چگونه می توان بهترین همسر دنیا بود؟ فراموش نکنیم که ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیم های زندگی ما انسان‌هاست.

امروزه دغدغه‌ی بیشتر جوانان، انتخاب بهترین همسر ممکن برای ادامه‌ زندگی است که قبل از هرچیز باید با فکر و تامل زیاد نسبت به انجام آن اقدام کنیم.

 اما چه کسی را می‌توان به عنوان بهترین همسر شناخت و انتخاب کرد؟ آیا خودتان، ویژگی‌های لازم را برای اینکه به یک همسر خوب و ایده‌آل تبدیل شوید را در خود میبینید؟

اگر قصد دارید تا وارد یک زندگی مشترک مطلوب و بی‌دغدغه شوید باید از ویژگی‌های بهترین همسران دنیا اطلاع داشته باشید تا هم در انتخاب همسر دید درستی داشته باشید و هم خودتان به فردی مناسب در زندگی مشترک بدل شوید.

در این مقاله سعی شده ۲۵ ویژگی مشترک بین بهترین همسرهای دنیا را برای شما عزیزان بررسی کنیم تا شما عزیزان بتوانید با دقت بیشتری فرد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس با ما همراه باشید.

ویژگی های بهترین همسر چه چیزهایی است

بهترین همسر - wedding-Santorini

۱. احترام به اعتقادات و ارزش های یکدیگر

اولین ویژگی بهترین همسر دنیا حفظ احترام و ارزش به اعتقادات یکدیگر است. شخصی که با او ازدواج کرده‌اید لزوما نباید در همه مسائل با شما موافق باشد، اما با این وجود هردو باید به اعتقادات و ارزش‌های یکدیگر احترام بگذارید.

چطور ممکن است کسی را که به ما و عقایدمان احترام نمی‌گذارد به عنوان بهترین همسر ، دوست و شریکی زندگی خود قبول داشته باشیم و عاشق او بمانیم؟. پاسخ این است: هرگز نمی‌توانیم چنین کاری کنیم.

۲. کمک به رشد شخصیتی

بهترین همسر دنیا شدن ارتباط مستقیمی به شخصیت شریک زندگی شما دارد. لازم است، همسرتان به رشد و بهتر شدن شخصیت‌تان کمک کند.

خیلی از تغییرهای مثبت شخصیتی بعد از ازدواج اتفاق میافتد اما اگر همسر شما با اهانت و بدرفتاری به شما بگوید که به اندازه کافی خوب نیستید، ممکن است هرگز نتوانید جنبه های مثبت خود را پیدا و ارتقا دهید.

تغییرات مثبت هرگز بدون قبول واقعیت‌های شخصیتی‌تان رخ نمی‌دهند به همین دلیل بهتر است که همسرتان شما را در همه جنبه‌های زندگی به چالش بکشد و اصلی ترین مشوق رشد شخصیتی شما باشد.

۳.  اعتماد متقابل

یکی از بهترین معیارهای بهترین همسر بودن،داشتن اعتماد متقابل به یکدیگر است.

همسر شما هرگز نباید در حریم شخصی‌تان مثل تلفن همراه، پیامک‌های خصوصی و تاریخچه‌ مرورگر اینترنتی شما سرک بکشد.

اگر او درباره مسأله خاصی نگران شماست، باید بدون کلمات مخرب و سرک کشیدن در حریم شخصی‌تان این مسأله را با خودتان درمیان بگذارد.

۴. عشق به همه‌ ابعاد شخصیتی

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین همسر، این است که باید عاشق خود واقعی‌تان باشد نه چیزی که دوست‌ دارد از شما برای خود بسازد. هیچ انسانی کامل نیست و همه ما در مواردی کاستی داریم، ممکن است این نقاط قوت و یا کمبودها در هر یک از ابعاد وجودی ما اعم از چهره، اندام و یا حتی رفتار ما باشد ، اما یک همسر خوب شما را بخاطر زیبایی هایی که به چشم همه قابل دیدن نیست انتخاب میکند و از ضعف های شما چشم پوشی میکند.

پس اگر همسرتان نتواند شخصیتی را بپذیرد که در حال حاضر دارید، عاقلانه‌ترین کار این است که جای دیگری به دنبال عشق حقیقی خود بگردید.‌

 

همچنین در مالتینا بخوانید:

رسوم مراسم ازدواج در فرهنگ های مختلف جهان.

