زگیل تناسلی یا ویروس HPV و آخرین راه درمانی آن توصیه شده توسط پزشکان

زگیل تناسلی یا ویروس HPV و آخرین راه درمانی آن توصیه شده توسط پزشکان

بیماری‌های سیستم تناسلی بدن افراد از آن دسته بیماری‌هایی هستند که تشخیص، پیگیری و درمان آن‌ها؛ به دلایل ملاحظات خاصی دشوارتر می‌نماید. برخی از بانوان و حتی آقایان از مطرح نمودن بیماری‌ها و مشکلات اندام تناسلی خود، شرم داشته و دیرتر از آن چه باید برای تشخیص صحیح و درمان اقدام می‌کنند. زگیل تناسلی یا ویروس hpv از آن دسته بیماری‌های اندام تناسلی است که مشکلات زیادی را ایجاد کرده و باید به موقع تشخیص داده شده و برای درمان آن اقدام شود. متاسفانه برخی افراد بسیار دیر برای درمان زگیل تناسلی اقدام کرده و موجبات انتقال این بیماری را نیز فراهم می‌سازند.

زگیل تناسلی یا ویروس HPV چیست؟

اگر پیش از این نام ویروس HPV را شنیده باشید، باید چیزهایی نیز در خصوص زگیل تناسلی بدانید. ویروس HPV از ویروس‌های ناحیه تناسلی است که به وسیله رابطه جنسی نیز انتقال خواهد یافت. این ویروس در شکل جهش یافته و پیشرفته به بیماری‌های خطرناک و جدی نظیر سرطان دهانه رحم منجر می‌گردد. تجمع ویروس HPV و فعال شدن آن در ناحیه تناسلی، منجر به زائده‌های گوشتی خواهد شد که از آن‌ها با نام زگیل تناسلی یاد می‌کنیم.

علائم زگیل تناسلی یا ویروس HPV کدامند؟

اگر در خصوص ابتلای خود به زگیل تناسلی یا ویروس HPV شک دارید و یا نگران هستید که دارای زگیل تناسلی باشید؛ بهترین راه مراجعه به پزشک متخصص و بررسی کامل خواهد بود. معاینات چشمی توسط پزشک و بررسی کامل اندام تناسلی شما، می‌تواند به تشخیص به موقع کمک کند. در صورتی که موردی به وسیله پزشک مشکوک شناخته شده و یا آثار هر آن قدر جزئی در خصوص ابتلا به زگیل دیده شود، نمونه برداری صورت گرفته و نتایج کامل دریافت خواهد شد.

زگیل تناسلی چیست

به موازات آن هر شخصی با استفاده از یک آینه، می‌تواند اندام تناسلی خود را بررسی کرده و هر گونه زائده گوشتی کوچک، بزرگ، تکی و یا گل کلمی شکل را تشخیص دهد. با مشاهده هر تغییر پوستی در آلت تناسلی خود و یا مساحت اطراف آن به سمت شکم، ران‌ها و مقعد؛ بلافاصله رابطه جنسی خود را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

متاسفانه آلودگی به ویروس مربوط به این بیماری، تا زمانی که در شکل فعال زگیل را نمودار نسازد، پنهان مانده و فرد ناقل کامل از وجود آن بی اطلاع خواهد ماند. این دوران را باید بدترین دوران بیماری بدانیم؛ زیرا فرد ناقل بدون آگاهی در روابط جنسی خود، ویروس را انتقال می‌دهد.

توجه داشته باشید که ادامه دادن به رابطه جنسی، می‌تواند به آلوده شدن شریک جنسی شما منجر شده و این بیماری را گسترش دهد.

ویروس HPV چیست؟

ویروس HPV، از ویروس‌های ناحیه تناسلی است که به ویروس پاپیلوم نیز معروف است. متاسفانه ابتلا به ویروس HPV، می‌تواند بدون علامت بوده و از وجود آن در بدن خود؛ بی اطلاع بمانید. به علاوه ویروس HPV در اشکال مختلف وجود داشته و ممکن است انواع ضعیف، قوی یا جهش یافته آن به بدن فرد وارد شود. به نسبت نوع ویروس؛ بیماری‌های مختلفی ممکن است فرد را دامن گیر نماید. این ویروس در سطح پوست ناحیه تناسلی نفوذ کرده و عفونت هایی شکل می دهد که خود را به شکل زگیل تناسلی؛ نمود خواهند داد. بیشترین محل تجمع ویروس‌های HPV؛ در پوست ناحیه بیرونی آلت تناسلی بانوان و نیز دهانه رحم است. این ویروس نقش مشابهی در آلت تناسلی آقایان نیز ایفا کرده و می‌تواند همان تاثیر را در پوست آلت تناسلی جامعه مردان بگذارد.

البته ماجرا به همین جا ختم نمی شود؛ این ویروس می‌تواند با رابطه جنسی محافظت نشده به دهان فرد و بافت گلو نیز منتقل گردد. از آن جایی که در بافت گلوی انسان، تجمع بالایی از سلول‌های نوع اپیتلیوم داریم، انتظار آلودگی توسط HPV کاملا منطقی است.

زگیل تناسلی و ویروس HPV

انواع زگیل تناسلی یا ویروس HPV

لازم به ذکر است که بیش از ۱۰۰ نوع ویروس HPV وجود دارد و افراد را به خود مبتلا می‌سازد که البته بیشتر آن‌ها کم خطر هستند و به خودی خود درمان می‌شوند. اما برخی از این ویروس‌ها عوارض بیشتر و علائم بالینی مشهودتری ایجاد کرده و تعداد محدودی از آن‌ها نیز منجر به سرطان‌های دهانه رحم، گلو و پوست می‌شوند.

به همین دلیل شناخت ویروس HPV تاثیر بسیار مهمی در شکل درمان بیمار داشته و از تبدیل شدن آن به سرطان جلوگیری به عمل می‌آورد.

در زیر مهم‌ترین انواع ویروس HPV را مورد مطالعه قرار می‌دهیم.

زگیل تناسلی یا ویروس HPV از نوع ۶

این نوع ویروس بسیار کم خطر است و موجب شکل گیری زگیل‎های تناسلی خوددرمان می‎شود. در صورتی که به ویروس HPV از نوع ۶ مبتلا شده باشید؛ زگیل‎های گل کلمی شکل در ناحیه تناسلی یا مقعد شما دیده می‌شود. برای درمان این نوع زگیل تناسلی، در صورتی که خود به خود اتفاق نیفتد، پزشک معالج از داروهای موضعی چون Condylox استفاده خواهد کرد و یا در صورت بزرگ بودن زگیل، نیاز به درمان لیزری و برداشتن آن پیش می‌آید.

زگیل تناسلی یا ویروس HPV از نوع ۱۱

ویروس نوع ۱۱ HPV نیز کاملا کم خطر است و در صورت ابتلا می‌تواند به ایجاد زگیل‌های تناسلی منتهی شود. البته این ویروس قادر به ایجاد تغییراتی در ساختار ترشحات رحم بوده و از این جهت اهمیت تعقیب پزشکی دارد.

سایر تیپ‌های کم خطر انواع HPV 40، HPV 43، HPV 44، HPV 53، HPV 54، HPV 61، HPV 72 و HPV 73 هستند.

زگیل تناسلی و ویروس HPV

ویروس HPV از نوع ۱۶

کابوس ابتلا به ویروس HPV، همین ابتلا به نوع ۱۶ آن است. متاسفانه اغلب افراد مبتلا به این ویروس، هیچ علائمی از آن نداشته و قادر به تشخیص زودهنگام بیماری خود نیستند. به همین دلیل بیماری ضمن پیشرفت بیماری در بدن آن‌ها، ویروس را به شریک جنسی خود نیز انتقال می‌دهند. لازم به ذکر است که طبق آمار سازمان بهداشت جهانی؛ عامل نزدیک به ۵۰ درصد از سرطان‌های دهانه رحم، همین ویروس نوع ۱۶ اچ پی وی است.

