برخی از مردم از کاری که انجام می‌دهند، راضی هستند چراکه شغلشان به آن‌ها اجازه می‌دهد تا رؤیای خود را دنبال کنند و در پایان ماه نیز دستمزد زیادی دریافت می‌کنند؛ اما همه افراد شانس قرار گرفتن در چنین موقعیتی را ندارند، بنابراین تلاش آن‌ها برای به دست آوردن یک شغل مناسب‌تر با حقوق بهتر ادامه می‌یابد. بیشتر مردم فکر می‌کنند تنها مدیرعامل‌ و مدیران ارشد شرکت‌های چندملیتی می‌توانند در پایان ماه از دستمزد و حقوق بالا بهره‌مند شوند، اما شاید متعجب شوید اگر بفهمید که پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیا نصیب افرادی می‌شود که به دنبال علایق خود می‌روند.

به‌عنوان‌مثال، اگر به بازیگری علاقه دارید، می‌توانید از طریق آن پول زیادی به دست آورید زیرا این شغل یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیای امروز است. همه ما می‌دانیم بازیگران می‌توانند تعدادی زیادی ویلا، ماشین‌های اسپرت و هر کالای لوکسی که بخواهید، خریداری کنند و برخی از آن‌ها نیز همه این‌ها را دارند. اما خب شما باید استعداد لازم را هم داشته باشید تا در این صنعت ستاره شوید.

در دنیای تلفن‌های هوشمند، همه ما از بازی‌ها و برنامه‌هایی که برای کاربران جالب هستند، خبرداریم؛ اما آیا تاکنون توجه کرده‌اید که چه کسی این بازی‌ها و برنامه‌ها برای شما تهیه می‌کند و ایده ایجاد آن‌ها چگونه شکل می‌گیرد؟ بسیاری از ما به این موضوع فکر نکرده‌ایم، اما اگر شما عاشق بازی باشید و ایده‌هایی در ذهن خود داشته باشید، می‌توانید از استعداد خود استفاده کنید و بازی خود را خلق کنید و پول زیادی از طریق آن به دست آورید. اگر تیم خوبی داشته باشید، طراحی بازی می‌تواند بهترین شغل باشد و از همه مهم‌تر اگر علاقه زیادی به ساخت بازی داشته باشید، قطعاً می‌توانید به مرتبه‌های بالا در این صنعت دسترسی پیدا کنید.

همانند مثال‌هایی که ذکر کردیم، چندین موقعیت شغلی دیگر نیز در دنیا وجود دارد که می‌تواند زندگی شما را بهتر کند. در ادامه به بررسی ۳۰ مورد از پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیای امروز می‌پردازیم. شما نیز می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و از مزایای آن‌ها لذت ببرید.

معرفی ۳۰ مورد از پردرآمدترین شغل ها در درنیا

۱- جراح مغز و اعصاب

درآمد متوسط یک جراح مغز و اعصاب حدود ۳۸۱.۵۰۰ دلار است. بیشتر مردم این شغل را سودمند می‌دانند. کار روی مغز پیچیده انسان چندان آسان نیست، بنابراین هر پنی درآمد آن ارزشمند است. اگر شما در شغل خود بهترین باشید، می‌توانید سالیانه تا ۲ میلیون دلار درآمد داشته باشید. اگر به دنبال یک شغل عالی هستید این شغل را انتخاب کنید؛ اما توجه داشته باشید شما هرروز با گوشت و خون سروکار دارید، جان انسان‌ها در دست شماست و اگر تنها یک دقیقه غفلت کنید، ممکن است منجر به مرگ یک انسان شود.

شغل

جراح مغز و اعصاب شغلی حساس و در عین حال پردرآمد

۲- متخصص بی‌هوشی

متخصص بیهوشی فردی است که قبل از جراحی یا حتی در حین عمل، عمل بیهوشی را انجام می‌دهد. حداقل مدرک تحصیلی لازم برای این شغل، مدرک لیسانس است. در برخی جاها حتی ممکن است از افرادی با مدرک دکترا یا پزشک برای انجام این کار استفاده کنند. تجربه نشان داده است که اگر بخواهید برای این شغل درخواست بدهید باید حداقل ۵ سال تجربه داشته باشید و در این زمینه مهارت‌های لازم را نیز کسب کرده باشید.

