آمازون تنها کمپانی نیست که محصولات کتابخوان را طراحی و تولید کرده است، اما کتابخوان کیندل به عنوان یکی از محصولات بسیار پرطرفدار و پرفروش آمازون شناخته شده است. با ارائه کتابخوان کیندل، آمازون توانست فروش کتاب‌های آنلاین خود را به مراتب افزایش داده و توجهات کاربران را به این سمت از فروشگاه بزرگ و جهانی آنلاین خود جلب کند. کافی است که کمی عاشق کتاب خواندن باشید تا این محصول برایتان به همراهی عالی تبدیل شود.

کتابخوان کیندل

چیزی که باعث شد کیندل به صورت خاص، فروش کتاب‌های آمازون را بالا ببرد، این بود که کاربران این کتابخوان تنها می‌توانند از مجموعه کتاب‌های آنلاین آمازون خرید کنند. البته از آن جایی که آمازون مجموعه بزرگ و قابل توجهی از کتاب‌ها را در فروشگاه آنلاین خود جای داده است و غالب آن‌ها از رده قیمتی مناسبی برخوردار هستند، این محدودیت چندان آزاردهنده نیز به نظر نمی‌رسد.

کتابخوان کیندل در رده‌های قیمتی مختلفی ارائه شده و البته مدل‌های گران قیمت تر آن بدون تبلیغات صفحه‌ای خواهند بود. از این روی اگر مایل به پرداخت مبلغ کمتری باشید، کافی است که با همان فضای ذخیره‌سازی، تبلیغات صفحه‌ای را تحمل کنید. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که به هیچ وجه تحمل تبلیغات صفحه‌ای را ندارید، باید مبلغ بیشتری پرداخت کرده و مدلی از این کتابخوان را خریداری کنید که هیچ گونه تبلیغاتی برایتان به نمایش درنمی‌آورد.

کیندل

با استفاده از کتابخوان کیندل به مجموعه بزرگی از کتاب‌های آمازون دسترسی خواهید داشت.

طراحی صفحه نمایش کتابخوان کیندل آماوزن به شکلی است که تنظیم نور آن، برای مطالعه کردن عالی بوده و به هیچ وجه در طول مطالعه کتاب مورد علاقه خود، آزردگی چشم‌ها را تجربه نخواهید کرد. همین طور تمام مدل‌های کتابخوان‌های آمازون، دارای عمر باطری مناسبی هستند و چیزی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این است که در تست دوام باطری و عملکرد آن در طول زمان نیز سربلند بیرون آمده‌اند.

شما امکان این را خواهید داشت که با استفاده از کیندل، کتاب‌های مورد علاقه خود را به صورت مستقیم از کتابخانه آمازون دانلود کرده و یا هر تعداد از آن‌ها را که مایل هستید به حساب کیندل خود افزوده و در زمان لازم نسبت به دانلود آن‌ها اقدام کنید. از این‌ها گذشته در صورتی که شما دارای اشتراک پرایم در آمازون باشید، به تعداد زیادی کتاب و مجله به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت که می‌توانید همگی آن‌ها را در کیندل آمازون مطالعه کنید.

همین طور بخوانید: ورود اجسام مجازی به دنیای واقعی با هولولنز مایکروسافت | Microsoft Hololens 2

انواع مدل‌های کتابخوان کیندل

در اینجا به معرفی چندین نمونه از کتابخوان‌های کیندل می‌پردازیم که هر یک در نوع خود عالی و بسیار کارآمد هستند.

کتابخوان الکترونیکی کیندل – مدل پیپر وایت – ۳۲ گیگ -ضدآب

این کتابخوان الکترونیکی وزن بسیار سبکی داشته و حمل و نقل آن برایتان کاملا راحت خواهد بود. مهم نیست که در چه محیطی با چه درجه نوری ایستاده باشید، کتابخوان الکترونیکی کیندل پیپر وایت، همچنان همان خوانایی را خواهد داشت. حتی در شرایطی که زیر نور خورشید باشید، می‌توانید به خوبی از طریق این کتابخوان، متن مورد نظر خود را مطالعه کنید و هیچ گونه انعکاس نوری در کار نخواهد بود. به علاوه این محصول کاملا ضدآب بوده و نباید نگرانی از مطالعه کردن کتاب در آن در آب و هوای مرطوب داشته باشید.