 

۵.  خنداندن یکدیگر

زندگی در کنار همسرتان باید به شما احساس خوشبختی و شادی بدهد، نباید با او بودن احساس غم و درماندگی را در شما رشد دهد.

باید نوعی صمیمیت و دوستی در روابط میان شما و همسرتان جاری شود که به شکلی منحصربفرد رابطه‌تان را تعریف کند. یعنی آن‌قدر با هم صمیمی و همراه باشید که زبان رابطه‌تان را فقط خودتان دو نفر بشناسید وبدون هیچ دلیل خاصی به یکدیگر لبخند بزنید .

زمانی که شما و همسرتان به شدت صمیمی و همراه هم هستید، حتی شوخی‌های‌تان هم مانند عشق‌تان منحصربفرد می‌شود و هیچ‌کس جز خودتان دو نقر نمی‌تواند وارد متوجه آن شود که از چه چیزی حرف می‌زنید. مثلا شما دو نفر با یک کلیدواژه، یاد خاطره‌ای خنده‌دار می‌افتید که برای‌تان مثل یک خاطره خصوصی و جذاب است. شاید دیگران بگویند که این پچ‌پچ‌ها و خنده‌های بی‌معنی چیست؛ اما شما خوب می‌دانید که این یکی از مصادیق رابطه‌ای صمیمی، عاشقانه و دوست‌داشتنی با همسرتان است.

 

بهترین همسر - kit-harrington-rose-leslie

۶. تمایل به داشتن تجربه های خاص دونفره

شخصیت ها و علایق افراد متفاوت هستند اما بهترین همسران تا جای ممکن علایق یکسانی دارند یا خود را به خواسته ها و علایق یکدیگر نزدیک میسازند.

شریک زندگی‌تان باید اهل قرار گذاشتن‌های شبانه، گردش در جاده و ماجراجویی‌های دونفره با شما باشد. با این حال همسرتان نباید حس کند که شما  برای احساس خوشبختی، همیشه نیازمند تفریح و گردش های جورواجور هستید، بلکه او باید در کنار شما و تحت هر شرایطی در آغوش‌تان، احساس آرامش کامل و لذت کافی را تجربه کند. در اصل باید گفت که این باهم بودن شماست که باعث لذت بردن شما از انواع ماجراجویی ، سفر و خلوت های دو نفره است و نه چیز دیگری.

در مالتینا بخوانید:

راهنمای خرید حلقه ازدواج و معرفی جدیدترین حلقه های ازدواج ۲۰۱۹.

۷.  اولویت در زمان بندی

شخصی که  میخواهید با او ازدواج کنید باید الویت زندگی شما باشد، همچنین شما باید اولین الویت زندگی او باشید. چرا که بعد از ازدواج مسائل های متفاوتی پیش روی زوج ها قرار میگیرد که اگر حرف های دیگران و یا اشخاص دیگر را بجای همسر خود الویت قرار دهید قطعا عاقبت خوشی را برای یکدیگر رغم نخواهید زد.

توجه داشته باشید فردی که انتخاب میکنید، قبل از ازدواج نیز برای شما وقت بگذارد و همیشه حتی در سخت‌ترین روزهای کاری شما را الویت خود قرار دهد. چرا که حتی عاشقانه ترین رابطه‌ها هم بدون توجه و مراقبت‌های لازم دوام نمی‌آورند.

۸.  زندگی خارج از رابطه

بهترین همسر برای ازدواج، کسی است که از شما انتظار نداشته باشد هر لحظه از بیداری خود را با او بگذرانید! چون حتما خارج از رابطه مشترک‌تان، آرزوها و اهدافی برای خود دارید.

علاوه بر این، اگر یک زوج زمان زیادی را کنار هم بگذرانند ممکن است از یکدیگر خسته شوند. پس کمی فاصله می‌تواند برای هردوی شما مفید باشد.

۹.  ابراز قدر دانی

فرد مورد نظرتان برای ازدواج باید اولین نفری باشد که از شما تعریف میکند و از زحمات شما تشکر میکند.

اوست که باید از ویژگی‌های شما مثل جذابیت ، خوش‌تیپی و … تعریف و تمجید کند و متوجه از خود گذشتگی ها و فداکاری های شما در رابطه شود و قدر دان شما باشد.