۳- توسعه‌دهنده نرم‌افزار

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار افرادی هستند که وظیفه طراحی برنامه‌های کامپیوتری را بر عهده‌دارند. آن‌ها برای انجام این کار ساعتی ۴۵.۰۶ دلار دریافت می‌کنند. این شغل در سه سال گذشته شاهد رشد ۱۱ درصدی بوده است. در سال گذشته ۱,۰۴۲,۴۰۲ در این حرفه اشتغال داشته‌اند. توسعه نرم‌افزار یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیاست.

۴- مدیرعامل به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل ها

به افرادی که وظیفه تدوین و تنظیم سیاست‌های یک شرکت را بر عهده‌ دارند، مدیرعامل یا مدیر ارشد اجرایی سازمان‌ دولتی یا خصوصی گفته می‌شود. این افراد هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند، برنامه‌ریزی می‌کنند و هم‌چنین فعالیت‌های سازمان را در بالاترین سطح مدیریتی هدایت می‌کنند؛ اما آن‌ها برای انجام موفقیت‌آمیز کارها به کمک زیردستان خود نیز نیاز دارند. آن‌ها به خاطر تلاش زیادی که برای حفظ سود شرکت انجام می‌دهند، مستحق دریافت حقوق بالا هستند.

مدیرعاملی یکی از پردرآمدترین شغل ها

مدیرعاملی یکی از پردرآمدترین شغل ها

۵- متخصص پوست و مو از پردرآمدترین شغل ها

برای هرگونه مشکلات پوستی باید از آن‌ها کمک بگیرید. پوست شما بسیار حساس است و یک حرکت اشتباه می‌تواند به آن آسیب برساند، بنابراین، آن‌ها باید با احتیاط کار خود را انجام دهند. به همین دلیل، متخصصان پوست و مو دستمزد زیادی دریافت می‌کنند. درآمد آن‌ها به‌طور متوسط ۲۱۲.۹۰۰ دلار است. این شغل یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیا است.

۶- متخصص فیزیوتراپی

این افراد دردهای ناشی از تصادف یا حوادث را بهبود می‌دهند. فیزیوتراپ‌ها به شما کمک می‌کنند تا دردهای ایجادشده از آسیب‌دیدگی‌های جدی را به‌خوبی مدیریت کنید. آن‌ها به‌تدریج درد شما را کاهش می‌دهند و برای انجام این کار تقریباً ۳۷.۹۳ دلار در هر ساعت دستمزد می‌گیرند. در سه سال گذشته، این شغل ۷ درصد رشد داشته است و ۲۰۷ هزار و ۳۲۲ نفر در این حرفه اشتغال داشته‌اند.

۷- تحلیلگر مالی

اگر به‌خوبی با اعداد کار می‌کنید، تحلیلگر مالی بهترین شغل برای شماست، زیرا با سهام و اوراق قرضه و نحوه استفاده از آن‌ها سروکار دارد؛ بنابراین کار اصلی شما در این شغل یافتن اعداد و ارقام مناسب برای سرمایه‌گذاری است. شما در این شغل با پس‌انداز مردم سروکار دارید و آن‌ها بر اساس پیشنهاد‌ها شما سرمایه‌گذاری می‌کنند، پس این شغل اهمیت زیادی دارد و دلیل درآمد بالای آن نیز همین موضوع است. تحلیلگران مالی به‌طور متوسط در هر ساعت حدود ۳۷.۳۴ دلار درآمد دارند. همچنین در سال گذشته شاهد رشد ۷ درصدی آن با اشتغال کل ۲۴۷۱۵۹ نفر بوده‌ایم.

تحلیلگر مالی از پردرآمدترین شغل ها

تحلیلگر مالی شغلی مناسب برای افراد علاقه مند به اعداد و ارقام

۸- مترجم پردرآمدترین شغل ها

مترجمی می‌تواند یک شغل بسیار رضایت‌بخش باشد زیرا به مردم کمک می‌کند تا یک‌ زبان دیگر را درک کنند و برای این کار پول خوبی هم می‌دهند. در این شغل می‌توانید به‌طور متوسط ۲۲.۳۹ دلار درآمد داشته باشید. برای انجام موفقیت‌آمیز این شغل، باید در خواندن، نوشتن و صحبت کردن به چندین زبان خارجی تسلط داشته باشید. این شغل جز پردرآمدترین شغل ها محسوب می‌شود.

۹- کارشناس برنامه‌ریزی آموزشی

وظیفه آن‌ها تدوین برنامه آموزشی برای شما است تا فرآیند آموزش با موفقیت انجام شود. این افراد علاوه بر تدوین برنامه آموزشی، می‌توانند اجرای آن را نیز به عهده بگیرند. درآمد متوسط آن‌ها در هر ساعت ۲۷.۱۴ دلار است و در سال گذشته ۲۳۱ هزار و ۸۹۸ نفر در آن اشتغال داشته‌اند. اگر به آموزش علاقه دارید، این گزینه می‌تواند برای شما بهترین شغل باشد.

۱۰- ادمین پایگاه داده

این افراد داده‌های شرکت‌ها را مدیریت می‌کنند و شما این داده‌ها را در اینترنت مشاهده می‌کنید. بااینکه ادمین‌های پایگاه داده برای انجام این کار از نرم‌افزار استفاده می‌کنند، اما نمی‌توان نقش دانش و تجربه آن‌ها را نادیده گرفت. برای انجام این کار شما باید تسلط کامل روی نرم‌افزار مورد استفاده داشته باشید. آن‌ها داده‌ها را ذخیره می‌کنند و همچنین اطلاعات مالی و سوابق حمل‌ونقل را سازمان‌دهی می‌کنند و برای انجام این کار، هر ساعت ۳۷.۳۹ دلار درآمد دارند.

۱۱- شرکت تأمین سرمایه

اگر فکر می‌کنید پزشکان بیشترین درآمد را دارند و جز پردرآمدترین شغل ها محسوب می‌شوند، درباره این حرفه بیشتر تحقیق کنید. این شغل استرس زیادی دارد اما در پایان سود خوبی نصیب شما می‌شود. اگر پزشکان با جان مردم سروکار دارند، شما به‌عنوان شرکت تأمین سرمایه، با پس‌انداز و پول آن‌ها سروکار خواهید داشت. یک تصمیم اشتباه شما می‌تواند منجر به ضرر مالی زیادی شود. در این شغل هر چه ریسک‌پذیرتر باشید، می‌توانید سود بیشتری کسب کنید.

۱۲- تحلیلگر امنیت اطلاعات از پردرآمدترین شغل ها

تحلیلگران امنیت اطلاعات از اطلاعات و شبکه‌های کامپیوتری شما محافظت می‌کنند. به این متخصصان به دلیل توانایی خود در برنامه‌ریزی، اجرا، ارتقا و نظارت بر اقدامات امنیتی پول پرداخت می‌کنند تا بتوانند از رایانه‌ها در برابر خطر تهدید و حمله محافظت کنند. علاوه بر این، وقتی شما مبلغ قابل‌توجه ۴۱.۶۲ دلار در هر ساعت دریافت کنید، دوست دارید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

شغل با درآمد بالا

تحلیلگر امنیت اطلاعات شغلی جدید و پر اهمیت

۱۳- مهندس نفت پردرآمدترین شغل ها

بهترین شغل برای اینکه بتوانید به‌خوبی به کشور خود خدمت کنید شغل مهندس نفت است. زیرا به‌عنوان یک مهندس نفت وظیفه طراحی و توسعه روش‌های مختلف برای استخراج ذخایر گازی و نفتی زیر سطح زمین را بر عهده ‌دارید. شاید تعجب کنید اگر بدانید این شغل تنها در سال گذشته ۲۱٪ رشد داشته است و ۴۰.۷۳۳ نفر در آن اشتغال داشته‌اند. مهندسی نفت یک شغل بسیار جذاب است و می‌توان آن را با کشف گنج مقایسه کرد، زیرا شما در محلی که گنج نفت و گاز زیر آن قرار دارد مشغول به فعالیت هستید. در گذشته نیز در دنیا همیشه مهندس نفت جز پردرآمدترین شغل ها به شمار می‌رفت.

۱۴- خلبان هواپیما به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها با استرس بالا

اگر عاشق مسافرت هستید، خلبانی هواپیما بهترین شغل برای شما است و به شما امکان می‌دهد از یک مکان به مکان دیگر پرواز کنید و برای آن نیز پول بسیار خوبی دریافت کنید. این کار به‌عنوان شغلی جذاب با لباس‌هایی زیبا همواره مورد توجه بوده است. شما در سال‌های فعالیت خود صدها هزار نفر را جابه‌جا می‌کنید و همچنین قبل از بازنشستگی به سراسر جهان سفر خواهید کرد. با این‌ وجود این شغل استرس بالای نیز دارد، زیرا مسئولیت کلیه مسافران به عهده شما است و باید ایمنی پرواز را تأمین کنید.

۱۵- حسابدار

اگر برای یادگیری این شغل وقت بگذارید، تنها طی چند ماه می‌توانید نتیجه زحمات خود را مشاهده کنید. شما حساب‌های مالی شرکت‌ها را مدیریت می‌کنید و آن‌ها نیز پول خوبی به شما پرداخت می‌کنند. تنها کافی است اصول و روش‌های حسابداری و کار با اعداد را به‌خوبی یاد گرفته باشید تا امور مالی شرکت‌ها را به‌خوبی مدیریت کنید. این مورد یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها است.

۱۶- حفاری در دریا

حتی اگر شما برای شرکتی کارکنید که کمترین دستمزدها را در این صنعت پرداخت می‌کند، می‌توانید در هر ساعت حدود ۵۰ دلار درآمد داشته باشید و ۴۴ دلار در هفته نیز بابت اضافه‌کاری دریافت کنید. همچنین برای این شغل پاداش به همراه کلاس‌های آموزشی نیز در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید با حضور در آن‌ها دانش خود را درزمینه حفاری تقویت کنید. علاوه بر این، شما از مرخصی طولانی ۶ ماه در سال نیز لذت خواهید برد. این شغل شامل مزایای دیگری مانند بیمه درمانی و برنامه بازنشستگی است.

پردرآمدترین شغل ها

۱۷- متخصص زنان و زایمان

آن‌ها افرادی هستند که به نوزاد شما کمک می‌کنند تا نور جهان را درک کنند. این شغل بسیار ارزشمند است چراکه شما هرلحظه زندگی جدیدی را به ارمغان می‌آورید و به بسیاری از زوج‌ها کمک می‌کنید تا چهره فرزندشان را ببینند. با توجه به اینکه جمعیت جهان نیز رو به افزایش است، متخصص زنان و زایمان می‌تواند به یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها در جهان تبدیل شود. بااین‌حال برخی نیز برای سقط‌ جنین به شما مراجعه می‌کنند. شما برای انجام کار خود مبلغ خوبی دریافت می‌کنید. درآمد این شغل به‌طور متوسط ۱۹۹،۷۰۰ دلار است.

۱۸- مهندس مکانیک

یک مهندس مکانیک حدود ۱۱۰ هزار دلار در سال درآمد دارد. پس با این درآمد شما می‌توانید آپارتمان مجلل خود را داشته باشید و از یک زندگی تجملاتی لذت ببرید. اگر سابقه ثبت اختراع داشته باشید، حتی درآمد شما از این هم بیشتر می‌شود. در حال حاضر این مورد یکی از پردرآمدترین شغل‌ ها در دنیاست.

۱۹- جراح قلب و عروق به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل ها

این افراد از قلب شما مراقبت می‌کنند و در صورت بروز مشکل، آن را به‌دقت بررسی کرده و در جهت رفع و مداوای شما اقدام می‌کنند. آن‌ها مواظب قلب شما هستند تا اطمینان حاصل کنند قلب شما برای مدت طولانی سالم می‌ماند. به‌طور متوسط، درآمد جراحان قلب و عروق ۳۵۳.۹۰۰ دلار است و بیشتر مردم بر این باورند که ارزش شغل آن‌ها ارزش این مبلغ را دارد، زیرا آن‌ها هستند که از قلب ما به‌عنوان یک دارایی با ارزش محافظت می‌کنند.

۲۰- برنامه‌نویس وب

اگر شرکت شما به یک نام تجاری نیاز دارد یا به دنبال راه‌اندازی یک وب‌سایت است تا بتواند به‌صورت آنلاین به بازاریابی اینترنتی بپردازد، باید سراغ یک برنامه‌نویس وب برود. اگر تصویری از شرکت خود در دنیای اینترنت دارید، می‌توانید به کمک برنامه‌نویسان وب آن را عملی کنید. البته برای این کار باید روزانه مبلغ ۲۷.۸۴ دلار به آن‌ها بپردازید. این شغل در طی سه سال گذشته شاهد افزایش ۱۱ درصدی بوده است. در سال گذشته حدود ۱۳۶.۹۲۱ به این حرفه مشغول بوده‌اند.

۲۱- تدارکات

این متخصصان وظیفه تحلیل و انجام هماهنگی‌های لازم در حوزه زنجیره تأمین را بر عهده‌دارند. شما به‌عنوان یک کارشناس تدارکات در هر ساعت ۳۵.۰۸ دلار دستمزد دریافت خواهید کرد، افرادی بسیاری در این حرفه مشغول به کار هستند تا از این مزیت بهره ببرند. این شغل در سال گذشته ۱۰٪ رشد داشته است. در این شغل هر چه مسئولیت بیشتری بپذیرید، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود.

۲۲- مدیر رویداد

به نظر می‌رسد انجام آن بسیار ساده است، کاری که شما باید انجام دهید این است که یک رویداد برگزار کنید؛ اما توجه داشته باشید که پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد که روی انجام آن تأثیر می‌گذارد. شما باید اطمینان حاصل کنید جلسه‌ای که ترتیب داده‌اید به‌خوبی برگزار می‌شود، یا رویدادی که برنامه‌ریزی کرده‌اید با موفقیت همراه است. این شغل استرس زیادی دارد اما از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر چیزی اشتباه پیش برود، انگشت اتهام به سمت شما خواهد بود، بنابراین باید آمادگی چنین مسائلی را نیز داشته باشید. متوسط پرداختی در این شغل حدود ۲۲.۵۶ دلار در ساعت است. اگر شما در سازمان‌دهی و مدیریت رویدادهای مختلف مهارت دارید، این گزینه می‌تواند برای شما بهترین شغل باشد.

شغل های عالی در دنیا

مدیریت رویدادها شغلی نو و پردرآمد

۲۳- مدیر ارشد ساخت‌وساز

به‌طور متوسط، در این حرفه ۱۲۲،۳۰۰ دلار به شما پرداخت می‌کنند که با آن می‌توان به یک سبک زندگی خوب شود. این شغل اهمیت زیادی دارد زیرا اگر اشتباه کنید می‌تواند منجر به خراب شدن دفتر کار یا آپارتمان شما شود. این افراد باید بسیار پاسخگو باشند تا بتوانند در مورد موضوعات مهم در رابطه با ساخت‌وساز تصمیمات سریعی بگیرند.

۲۴- مدیر بیمارستان

این افراد وظیفه مدیریت بیمارستان و هزینه‌های مربوط به آن، مراقبت از بیماران و پرداخت‌ها را بر عهده‌ دارند و به پزشکان کمک می‌کنند تا به‌خوبی قرار ملاقات خود بیماران را تنظیم کنند. در پایان، این شغل با میانگین حقوق ۹۷۲۰۰ دلار، کار خوبی به نظر می‌رسد.

۲۵- پرستار

پرستاری شغل شریفی است و می‌تواند بهترین شغل باشد؛ زیرا نه‌تنها به بیماران خدمات مختلفی ارائه می‌دهید، می‌توانید از طریق آن درآمد بسیار خوبی نیز داشته باشید. پرستاران تأثیر زیادی در تسریع فرآیند بهبود بیماران دارند. شما در این شغل دستیار پزشک معالج هستید، پزشک یک‌بار وظیفه خود را انجام می‌‌دهد سپس بیمار را در اختیار شما قرار می‌دهد تا تحت نظارت شما معالجه شود.

۲۶- مهندس هوافضا از پردرآمدترین شغل ها

آن‌ها وظیفه طراحی، ساخت و آزمایش انواع هواپیما، فضاپیما و موشک را بر عهده‌دارند. در این فرآیند، آن‌ها برخی از تحقیقات اساسی را انجام داده و حتی تجهیزات مختلفی را نیز ارزیابی می‌کنند. درآمد آن‌ها به‌طور متوسط در هر ساعت ۵۰.۳۹ دلار است و جز پردرآمدترین شغل‌ ها محسوب می‌شود. برای موفقیت در این حرفه باید تجربیات خوبی داشته باشید.

پردرآمدترین شغل دنیا

مهندس هوافضا از پردرآمدترین شغل ها

۲۷- قاضی و دادستان

تأمین عدالت در دادگاه حقوقی همان کاری است که شما باید انجام دهید و برای انجام آن، به ازای هر ساعت به شما ۴۹.۲۶ دلار پرداخت می‌شود. شما همچنین می‌توانید به ازدواج برخی از افراد کمک کنید و از طرف دیگر، متهمان را در قالب پرونده‌های کیفری مجازات کنید.

۲۸- پزشک ورزشی

در این شغل، شما یک پزشک هستید که از ورزشکاران مراقبت می‌کنید و این تفاوت اصلی یک پزشک عمومی و پزشک ورزشی است. صدماتی که به ورزشکاران وارد می‌شود با مردم عادی تفاوت دارد، بنابراین برای درمان آن‌ها نیز باید از روش‌های مناسب با این صدمات استفاده کرد. برای انجام این کار، می‌توانید به ازای هر ساعت ۸۸.۸۶ دلار درآمد داشته باشید. پزشک ورزشی جز پردرآمدترین شغل‌ ها محسوب می‌شود و در چند سال اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است.

۲۹- روان‌پزشک به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل ها

این دسته از پزشکان برای گوش دادن به صحبت‌های دیگران پول می‌گیرند. این مبلغ می‌تواند تا ۸۵.۳۵ دلار باشد. شما با افرادی سروکار دارید که از افسردگی یا مشکلات روانی رنج می‌برند. روان‌پزشکی جز پردرآمدترین شغل‌ ها با دریافت هزینه ساعتی است.

 پردرآمدترین شغل ها

روان پزشکی شغلی پردرآمد اما حساس

۳۰- رادیولوژیست پردرآمدترین شغل ها

وظیفه این افراد عکس‌برداری با اشعه ایکس به‌منظور تشخیص مشکل یا بیماری است. اختلال‌های درونی، تنها با کمک رادیولوژی قابل ‌تشخیص است. رادیولوژیست‌ها در هر ساعت ۸۸.۸۶ دلار درآمد دارند.

در جدول زیر به بررسی بهترین و پردرآمدترین شغل‌ ها در حال حاضر دنیا می‌پردازیم.

 

ردیف شغل میزان استرس تعادل کار و زندگی میانگین درآمد (دلار)
۱ آکتاتوری یا بیم‌سنج متوسط متوسط ۱۱۸,۲۸۱
۲ مهندس هوافضا متوسط بالا ۱۲۱،۵۲۳
۳ خلبان هواپیما بالا پایین ۱۱۲،۱۶۲
۴ متخصص بیهوشی بالا پایین ۲۶۵,۹۹۰
۵ مدیر عملیات تجاری بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۲۹,۶۵۰
۶ جراح قلب و عروق بالا بالاتر از متوسط ۳۶۱,۵۱۳
۷ حسابدار پایین‌تر از متوسط بالاتر از متوسط ۱۴۷,۲۱۰
۸ مدیرعامل بالا متوسط ۱۵۰,۳۶۰
۹ ادمین بانک اطلاعاتی متوسط بالاتر از متوسط ۱۱۲,۹۹۹
۱۰ دندان‌پزشک متوسط ​​ متوسط ۱۸۴,۱۱۰
۱۱ متخصص پوست پایین‌تر از متوسط بالاتر از متوسط ۲۹۱,۱۹۱
۱۲ مدیر رویداد بالاتر از متوسط بالاتر از متوسط ۶۵,۵۸۶
۱۳ مشاور مالی بالاتر از متوسط متوسط ۱۳۲,۷۶۵
۱۴ تحلیل‌گر مالی بالا پایین‌تر از متوسط ۸۴,۸۰۰
۱۵ مدیر مالی بالا متوسط ۱۶۳,۵۵۴
۱۶ مدیر بیمارستان متوسط متوسط ۱۰۱.۸۱
۱۷ تحلیل‌گر امنیت اطلاعات پایین‌تر از متوسط بالاتر از متوسط ۱۰۲,۵۵۲
۱۸ شرکت تأمین سرمایه بالا بالاتر از متوسط ۹۰,۴۴۶
۱۹ مدیر فناوری اطلاعات بالا پایین‌تر از متوسط ۸۴,۴۳۱
۲۰ قاضی و دادستان بالا بالاتر از متوسط ۸۰,۵۲۶
۲۱ وکیل بالا پایین‌تر از متوسط ۱۴۹,۶۰۱
۲۲ تدارکات بالاتر از متوسط بالاتر از متوسط ۷۶,۶۳۵
۲۳ مدیر بازاریابی بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۶۶,۱۷۸
۲۴ مهندس مکانیک پایین‌تر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۲۱,۴۰۰
۲۵ مدیر خدمات پزشکی و بهداشتی بالاتر از متوسط بالاتر از متوسط ۱۴۷,۵۰۰
۲۶ جراح مغز و اعصاب بالا بالاتر از متوسط ۳۹۰,۴۳۸
۲۷ متخصص بیهوشی بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۷۱,۸۵۱
۲۸ متخصص زنان و زایمان بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۲۳۰,۴۳۳
۲۹ حفاری در دریا پایین بالاتر از متوسط ۹۰,۶۷۹
۳۰ کارشناس بینایی‌سنجی متوسط بالاتر از متوسط ۱۲۰,۵۳۶
۳۱ جراح دهان و فک و صورت بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۲۹۶,۵۸۳
۳۲ متخصص ارتودنسی پایین‌تر از متوسط بالاتر از متوسط ۲۸۰,۵۷۳
۳۳ متخصص اطفال بالاتر از متوسط متوسط ۱۸۷,۹۴۴
۳۴ مهندس نفت بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۵۷,۱۲۴
۳۵ داروساز بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۳۳,۲۱۵
۳۶ متخصص فیزیوتراپی بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۹۱,۱۶۰
۳۷ پزشک بالا متوسط ۲۰۷,۰۴۸
۳۸ دکتر متخصص پا یا پاپزشک متوسط متوسط ۱۷۸,۹۴۴
۳۹ کارشناس امور سیاسی متوسط متوسط ۱۲۰,۳۱۳
۴۰ متخصص پروتز بالاتر از متوسط پایین‌تر از متوسط ۲۴۹,۱۹۵
۴۱ روان‌پزشک بالاتر از متوسط متوسط ۲۶۰,۴۲۸
۴۲ متخصص رادیولوژی پایین بالاتر از متوسط ۲۸۲.۵۲
۴۳ مدیر فروش بالا پایین‌تر از متوسط ۱۴۱,۹۵۷
۴۴ مدیر ارشد ساخت‌وساز متوسط پایین‌تر از متوسط ۱۳۴,۶۵۸
۴۵ برنامه‌نویس نرم‌افزار بالاتر از متوسط بالاتر از متوسط ۱۰۱,۷۶۰
۴۶ پزشک ورزشی پایین بالاتر از متوسط ۱۸۰,۳۸۹
۴۷ جراح بالا پایین ۲۷۰,۴۶۱
۴۸ کارشناس برنامه‌ریزی آموزشی بالاتر از متوسط متوسط ۵۰,۵۸۶
۴۹ مترجم بالاتر از متوسط متوسط ۵۳,۲۱۰
۵۰ برنامه‌نویس وب بالاتر از متوسط بالاتر از متوسط ۸۰,۵۹۶

 

منبع: 
Top 50 Highest Paying Jobs