۱۰

پخش از شبکه: JTBC

خلاصه داستان: ” جان ته جون” فارغ‌التحصیل جاه‌طلب دانشکده پلیس، به دنبال راهیابی به مجلس ملی است و به عنوان مشاور چهار نفر از نمایندگان مشغول به کار شده است. او موازنه قدرت را پشت صحنه سیاست تغییر می‌دهد و…

وردست یا دستیار رئیس‌جمهور، یکی از بهترین سریال های کره ای سیاسی جدید است که پرده از مافیای قدرت مجلس ملی برمی‌دارد.

سریال کره ای دستیار رئیس جمهور

 

دانلود کنید

 

مراقب  WATCHER

ژانر: درام – سیاسی – هیجان‌انگیز

کارگردان: آن گیل هو

بازیگران: سئو کانگ جون، کیم هیون جو، هان سوک کیو

شروع پخش: ۱۵ تیر ۱۳۹۸

پخش از شبکه: OCN

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: زندگی” دو چی گوانگ” ، “کیم یوانگ کوان” و ” هان تائه جو” در اثر حادثه‌ای به سمت نابودی می‌رود. این سه نفر گروه تحقیقاتی تشکیل داده و به دنبال حقیقت ماجرا هسند تا بفهمند چه کسی پشت حوادث غم‌انگیز زندگی آنهاست…

مراقب؛ یکی از جدیدترین سریال های کره ای

 

دانلود کنید

 

عاشق شدن در بعد‌ از ظهر  LOVE AFFAIRS IN THE AFTERNOON

ژانر: عاشقانه – درام

کارگردان: کیم جونگ مین

بازیگران: پارک ها سون، یی تی وون، لی سانگ یوب، جو دونگ هیوک

شروع پخش: ۱۴ تیر ۱۳۹۸

پخش از شبکه: Channel A

تعداد قسمت: ۱۲

خلاصه داستان: “سوجی اون” و شوهرش به خاطر شغل جدید به یک شهر کوچک نقل مکان می‌کند و زندگی یکنواخت و کسل‌کننده‌ای دارد. تا اینکه با یک معلم زیست‌شناسی آشنا می‌شود و …

سریال کره ای جدید عاشق شدن در بعد از ظهر

 

دانلود کنید

لطفا ما را از نظرات‌ خود درباره این سریال‌ها و بهترین سریال‌ های کره ای از دیدگاه خودتان آگاه کنید.

مطالب پیشنهادی:

بهترین سریال‌های خارجی که در سال ۲۰۱۹ به اتمام می‌رسند کدامند؟

۵ سریال برتر نمایش خانگی که در تاریخ سینمای ایران جاودانه شد

معرفی پنج سریال ماندگار تلویزیون بعد از انقلاب

۱۰ فیلم رزمی  برتر تاریخ

 

 

منبع:   IMDb و  پروموویز