سعی کنید حتی بی دلیل از همسرتان تعریف کنید، نگذارید که او با خود فکر کند که دیگر اهمیتی برای شما ندارد. هرگز با لحنی از بالا به پایین کارهایی که انجام میدهد را وظایف او نشمرید، مهربانی و تشکر از یکدیگر را حتی برای کوچکترین چیزها از یاد نبرید.

۱۰.  تمایل به سازش

کسی که با او ازدواج می‌کنید نباید بیش از حد منعطف باشد و هرچه شما درخواست کنید او هم بگوید چشم!. خیلی بندرت زوجی را پیدا می‌کنید که در ۱۰۰٪ موارد با هم تفاهم داشته باشند. معمولا در بهترین حالت همه چیز ۵۰ – ۵۰ است. شریک زندگی‌تان باید آن‌قدر با شما راحت باشد که در مورد هر مسأله‌ای صحبت کند و ترسی از مخالفت شما نداشته باشد. زوج‌ها باید در مسائل مختلف تا جای ممکن با یکدیگر سازش داشته باشند.

۱۱.  احترام به پدر و مادر یکدیگر

همسرتان حتما نباید از وقت گذراندن در کنار پدر و مادر شما احساس لذت کند (کافیست از چند فرد متاهل بپرسید تا متوجه شوید که چقدر در حضور خانواده همسرشان احساس معذب بودن دارند). با این حال لازم است همسرتان بدون شکایت و غر زدن روزهای تعطیل و ایامی که برایتان مهم است را درکنار خانواده شما بگذراند.

در مالتینا بخوانید:

مردمان جهان چگونه مراسم عروسی را برگزار می کنند؟.

۱۲. قابل اعتماد بودن

زمانی می‌توانید به شریک زندگی‌تان بگویید «بهترین همسر دنیا» که اعتماد کامل به او داشته باشید و بتوانید به راحتی درباره همه چیز با او صحبت کنید.

وقتی می گوییم همه چیز به معنی واقعی کلمه ، منظورمان همه چیز است. زشت و زیبا، موافق یا مخالف فرق نمیکند او باید آنقدر به شما نزدیک و صمیمی باشد که انگار شما با ورژن دیگری از خودتان دارید صحبت میکنید.

  اگر لحظه‌ای حس کنید که باید شخص یا مورد خاصی را از همسرتان مخفی کنید، این می‌تواند نشانه‌ای از انتخاب نادرست شریک زندگی‌تان باشد که بهتر است بدنبال راه حل آن باشید.

 

بهترین همسر Most-Romantic-Vow-Renewal-

 

۱۳.  پذیرفتن کاستی های خود

همسرتان لزوما نباید فردی کامل و بدون اشکال باشد، اما باید بتواند اشتباهات خودش را بپذیرد. ارتکاب یک اشتباه تا زمانی که آن را بپذیرید و دلیل انجامش را صادقانه توضیح دهید خیلی اشکالی ندارد.

اگر فرد مورد نظر شما از هرگونه عذرخواهی و پذیرفتن اشتباهاتش خودداری می‌کند، باید قبل از اینکه با یک توفان ویرانگر زندگیتان را نابود کند از او جدا شوید.

۱۴.  جلب علاقه همسر

کسی که با او ازدواج می‌کنید باید مثل یک فیلم خوب شما را جذب خودش کند، و هربار که این فیلم را می‌بینید برای‌تان جذاب بوده و همیشه یک نوآوری جدید برای جذب بیش‌تر شما داشته باشد. اگر همسرتان نمی‌تواند علاقه و توجه خودش را تا پایان رابطه به یک اندازه حفظ کند نمی‌توان انتظار رابطه طولانی مدت را از او داشت.

۱۵. تداعی آینده ای روشن

همسر آینده شما حتما نباید در زندگی شخصی خود مسیری را طی کند که شما می‌روید. اما مسیر هردوی شما در زندگی شخصی‌تان در نقاطی هرچند کوچک با هم یکی شود تا به پیشرفت و سعادت برسید. به عبارت دیگر اگر همسرتان بخواهد بر فراز اقیانوس‌ها سفر کند اما شما حتی از سوار شدن به هواپیما می‌ترسید، همین موضوع یک مشکل به شمار خواهد آمد.

۱۶. بخشش بدون چشم داشت

شخصی که می‌خواهید با او ازدواج کنید باید به اندازه کافی بخشنده باشد و بعد از انجام کاری برای شما انتظار جبران آن را نداشته باشد. اگر تا به حال با مرد یا زنی قرار ملاقات داشته‌اید که بنا به هر دلیلی از شما انتظار پرداخت صورت حساب را داشته، متوجه منظور ما شده‌اید. هیچ چیز جذاب تر از کسانی نیست که برای تظاهر هدیه نمی‌دهند، بلکه برای ثبت یادشان در خاطر شما این کار را می‌کنند.

۱۷. چالش کمتر برای بدل شدن به بهترین همسر

همسرتان حق دارد که گاهی به بازی‌های مختلف و شیطنت‌های مورد علاقه خود ب‍پردازد. اما اگر همواره شما را در معرض یک مسابقه در حد مرگ و زندگی و یا چالش‌هایی از این قبیل قرار دهد زندگی‌تان مفهوم خودش را از دست خواهد داد.

۱۸. زندگی در لحظه‌ی حال

شخصی که با او ازدواج می‌کنید باید بتواند بدون دغدغه و در کنار شما (مثلا از یک شام عاشقانه و یا گردش با اتوموبیل) لذت ببرد، بدون اینکه مدام تماس کاری و غیره داشته باشد. آیا واقعا می‌خواهید بقیه‌ی عمر خود را در کنار کسی بگذرانید که از نگاه کردن به چشمانتان شاد نمی‌شود؟ و یا نمی‌تواند قدردان حضورتان در کنار خودش باشد؟ قطعا این طور نیست.

بهترین همسر - vivid-styled

۱۹.جذابیت داشتن برای یکدیگر

شریک زندگی‌تان باید به شدت به شما گرایش داشته باشد. به این ترتیب که مثلا لباس‌های جذاب و مورد علاقه‌ی شما را بپوشد و جذب‌تان کند. شاید بگویید برای بعضی افراد این‌ها بی‌معنی هستند، اما اگر شما بتوانید شخصی را پیدا کنید که جذابیت‌های جسمانی برایش ۱۰۰٪ بی اهمیت هستند، مطمئن باشید آن فرد واقع‌بین نیست و مشکلات روانی دارد.

اگر بخواهیم شفاف‌تر حرف بزنیم، نگاه کردن، بیشترین تاثیر را در جذب دو انسان به یکدیگر دارد. وقتی از طریق نگاه جذب یکدیگر شوید دیگر اهمیتی نخواهد داشت فرد مورد نظرتان لاغر، چاق و یا ورزشکار باشد. این موارد برای هر دو طرف صادق است. نمی‌توان درمورد همه یک جور نظر داد، اما برای بیشتر ما توانایی طرف مقابل در شوخ طبعی، اعتماد بنفس و وادار کردن ما به فکر کردن درباره آن‌ها بسیار مهم و تاثیر گذار است.

۲۰. تمایل به مواجهه با شیطان درون

حتی بهترین همسر دنیا هم ممکن است موارد ناخوشایندی در زندگی‌اش وجود داشته باشد. بطور مثال ما هرگز به شما نمی‌گوییم با فردی که گاهی الکل مصرف می‌کند و یا شیطنت‌های مخصوص خودش را دارد ازدواج نکنید. گرچه بهتر است برای زندگی با این افراط محتاط باشید.

۲۱. حفظ احساسات درونی

شخص مورد نظرتان برای ازدواج نباید احساسات مهم و افکار خودش را پشت پرده و پنهان نگه دارد. اگر موضوعی او را آزار می‌دهد باید بتواند آن را با شما درمیان بگذارد. در این صورت می‌توانید مثل یک تیم واقعی آن مشکل را حل کنید. مشکلاتی که بیان نمی‌شوند و فرد آن‌ها را به اصطلاح درون خودش می‌ریزد به مرور شدید‌تر می‌شوند. احتمالا شما هم نمی‌خواهید با کسی ازدواج کنید که زندگی‌اش پر از مشکل و تنش است.

۲۲. وفاداری همسران نسبت به هم

بهترین همسر کسی است که فقط و فقط به شما وفادار باشد (مگر اینکه خودتان جور دیگری توافق کرده باشید). مثلا هرگز نباید با فردی غیر از همسرتان رابطه داشته باشید. در غیر این صورت مرتکب خیانت شده‌اید که هرگز قابل گذشت نیست.

۲۳. تغییر پذیر بودن فرد به عنوان بهترین همسر

فرد موردنظرتان برای ازدواج نباید در برابر تغییر با تمام وجود مقاومت کند. گاهی زندگی درب‌‌های جدیدی را به روی ما باز می‌کند و فرصت‌های درخشانی را سر راه ما قرار می‌دهد. بطور مثال یک موقعیت شغلی جدید، خانه‌ای بهتر  در شهر یا کشوری دیگر و … که همسر شما باید بتواند با این تغییرات کنار بیاید.

اگر همیشه دلتان می‌خواهد که زندگی خود را از حالت یک‌نواختی خارج کنید ، پس نباید با کسی ازدواج کنید که از تغییر می‌ترسد و همیشه به دنبال یک‌نواختی است.

ویژگی بهترین همسر دنیا

۲۴. تمرین مسئولیت پذیری

لقب بهترین همسر متعلق به کسی است که مانند یک بزرگسال، مسئولانه رفتار می‌کند نه مانند یک نوجوان بی‌پروا. درحالی‌که بعضی خانم‌ها جذابیت زندگی را بیشتر در خرید می‌بینند! و  بعضی آقایان هم لذت‌های زندگی را فقط در مسافرت و عیش و نوش می‌بینند، آنها باید بدانند تمام زندگی فقط  خوش گذرانی نیست. قبل از ازدواج ببینید فرد مورد نظرتان چطور با تغییرات احتمالی مالی یا معنوی زندگی برخورد می‌کند.

۲۵. عشق همیشگی و ابدی

شخصی که قرار است با شما ازدواج کند هرگز نباید اجازه دهد، احساس فرومایه بودن کنید و یا با خودتان بگویید شاید من به اندازه کافی خوب نیستم. بلکه او باید شما را تشویق کند تا شخصیت خودتان را بهبود ببخشید، اما باید این کار را با تقویت شما انجام دهد (نه تخریب). اگر او نمی‌تواند عاشق‌تان باشد (همه‌ بُعدهای شخصیتی و حتی نواقص‌تان) پس لیاقت زندگی مشترک با شما را ندارد.

نکته مهم درباره انتخاب بهترین همسر و زندگی مشترک

البته که ازدواج برای همه نیست. بنابراین هرگز احساس نکنید که مجبور به ازدواج هستید فقط بخاطر اینکه جامعه چنین چیزی را به شما تحمیل می‌کند.

هزاران زن و مرد در دنیا هستند که توانسته اند بدون ازدواج هم انسان هایی شاد، خوشبخت و موفق باشند همانطور که زوج های خوشبخت بسیاری نیز وجود دارند که با ازدواجی خوب و درست توانسته اند زندگی‌شان را شکوفا کنند.

ازدواج جاده ای دو طرفه است و برای احساس شادی و آرامش اول باید همسری مناسب خود را پیدا کنید تا در این مسیر همراهتان باشد.

بنابراین کارهایتان را بدون احساس شرم و خجالت و آنگونه که فکر می‌کنید درست است انجام دهید و خود را در هیچ محدودیت زمانی ای تحت فشار قرار ندهید و همواره از زندگی خود لذت ببرید تا احساس خوشبختی کنید.

پیشنهاد ویژه، هدیه خاص برای بهترین همسرها

اگر در شرف ازدواج هستید و یا به قول معروف نیمه‌ گمشده‌ی خودتان را پیدا کرده‌اید، حتما برای مناسبت‌های مختلف قصد خوش‌حال کردن او را خواهید داشت.

ما برای شما پیشنهاد منحصر به فردی داریم:

وب‌سایت مالتینا (واسط بین خریداران ایرانی و آمازون آمریکا) یک گزینه بسیار خوب برای  خرید کردن است.

شما عزیزان می‌توانید با توجه به علایق عزیزانتان خریدی بی‌نظیر و مطمئن را در این سایت داشته باشید و هدیه های خاص و تک را برای او تهیه کنید.

همچنین برای خواندن مطالب متنوع دیگر حتما به وبلاگ مالتینا سر بزنید.

منبع: ifehack.org