میزان میل جنسی یا تحریک جنسی در افراد مختلف، متفاوت است. هیچ عدد استانداردی در این رابطه وجود ندارد که بتوان گفت پایین‌تر یا بالاتر از این عدد خوب نیست و نیاز به درمان دارد. اما اگر دوست داشته باشید تحریک جنسی بیشتری را تجربه کنید، کارهای بسیاری وجود دارد که می‌توانید در زندگی روزمره‌تان انجام دهید؛ کارهایی که به افزایش میل جنسی و تقویت زندگی جنسی شما منجر خواهد شد.

نکته‌ی مهم در این رابطه، توجه به این مسئله است که کاهش میل جنسی، مسئله‌ی پیچیده‌ای است که هم ابعاد جسمانی دارد، هم ابعاد روانی. بنابراین دانستن علت، می‌تواند به حل مشکل کمک کند.

از آن‌جا که کمبود میل جنسی یا کاهش ناگهانی آن، می‌تواند به دلیل بیماری یا مشکلات جسمانی باشد، بهتر است قبل از امتحان روش‌های مختلف افزایش میل جنسی، با پزشک خود صحبت کنید.

در این مقاله، ۲۰ روش طبیعی برای افزایش میل جنسی را به شما معرفی می‌کنیم.

۱- خوردن میوه‌های خاص را امتحان کنید

شواهد علمی اندکی وجود دارد که اثربخشی خوردن برخی غذاها در افزایش میل جنسی را تأئید کنند؛ با این وجود امتحان کردن آن ضرری ندارد! به عنوان مثال انجیر، موز و آووکادو غذاهای تقویت‌کننده‌ی میل جنسی محسوب می‌شوند که به نام‌ آفرودیساس (aphrodisiacs) خوانده می‌شوند.

البته این غذاها، ویتامین‌ و مواد معدنی مهمی دارند که می‌توانند جریان خون به دستگاه تناسلی را افزایش داده و شاید از همین طریق باعث افزایش میل جنسی و آغاز یک زندگی جنسی سالم‌تر شوند.

۲- افزایش میل جنسی با خوردن شکلات

در طول تاریخ شکلات نمادی از میل و آرزو بوده است؛ نه فقط به دلیل طعم خوشمزه‌اش، بلکه به دلیل قدرت آن در بهبود لذت جنسی. بر اساس یک پژوهش علمی، شکلات باعث آزاد شدن فنیل اتیل آمین و سروتونین در بدن شما می‌شود. این مسئله می‌تواند منجر به افزایش اثر آفرودیساس‌ها و همین‌طور افزایش خلق و خو شود. البته مطالعه‌ی دیگری نشان داد تأثیر شکلات بر افزایش میل جنسی، بیشتر روانشناختی است تا بیولوژیکی.

افزایش میل جنسی

۳- مصرف روزانه‌ی سبزیجات

دفعه‌ی بعد که با همسرتان یک شام عاشقانه میل کردید، حتماً مقداری ریحان و سیر به بشقات غذای‌تان اضافه کنید. بوی ریحان حواس را تحریک می‌کند. سیر هم حاوی مقدار زیادی آلیسین است که جریان خون را افزایش می‌دهد. این اثرات ممکن است به مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند.

عصاره‌ی گیاه گینکگو (Ginkgo bilobaTrusted Source)، که عصاره‌ی استخراج شده از برگ درخت گینکگوی چینی است، گیاه دیگری است که برای بهبود اختلالات جنسی ناشی از مصرف داروهای ضدافسردگی توصیه شده است.

یک پژوهش مروری در سال ۲۰۱۵ اظهار داشت که شواهد محدودی از تأثیر گیاه گنکگو، به همراه گیاهانی مثل تریبولوس، ماکا و جینسینگ در افزایش میل جنسی وجود دارد. البته افراد باید مراقب استفاده از این گیاهان داروییِ بدون نسخه باشند. گاهی این داروها با داروهای موجود تداخل می‌کنند به همین دلیل سازمان غذا و دارو (FDA) آن‌ها را تأئید نمی‌کند؛ در نتیجه کیفیت، اثربخشی و ایمنی آن‌ها نامشخص است.

۴- سری به آفریقا بزنید!

یوهیمبین (Yohimbine) یک نوع آلکالوئید موجود در پوست گیاه همیشه سبز آفریقای جنوبی است که به عنوان داروی طبیعی درمان اختلال نعوظ در مردان استفاده می‌شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند پوست یوهیمبین در حفظ و افزایش کیفیت نعوظ مؤثر است؛ هر چند این تحقیقات در حدی نبوده‌اند که دانشمندان را مجاب کنند. محققان معتقدند در حال حاضر هیچ معادل طبیعی برای داروهای درمان اختلال نغوظ وجود ندارد.

۵- اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

عزت نفس با عنوان عقاید عمومی که هر کس درباره‌ی خود دارد تعریف می‌شود. اعتماد به نفس پایین و تصویر بدن ضعیف می‌تواند بر سلامت عاطفی و بهزیستی شما اثر بگذارد.

اگر احساس می‌کنید غیرقابل تحمل و یا نامطلوب هستید، به احتمال زیاد عملکرد جنسی دلسرد کننده‌ای خواهید داشت. دوست نداشتن آنچه در آینه می‌بینید، حتی ممکن است شما را مجبور کند از رابطه‌ی جنسی اجتناب کنید.

رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی باعث می‌شود تصور خوبی از خودتان نداشته باشید. این موارد شما را از لذت جنسی محروم می‌کند.

با گذشت زمان، مشکلات مربوط به عزت نفس می‌تواند منجر به مشکلات روحی و روانی بیشتری هم شود؛ از جمله افسردگی، اضطراب، سوء مصرف مواد یا الکل و غیره. همه‌ی این موارد با میل جنسی پایین در ارتباط است.

برای رفع این مورد می‌توانید به جای تمرکز بر نقصان و کمبودهایتان، روی نقاط مثبت و قوت خود تمرکز کنید. همچنین می‌توانید روی لذت‌های تجربه شده در هنگام رابطه‌ی جنسی تمرکز کنید.

افزایش میل جنسی

۶- خواب کافی

افرادی که سبک زندگی پرشور و بدون آرام و قراری دارند، اغلب نمی‌توانند به اندازه‌ی کافی بخوابند. مشغله‌ی بیش از حد هم گاهی فرصت برقراری رابطه‌ی جنسی را به افراد نمی‌دهد.

افرادی که در کنار شغل‌شان، از افراد سالمند یا خردسال خانواده نیز مراقبت می‌کنند (معمولاً مادران)، آن‌قدر خسته می‌شوند که دیگر توان برقراری رابطه‌ی جنسی را ندارند.

یک مطالعه‌ی کوچک مقیاس در سال ۲۰۱۵ نشان داد که خواب بیشتر در شب قبل از رابطه‌ی جنسی، باعث افزایش میل جنسی زنان در روز بعد می‌شود. زنانی که میانگین زمان خواب طولانی‌تری را گزارش کردند، نسبت به زنانی که خواب کمتری دارند، برانگیختگی دستگاه تناسلی بهتر و بیشتری داشتند.

اگر به دنبال افزایش میل جنسی خود در چنین شرایطی هستید، هر زمان در طول روز فرصت پیدا کردید کمی بخوابید. رژیم غذایی پر پروتئین و کم کربوهیدرات هم بسیار کمک‌کننده است.

۷- رابطه‌ی خود را کنترل کنید

هیچ کس بعد از مشاجره نمی‌تواند رابطه‌ی جنسی برقرار کند. به ویژه برای زنان، احساس نزدیکی عاطفی برای ایجاد صمیمیت جنسی ضرورت دارد. این بدان معناست که تعارضات حل نشده می‌تواند بر روابط جنسی شما تأثیر بگذارد.

ارتباط برقرار کردن برای اعتماد سازی ضروری است. مهم‌تر از آن این‌که باید جلوی رشد نارضایتی و تعارضات بین زوجین گرفته شود.

۸- استرس خود را مدیریت کنید

مهم نیست چقدر سالم باشید، استرس بدون شک بر عملکرد جنسی شما تأثیر خواهد داشت. زنان به طور ویژه‌تری تحت تأثیر استرس قرار می‌گیرند. استرس باعث کاهش میل جنسی در زنان می‌شود، در حالی که در مردان تأثیر برعکس دارد. اغلب مردان در هنگام استرس اقدام به برقراری رابطه‌ی جنسی می‌کنند. گاهی تفاوت رویکرد دو جنس در واکنش به شرایط استرس‌زا باعث بروز درگیری بین زوجین می‌شود.