شما می‌توانید کتابخوان کیندل پیپر وایت را در مدل ۳۲ گیگابایتی آن سفارش داده و از فضای ذخیره سازی عالی کتاب‌ها در آن لذت ببرید. در صورتی که علاقه‌مند به گوش دادن به کتاب‌های صوتی هستید، کتابخوان الکترونیکی پیپر وایت این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

به جز نور قابل تنظیم، لازم است که به باطری قوی آن نیز اشاره کنیم که برای روزهای متوالی دوام آورده و شما را از شارژ کردن‌های پی در پی رهایی می‌بخشد.

کتابخوان الکترونیکی کیندل - مدل پیپر وایت - 32 گیگ -ضدآب

کتابخوان آمازون مدل All-new Kindle – مشکی

این محصول به شما این شانس را می‌دهد که متن مورد نظر خود را در هر شرایط روشنایی اعم از روز و شب به خوبی مشاهده کرده و به مطالعه کردن آن بپردازید. همین طور امکان گوش دادن به کتاب‌های صوتی از طریق بلندگوی کتابخوان یا اتصال هدفون را خواهید داشت. باطری کتابخوان آمازون مدل All- new-Kindle عملکردی قوی داشته و می‌توانید به ماندگاری شارژ آن برای چند هفته اطمینان خاطر داشته باشید.

طراحی عالی این محصول باعث می‌شود که در دست گرفتن آن، هیچ گونه خستگی و آزردگی برای کاربر به همراه نداشته باشد.

کتابخوان آمازون مدل All-new Kindle - مشکی

کتابخوان آمازون مدل All-new Kindle – سفید

کتابخوان آمازون مدل All-new-Kindle – سفید، درست مشابه محصول فوق بوده و تنها به رنگ سفید عرضه می‌شود. این کتابخوان آمازون معمولا انتخاب بانوان و دخترهای جوان است که رنگ سفید را به رنگ مشکی ترجیح می‌دهند.

کتابخوان آمازون مدل All-new Kindle - سفید

کتابخوان کیندل Paperwhite آمازون – ضد آب با ظرفیت ۸GB

این کتابخوان آمازون کاملا ضدآب بوده و اگر به دنبال یک کتابخوان هستید که به همراه آن در ساحل دراز کشیده و به استراحت و مطالعه بپردازید، این محصول برایتان کاملا مناسب است. به علاوه تنظیم نور پشت صفحه آن به شکلی است که به راحتی حتی در مواجه با تابش شدید نور خورشید نیز قابل دنبال کردن و رویت خواهد بود. تنها ضعف این محصول را می‌توان حافظه ۸ گیگابایتی آن دانست که شاید در نوع خود چندان آزاردهنده نباشد، اما در قیاس با مدل‌های ۳۲ گیگابایتی، یک نقطه ضعف برای این مدل به حساب می‌آید.

کتابخوان کیندل Paperwhite آمازون – ضد آب با ظرفیت 8GB

کلام آخر

اگر شما نیز به کتاب و کتاب خوانی علاقه‌مند هستید، با خرید کتابخوان آمازون کیندل می‌توانید تجربه خواندن کتاب‌های الکترونیکی را به شکلی کاملا متفاوت دنبال کنید. کیفیت صفحه نمایش و تنظیم نور این محصول چنان است که گویی به راستی یک کتاب کاغذی واقعی را در دست گرفته و تنها با یک ضربه در گوشه انتهایی آن، به صفحه بعدی می‌روید. در مالتینا می‌توانید انواع نمونه‌های کتابخوان‌های الکترونیکی را دنبال کرده و محصول مورد علاقه و توجه خود را از میان آن‌ها انتخاب نموده و سفارش دهید.

چند سوال مهم از کاربران + پاسخ

۱- آیا می‌توان به وسیله کتابخوان کیندل، فایل‌های ویدیویی مشاهده کرد؟

لازم به توضیح است که این کتابخوان تنها برای مطالعه کتاب و گوش دادن به کتاب‌های صوتی طراحی شده و در زمینه نمایش ویدیو قدرت کافی را ندارد.

۲- به روز رسانی کیندل چطور انجام می‌شود؟

به روز رسانی این کتابخوان به صورت خودکار و تنها با اتصال به شبکه اینترنت انجام خواهد شد.

۳- آیا امکان خواندن کتاب‌های فارسی با کتابخوان کیندل وجود دارد؟

پاسخ مثبت است. این کتابخوان از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند.