قلم هیالورونیک اسید یک وسیله جدید است که از آن برای تزریق پوستی و روپوستی برای لایه‌های مختلف استفاده می‌شود. با استفاده از قلم هیالورونیک اسید دیگر نیازی به استفاده از سوزن‌های تزریق سنتی وجود ندارد. قلم هیالورونیک اسید برای کسانی که از سوزن می‌ترسند یا قصد استفاده از روش‌های سنتی برای تزریق فیلتر را ندارند، بسیار مناسب است.
استفاده از این قلم یک روش درمانی سریع و بدون درد است و به افراد اجازه می‌دهد که فیلر را به راحتی به لب‌ها، خطوط و چین و چروک صورت تزریق کنند. در این قلم از تکنولوژی فشاری استفاده می‌شود، در این قلم با اعمال فشار، هیالورونیک اسید تبدیل به مولکول‌هایی در مقیاس نانو می‌شود و سپس هیالورونیک اسید فیلر به پوست تزریق می‌شود. قطر جریانی که وارد پوست می‌شود برابر با ۰.۱۷ میلی متر است که دو برابر کوچکتر از قطر سوزن انسولین است. ترکیب استفاده‌ شده در این قلم، هیالورونیک اسید است. از قلم هیالورونیک اسید برای ایجاد حجم، و لیفت می‌توان استفاده ‌نمود. از این قلم می‌توان در نواحی زیر استفاده‌ کرد:
لب‌ها، چین و چروک پیشانی، خط لبخند و دیگر چین و چروک های موجود در صورت استفاده‌ کرد. استفاده از قلم هیالورونیک اسید برای کاهش چین و چروک‌های پوستی بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید: کوچک و سربالا کردن بینی بدون جراحی

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید نوعی قند طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود، هیالورونیک اسید آبدارترین ماده شناخته شده در دنیا است. وظیفه هیالورونیک اسید جذب آب و مرطوب نگه ‌داشتن و جوان نگه ‌داشتن پوست است. از آنجا که بدن انسان هیالورونیک اسید را تولید می‌کند، هیچ انسانی به این ماده حساسیت ندارد.
هر چه سن انسان بالاتر می‌رود، میزان هیالورونیک اسید و فیبرهای کلاژن تولید شده توسط بدن کاهش می‌یابد. پوست انسان خشک می‌شود و ضخامت پوست افزایش می‌یابد و در نتیجه میزان مرطوب ‌بودن و الاستیسته (نرمی و کشسانی ) پوست کاهش می‌یابد. این ها باعث می‌شود پوست آویزان‌ شود و چین و چروک در پوست ظاهر شود. با اضافه کردن هیالورونیک اسید به پوست میزان کلاژن پوست افزایش می‌یابد و در نتیجه پوست انسان شاداب و جوان می‌شود. هیالورونیک اسید اصلی‌ترین عنصر برای حفظ استحکام بافت پوست است.

در مورد قلم هیالورونیک اسید
قلم هیالورونیک اسید وسیله‌ای است که به تازگی به وجود آمده ‌است. اگرچه ظاهر قلم هیالورونیک اسید ساده است اما توانایی بسیار بالای دارد زیرا با این وسیله کوچک می‌توان کارهای بزرگی انجام‌ داد. وسیله‌ای بسیار مدرن برای تزریق فیلتر است که کاملا ایمن است و دردی متوجه فرد استفاده کننده نخواهد شد.
از سال ۲۰۱۸ استفاده از این قلم برای تزریق به پوست استفاده می‌شود. در حال حاضر قلم‌های کوچکتر و زیباتری نسبت به اولین نسخه‌های قلم هیالورونیک اسید در دسترس است.
یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت قلم هیالورونیک اسید سادگی آن است. طریقه استفاده از این قلم بسیار ساده است و به کاربر اجازه می‌دهد به شیوه‌ای کاملا مطمئن و ایمن، هیالورونیک اسید را به پوست خود تزریق‌ کند. اگر چه هزاران نفر به صورت شخصی از این قلم استفاده می‌کنند اما اگر قصد دارید که یک نفر دیگر این با استفاده از این قلم، هیالورونیک اسید را به پوست شما تزریق‌ کند، فردی را انتخاب ‌کنید که صلاحیت قانونی استفاده از این وسیله را داشته ‌باشد.

تفاوت قلم هیالورونیک اسید و سوزن‌های تزریق فیلر

حقیقت این است که قلم هیالورونیک اسید و سوزن‌های تزریق فیلر دو وسیله کاملا متفاوت هستند و اشتراکات خیلی اندکی با یکدیگر دارند. استفاده از سوزن‌های تزریق فیلر می‌تواند تاثیر زیادی بر ظاهر انسان داشته ‌باشد. هرچه سوزن فیلمی که استفاده می‌شود اندازه بزرگتری داشته ‌باشد، تاثیر گذاری آن روی ظاهر انسان بیشتر و دائمی‌تر خواهد بود. اما در مورد قلم هیالورونیک اسید، فیلر که استفاده می‌شود کاملا مایع است و تنها قابلیت ورود به لایه‌های بالایی پوست را دارد. در استفاده از این قلم خبری از تزریق‌های عمیق نیست.
استفاده از سوزن همواره با درد و اضطراب همراه است در حالیکه قلم هیالورونیک اسید یک تکنولوژی جدید مبتنی بر فشار است که هیالورونیک اسید را مستقیما به نواحی هدف وارد می‌کند. در واقع استفاده از قلم هیالورونیک اسید کاملا بدون درد است. درحالی که استفاده از سوزن می‌تواند با درد، خونریزی و متورم‌ شدن و ایجاد زخم همراه ‌باشد، استفاده از قلم هیالورونیک اسید کاملا بدون خطر است.

آیا قلم هیالورونیک اسید بهتر از قلم پلاسما است؟

این دو قلم دارای تفاوت‌های بسیار زیادی هستند. زمانی که هدف شاداب ‌سازی پوست صورت باشد، این قلم می‌تواند عملکرد بسیار شگفت انگیزی داشته باشد. اما در زمینه برطرف ‌سازی چین و چروک‌ها مخصوصا چین و چروک‌های عمیق شاید قلم هیالورونیک اسید نتواند عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان‌ دهد.
البته برای اغلب چین و چروک‌ها قلم هیالورونیک اسید عملکرد خوبی دارد و می‌تواند به میزان قابل قبولی این چین و چروک‌ها را از بین ببرد. می توانیم بگوئیم که قطعا تکنیک افزایش محتویات HA پوست بسیار بهتر از درمان های ظاهری و کم اثر است. آنچه که اهمیت زیادی دارد، از بین ‌بردن چین و چروک‌ها است. در مورد پر کردن لب‌ها نیز قلم پلاسما کاملا بی استفاده ‌است، در حالیکه این قلم عملکرد خیلی خوبی دارد.

قلم هیالورونیک اسید چیست؟

بیشتر بخوانید: ۱۵ ماساژور صورت برتر دنیا برای ماساژ صورت و جوانسازی پوست

علت محبوبیت قلم هیالورونیک اسید

به صورت کلی برای محبوب‌ بودن یک وسیله در حوزه آرایشی و بهداشتی می‌توان سه دلیل عمده بیان‌ کرد. اولین موضوع مقرون به صرفه بودن وسیله است. وسیله هر چقدر هم که کیفیت خوبی داشته ‌باشد، اگر قیمت گزافی داشته ‌باشد مورد استقبال زیادی قرار نخواهدگرفت، حتی ممکن است فرد یک بار از آن استفاده‌ کند اما به خاطر قیمت بالا نتواند برای دفعات بعد مجددا از آن استفاده‌ کند. حتی اگر بتواند با وجود قیمت بالا بازار مخصوص خود را پیدا کند، قطعا مدت زمانی بعد یک محصول مشابه با قیمت پایین‌تر به بازار عرضه می‌شود و جایگزین این محصول گران قیمت‌تر خواهد شد.
دومین دلیل محبوب ‌شدن یک وسیله آرایشی و بهداشتی این است که استفاده از آن حتی برای افراد کم تجربه هم بسیار آسان باشد. اگر قیمت محصولی ارزان باشد، اما برای استفاده از آن نیاز باشد که فرد به کلاس‌های آموزشی برود یا نیاز به گذراندن دوره‌ های تخصصی باشد، صرفا مانعی ایجاد شده ‌است برای جلوگیری از استفاده فراگیر از این محصول.
سومین دلیل محبوبیت یک وسیله آرایشی و بهداشتی بستگی به نوع عملکرد دستگاه و برتری ‌های آن نسبت به دستگاه‌های مشابه دارد. اگر دستگاه بتواند عملکرد بهتری نسبت به رقبایش داشته‌ باشد قطعا محبوبیت بیشتری خواهد داشت. همچنین ایمن ‌بودن وسیله در میزان محبوبیت تاثیر گذار است. خوشبختانه این قلم تمامی این موارد را شامل می‌شود و به همین دلیل از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

خرید قلم تزریق

از ویژگی‌های این قلم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به کاهش چین و چروک و سفت کننده پوست
  •  ایمن و بدون ایجاد احساس درد
  •  بدون سوزن و به همراه فنر خودکار
  •  قابل استفاده توسط شخص و یا پزشک
  •  طول عمر بالا و قابل استفاده برای بیش از ۱۰ هزار تزریق
  •  تزریق سریع در کمتر از یک سوم ثانیه به همراه دهانه میکرو


آیا قلم هیالورونیک اسید مشابه با بوتاکس است؟

نه، قطعا هیچ شباهتی با بوتاکس ندارد. اول اینکه، بوتاکس با فیلر متفاوت است و هیچ گاه نباید به لب‌ها تزریق ‌شود ( هر چند برخی افراد تصور می‌کنند برای تزریق در لب‌ها مناسب است ). بوتاکس به صورت موقت سیگنال‌ های عصبی ارسالی به برخی از ماهیچه‌ها را قطع می‌کند و بدین ترتیب حرکت آن ها را محدود می‌کند و به نرم‌تر شدن پوست کمک می‌کند و چین و چروک‌ها را مخفی می‌کند. در حالیکه در زمان استفاده از قلم هیالورونیک اسید، فیلر با ویزکوزیته کم و الاستیسته کم لب‌ها یا پوست صورت وارد می‌شود.
این دو وسیله کاملا متفاوت هستند اما گاهی ممکن است استفاده مشترک داشته باشند. آیا یکی از آن‌ها نسبت به دیگری برتر است؟ صرفا خیر. اما به صورت کلی اگر فردی که از بوتاکس استفاده می‌کند تخصص و تجربه چندانی در تزریق بوتاکس نداشته باشد، خطرات بیشتری او را تهدید می‌کند.

آیا استفاده از این قلم کاملا بی خطر است؟

خب هیچ وسیله‌ای کاملا ایمن نیست و در هر چیزی که در نظر بگیرید احتمال خطا وجود دارد.اما در مقایسه با استفاده از سوزن‌های تزریق فیلر، این قلم‌ها کاملا ایمن محسوب می‌شوند. استفاده از سوزن، بافت‌های عمیق پوست را هدف می‌گیرد و ممکن است به شریان‌های زیر پوست آسیب وارد کند در حالی که استفاده از قلم هیالورونیک اسید هرگز عمق پوست را هدف نمی‌گیرد.

سخن پایانی

امروزه برای از بین‌ بردن چین و چروک‌های پوستی و حل مشکل آویزانی پوست و ایجاد یک پوست شاداب و جوان از روش‌های بسیار متنوعی استفاده می‌شود. در گذشته از سوزن‌های تزریق فیلر برای این منظور استفاده می‌شد که خطرات خاص خودش را داشت و همچنین بسیاری از افراد، در استفاده از سوزن‌های تزریق فیلر احساس ترس و اضطراب می کردند.
امروزه یک وسیله جدید به نام قلم هیالورونیک اسید ایجاد شده که می‌تواند به شیوه‌ای کاملا ایمن و بدون خطر و بدون درد تمامی کارهای سوزن تزریق فیلر را انجام‌ دهد. در این قلم، از تکنولوژی فشاری برای جوان‌سازی پوست و از بین‌بردن چین و چروک‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این قلم امروزه بسیار گسترده شده ‌است و در این نوشته تلاش‌کردیم تا مزایای استفاده از این قلم و همچنین دلایل محبوبیت آن را به زبانی ساده بیان‌ کنیم.

منبع:

ivonnesanchez

lvcollege

admirebeautyacademy