این استرس ممکن است به دلیل مسائل زندگی(مانند مشغله‌ی کاری، مراقبت از فرزندان و…) یا اضطراب ویژه‌ی رابطه‌ی جنسی باشد. استرس و اضطراب ممکن است ایجاد یا حفظ نعوذ را در مردان دشوار کرده و در نتیجه آن‌ها را از برقراری رابطه‌ی جنسی دلسرد کند. در پژوهش گسترده‌ای که در سال ۲۰۱۷ در زمینه‌ی اختلال نعوذ در مردان جوان انجام شد، مشخص شد افسردگی و اضطراب می‌تواند منجر به کاهش میل جنسی و افزایش اختلال در عملکرد جنسی شود.

اقدامات بسیاری وجود دارد که می‌توانید در جهت مدیریت استرس و تقویت سلامت روان خود انجام دهید، از جمله:

 • تمرین خواب مناسب و به اندازه
 • صرف وقت برای سرگرمی مورد علاقه
 • ورزش و تحرک منظم
 • رژیم غذایی مفید و مناسب
 • تلاش برای بهبود روابط
 • صحبت با یک روانشناس

افزایش میل جنسی

۹- اثر زمان را مدیریت کنید

بسیاری از افراد بعد از گذشت مدتی از ازدواج، کاهش میل جنسی را تجربه می‌کنند. این اتفاق معمولاً بعد از گذشت مدتی نسبتاً طولانی از ارتباط جنسی یا کاهش صمیمیت بین افراد رخ می‌دهد. تمرکز بر کاهش اثر زمان می‌تواند منجر به افزایش میل جنسی طرفین شود. به عنوان مثال می‌توان از موارد زیر کمک گرفت:

 • برنامه‌ریزی برای قرارهای دو نفره‌ی عاشقانه
 • انجام فعالیت‌های مشترک، خارج از اتاق خواب
 • تمرین ارتباط کلامی بیشتر
 • زمانی را برای سپری کردن در کنار هم، البته با کیفیت خوب و دلپذیر، اختصاص دادن

۱۰- روی مقدمات کار تمرکز کنید

داشتن تجربیات جنسی بهتر می‌تواند باعث افزایش میل جنسی افراد شود. در بیشتر مواقع افراد می‌توانند با صرف وقت بیشتر برای لمس کردن، بوسیدن و… تجربیات جنسی خود را تقویت کنند. بعضی افراد، این اقدامات را «بیرونی» می‌نامند.

این کار برای زنان، به طور ویژه‌تری اثرگذار است. برخی تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۷ نشان داده‌اند، فقط حدود ۱۸ درصد از زنان تنها از طریق مقاربت به ارگاسم می‌رسند. این در حالی است که ۳۳/۶ درصد زنان تحریکات مقدماتی را برای ارگاسم ضروری می‌دانند.

۱۱- درمان برخی بیماری‌های بیولوژیکی مرتبط با میل جنسی

سندروم سوخت و ساز و بیماری‌های قلبی عروقی می‌توانند بر عملکرد جنسی بدن اثر بگذارند. همچنین سندروم تخمدان پلی کیستیک می‌تواند با تأثیر روی هورمون‌های جنسی، عملکرد جنسی فرد را مختل کند.

استفاده از یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات، قند کم و پروتئین‌های بدون چربی می‌تواند به جلوگیری از اختلالات جنسی و افزایش میل جنسی کمک کند.

بیشتر بخوانید : زگیل تناسلی یا ویروس HPV و آخرین راه درمانی آن 

۱۲- به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم از بسیاری جهات می‌تواند به افزایش میل جنسی کمک کند. پژوهشی که در سال ۲۰۱۵ درمورد مردان تحت درمان با محرومیت از آندروژن (که سطح تستوسترون را پایین می‌آورد) صورت گرفت، نشان داد که ورزش منظم به آن‌ها کمک می‌کند تا با مسائلی مانند نگرانی‌های تصویر بدنی، کاهش میل جنسی و تغییرات رابطه سازگار شوند.

مطالعه‌ی دیگری که در سال ۲۰۱۰ روی زنان مبتلا به دیابت صورت گرفت، نشان داد که ورزش ممکن است به کاهش علائم مرتبط با دیابت در زنان کمک کند.

۱۳- وزن نرمال داشته باشید

برخی دانشمندان اضافه‌وزن و چاقی را همراهِ میل جنسی کم، در کنار سایر عوامل، با افزایش خطر ناباروری مرتبط می‌دانند. این عوامل از طریق تأثیر بر عوامل هورمونی مانند کاهش غلظت تستوسترون روی باروری افراد مؤثرند.

بعضی از افراد مبتلا به اضافه وزن نیز ممکن است در اثر عوامل روانی، مانند پایین آمدن اعتماد به نفس و اختلال تصویر بدنی دچار کاهش میل جنسی شوند.

حفظ وزن طبیعی بدن هم از نظر جسمانی و هم از نظر روانی، می‌تواند باعث افزایش میل جنسی افراد شود. رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش منظم، رسیدن به این هدف را تسهیل کرده و سطح کلی انرژی فرد را تنظیم می‌نماید.

افزایش میل جنسی

۱۴- درمان جنسی (سکس‌تراپی) را امتحان کنید

افزایش میل جنسی مسئله‌ی پیچیده‌ای است که هم عوامل روانی و هم جسمانی روی آن اثرگذارند. حتی وقتی فرد به لحاظ جسمی مشکلی دارد که روی میل جنسی‌اش اثر می‌گذارد (مانند دیابت)، بهبود شرایط عاطفی و روانی می‌تواند به تقویت عملکرد جنسی و افزایش میل جنسی او منجر شود.

«درمان جنسی» یک استراتژی مؤثر بر افزایش میل جنسی کم است. مشاوره فردی می‌تواند به رفع نظرات منفی درباره‌ی رابطه‌ی جنسی، افزایش عزت نفس و برطرف کردن دلایل ثانویه‌ی کاهش میل جنسی مانند افسردگی و اضطراب کمک کند. زوج‌درمانگری نیز به برخی افراد کمک می‌کند تا عوامل مؤثر بر کاهش میل جنسی خود را بشناسند.

در کنار مشاوره‌های درمانی، ذهن‌آگاهی نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد. پژوهشی که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت، نشان داد فقط چهار جلسه درمان شناختی – رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی در یک گروه درمانجوی زن، با افزایش میل جنسی، برانگیختگی جنسی و رضایت جنسی همراه بود.

۱۵- ترک سیگار

سیگار کشیدن می‌تواند تأثیر منفی بر سیستم قلبی عروقی بگذارد. سلامتی قلب برای عملکرد خوب جنسی مهم است. افراد سیگاری، ممکن است متوجه شوند که سطح کلی انرژی و میل جنسی آن‌ها پس از ترک، افزایش یافته است.

همچنین مشخص شده است که سیگار کشیدن تأثیر منفی بر تولید و توانایی حرکت اسپرم‌ها (سلول‌های جنسی مردان) دارد.

۱۶- سندروم پاهای بی‌قرار (RLS)

آیا تا به حال در اتوبوس، مترو، دانشگاه و غیره به افرادی برخورده‌اید که روی صندلی نشسته‌اند و یک یا هر دو پای‌شان را بی‌اختیار تکان می‌دهند؟ به این پدیده، سندروم پاهای بی‌قرار (RLS) گفته می‌شود. جالب این که، مطالعات تأثیر این سندروم  را در کاهش میل جنسی مردان تأئید کرده‌اند. مردان مبتلا به سندروم پاهای بی‌قرار، در معرض خطر بیشتری برای ایجاد اختلال نعوظ (ED) نسبت به افراد فاقد این سندروم قرار دارند. ED زمانی اتفاق می‌افتد که یک مرد نتواند نعوظ داشته باشد، یا آن را حفظ کند.

در این مطالعه مشخص شد مردانی که حداقل ۵ بار در ماه به سندروم پاهای بی‌قرار دچار می‌شوند، حدود ۵۰ درصد بیشتر از مردان فاقد این سندروم به اختلال نعوظ مبتلا می‌شوند.

همچنین مردانی که به طور مکرر سندروم پاهای بی‌قرار را تجربه می‌کنند، احتمالاً بیشتر دچار ناتوانی جنسی می‌شوند.

افزایش میل حنسی

۱۷- آفتاب بگیرید

نور خورشید تولید ملاتونین را در بدن متوقف می‌کند. این هورمون به ما کمک می‌کند بخوابیم، البته میل جنسی‌مان را هم کاهش می‌دهد. ملاتونین کم‌تر به معنای پتانسیل بیشتر برای افزایش میل جنسی است.

بیرون رفتن و اجازه دادن به خورشید که بر پوست شما بتابد، می‌تواند میل جنسی‌تان را بیدار کند؛ به ویژه در ماه‌های زمستان که به طور طبیعی تولید ملاتونین در بدن افزایش می‌یابد.

۱۸- افسردگی‌تان را درمان کنید

افسردگی تمام زندگی فرد را تغییر می‌دهد. افراد مبتلا به افسردگی، کمبود علاقه یا کلاً بی‌علاقگی نسبت به فعالیت‌هایی که قبلاً برای‌شان لذت‌بخش بوده، از جمله رابطه‌ی جنسی را تجربه می‌کنند.

استفاده از برخی داروهای ضدافسردگی نیز می‌تواند کاهش میل جنسی را به دنبال داشته باشد. داروهایی مثل مهارکننده‌ها‌ی بازجذب سروتونین – نوراپی‌نفرین (SNRI) از جمله دولوکسین؛ مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) از جمله پروزاک و زولوفت. البته به نظر می‌رسد مهارکننده‌های بازجذب مجدد نوراپی‌نفرین و دوپامین (NRDI)، تأثیری بر میل جنسی نداشته باشند.

به هر حال اگر از داروهای ضد افسردگی استفاده می‌کنید و احساس می‌کنید میل جنسی‌تان کم شده است، با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است با تغییر دوز دارو یا حتی تغییر دارو، مشکل‌تان رفع شود.

افزایش میل جنسی

۱۹- افزایش میل جنسی در مردان

میل جنسی در مردان، غالباً با سطح هورمون تستوسترون در ارتباط است. این هورمون به طور طبیعی با افزایش سن مردان، کاهش می‌یابد. سطح تستوسترون در اواخر نواجوانی در بالاترین سطح خود قرار دارد. وقتی سن بالاتر می‌رود ممکن است ارگاسم، انزال و تحریک بیشتر طول کشیده و ایجاد و حفظ نعوذ دشوار شود. با این حال داروهایی وجود دارند که می‌توانند این مشکلات را برطرف کنند.

بر اساس پژوهشی که در سال ۲۰۱۷ انجام شده، در آقایان مبتلا به کمبود تستوسترون یا کاهش فشار خون، جایگزینی تستوسترون می‌تواند به افزایش میل جنسی، کاهش افسردگی و بهبود عملکرد نعوظ منجر شود.

شواهد کمی وجود دارد که از تأثیر بعضی غذاها و مکمل‌ها بر افزایش سطح تستوسترون و میل جنسی حمایت کنند؛ با این حال برخی تحقیقات نشان داده‌اند روی، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳، ممکن است در این رابطه کمک کنند.

۲۰- افزایش میل جنسی در زنان

هورمون‌های جنسی مانند استروژن، یا ترکیبات مشابه استروژن می‌توانند میل جنسی زنان را تحت تأثیر قرار دهند.

بسیاری از زنان در هنگان یائسگی، به دلیل کاهش سطح استروژن، کاهش سطح میل جنسی و افت عملکرد جنسی را تجربه می‌کنند. درمان جایگزینی استروژن می‌تواند برای رفع این مشکل کمک‌کننده باشد.

خشکی واژن نیز یکی دیگر از عوارض یائسگی است که به کاهش میل جنسی می‌انجامد. استفاده از روان‌کننده‌ها در طول رابطه‌ی جنسی می‌تواند باعث لذت بیشتر افراد شود.

همچنین، زنان هورمون تستوسترون تولید می‌کنند. پزشکان زمانی، معتقد بودند تستوسترون می‌تواند بر عملکرد جنسی زنان تأثیر بگذارد. البته تا به امروز، شواهدی که این مسئله را تأئید کنند، به دست نیامده است.

بعضی از قرص‌های ضدبارداری نیز میل جنسی زنان را کاهش می‌دهد. اگر کسی متوجه تأثیر این قرص‌ها بر عملکرد جنسی‌اش شد، می‌تواند درباره‌ی تغییر نوع قرص یا روش پیشگیری از بارداری با پزشک خود صحبت کند.

چرا به پزشک مراجعه کنیم؟

حتی اگر تصمیم گرفته‌اید از روش‌های طبیعی برای افزایش میل جنسی خود استفاده کنید، هنوز هم مشورت با پزشک می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. پزشک می‌تواند ریشه‌ی مشکلات شما را پیدا کند. او ممکن است راهکارهایی برای تقویت توانایی جنسی‌تان پیشنهاد دهد مانند برقراری ارتباط بهتر با همسر، انتخاب سبک زندگی سالم و بررسی شرایط فیزیولوژیکی. دانستن ریشه‌ی مشکلی که بر زندگی جنسی شما تأثیر می‌گذارد، پیدا کردن راه حل را ساده‌تر می‌کند.

آزمون و خطا

روش‌های طبیعی بسیاری برای افزایش میل جنسی شما وجود دارد. با این حال فراموش نکنید که هر زوج، شرایط مخصوص به خود را دارد؛ بنابراین بهتر است برای پیدا کردن مناسب‌ترین راه، دست به آزمون و خطا زده و روش‌های مختلف را امتحان کنید تا در نهایت بفهمید بهترین روش برای افزایش میل جنسی شما کدام است.

اگر تصمیم گرفتید به داروهای شیمیایی متوسل شوید، به یاد داشته باشید تمایل و خواست طرفین در رابطه‌ی جنسی اصلی‌ترین مسئله است. بنابراین یادآوری این مسئله خالی از لطف نیست که اگر مشکلات و تعارضات عاطفی بر رابطه‌ی جنسی شما اثر می‌گذارد، مصرف چند قرص آبی رنگ کوچک، تغییری در شرایط ایجاد نخواهد کرد. بهتر است در چنین مواردی مشکل خود را با کمک یک روانشناس متخصص بر طرف کنید.

در ادامه برخی محصولات سایت مالتینا برای افزایش میل جنسی را معرفی می‌کنیم.

مکمل گیاهی و طبیعی افزایش میل جنسی زنان

ویژگی‌های محصول:افزایش میل جنسی

 • میل جنسی‌تان را افزایش دهید: فکر می‌کنید قدرت جنسی‌تان را از دست داده‌اید؟ مکمل‌های زنانه‌ی ما را امتحان کنید. فقط با چند هفته مصرف، نتایج شگفت‌انگیز آن را ببینید. اگر از این تقویت‌کننده استفاده کنید، احساس جوانی و پرانرژی بودن کرده و به طور خودکار برانگیخته می‌شوید.
 • تشکیل شده از مواد طبیعی: این قرص‌های زنانه از مواد ۱۰۰% طبیعی مانند عصاره‌ی جینسنگ،گینکگو، تریبولوس و غیره ساخته شده‌اند. این گیاهان سال‌هاست که به عنوان مکمل‌های غذایی استفاده می‌شوند و اثرات جانبی آن‌ها صفر است.
 • بهبود عملکرد جنسی: آیا اخیراً کاهش میل جنسی شما روی روابط‌تان اثر منفی داشته است؟ آیا می‌خواهید مسئله را برعکس کنید و میل جنسی‌تان را بالا ببرید؟ با استفاده از قرص‌های روان‌کننده‌ی واژن لذت بیشتری از رابطه‌ی جنسی‌تان خواهید برد.

برای خرید این محصول روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

مشاهده و خرید

ExcitePlus؛ فرمولی برای ایجاد صمیمیت در زنانافزایش میل جنسی

ویژگی‌های محصول:

 • یک مکمل هورمونی طبیعی برای خانم‌ها، به منظور افزایش میل جنسی، حساسیت و گردش خون.
 • با استفاده‌ی منظم لحظات صمیمانه‌ با همسرتان را به طور مداوم و همیشگی تجربه کنید.
 • این فرمول تاکنون توسط هزاران زن برای تجدید روابط عاشقانه‌شان استفاده شده است.

مشاهده و خرید

تقویت کننده‌ی میل جنسی زنانِ دکتر امبر (Womens Libido Enhancer – by Dr. Amber)افزایش میل جنسی

ویژگی‌های محصول:

 

 • میل جنسی و انرژی خود را افزایش دهید! قدرتمندترین فرمول موجود. این فرمول توسط یک پزشک متخصص با تجربه‌ی فراوان تهیه شده و جایگزینی برای داروهای هورمونی زنانه است.
 • با این محصول میل جنسی زنان به طور چشمگیری افزایش می‌یابد. تقویت سطح هورمون طبیعی بدن با خیال راحت و بدون نیاز به مواد افزودنی خطرناک؛ این محصول فقط شامل مواد طبیعی است
 • این محصول در امریکا ساخته شده و دارای تأئیدیه‌ی FDA و GMP می‌باشد. هیچ‌گونه مواد نگهدارنده، لبنیات، سویا، گلوتن، بادام زمینی یا تخم‌مرغی در آن استفاده نشده است.

مشاهده و خرید

منابع: health line و  medical news today