ویروس HPV نوع ۱۸

این نوع ویروس نیز مانند نوع ۱۶، کاملا پرخطر بوده و در صورت ابتلا می‌تواند به صورت مستقیم به سرطان دهانه رحم و سرطان‌های دستگاه تناسلی منجر شود. در این مورد نیز موضوع نگران کننده، بدون علائم بودن بیماری است.

سایر تیپ‌های پرخطر که البته ریسک به مراتب کمتری نسبت به انواع ۱۶ و ۱۸ دارند، عبارتد از: HPV 31، HPV 33، HPV 35، HPV 39، HPV 45، HPV 51، HPV 52، HPV 56، HPV 58، HPV 59 و HPV 68

تشخیص HPV

با توجه به این که انواع پرخطر این ویروس بدون علامت و تظاهرات بالینی هستند، به بانوان توصیه می‌شود که حتما هر سال تست پاپ اسمیر را انجام دهند. به علاوه یک تست تشخیص وجود ویروس HPV در بدن فرد نیز به نام HPV DNA typing وجود دارد و به وسیله آن می‌تواند از وجود ویروس HPV در بدن و نوع آن اطلاع یافت. بدیهی است که در صورت کشف وجود ویروس HPV از انواع پرخطر آن در بدن، نیاز به معاینات و آزمایشات و احتمالا مداخلات پزشکی بعدی خواهد بود.

این ویروس در زنان می‌تواند به شکل زگیل تناسلی در ناحیه تناسلی، دهانه رحم و داخل واژن، کشاله ران‌ها یا مقعد خود را نشان دهد. همین طور در مردان نیز در ناحیه تناسلی، کشاله ران و مقعد قابل رویت خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که انوع پرخطر ویروس، غالبا منجر به شک گیری زگیل نشده و تنها طی آزمایش خود را نشان می‌دهند.

زگیل تناسلی چیست

راه های انتقال زگیل تناسلی

اصلی ترین راه انتقال زگیل تناسلی یا ویروس HPV را باید رابطه جنسی بدانیم. این رابطه جنسی در هر صورتی که باشد، می‌تواند به انتقال ویروس HPV و زگیل تناسلی منجر شود. اضافه بر آن، حتی تماس پوستی در محل آلوده و اندام تناسلی نیز می‌تواند به انتقال انجامیده و فرد مقابل را درگیر سازد. همچنین تماس‌های مخاطی نیز می تواند به سرعت فرد مقابل را آلوده ساخته و کاندوم نیز چاره ساز نخواهد بود. توجه داشته باشید که تماس کاندوم با محل آلوده، به ویژه ترشحات، آن را به یک ناقل تبدیل ساخته و خود به عاملی برای انتقال تبدیل می‌شود.

لازم به ذکر است که این ویروس و نیز زگیل تناسلی از راه‌هایی چون توالت فرنگی مشترک قابل انتقال نیست. همین طور با ورود شخص آلوده به استخر، سایر افراد تحت تاثیر و ریسک قرار نمی‌گیرند. خون نیز نمی‌تواند عاملی برای انتقال ویروس HPV باشد و قادر به مبتلا ساختن فرد مقابل نخواهد بود.

روش های پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی و دریافت ویروس HPV، باید موارد زیر را رعایت کنید:

برای جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی یا ویروس HPV باید از سلامت شریک جنسی خود اطمینان یابید

همان طور که گفتیم یکی از راه‌های انتقال این بیماری، رابطه جنسی است و برای پیشگیری از آن باید از سلامت طرف مقابل خود مطمئن باشید.

برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسی یا ویروس HPV باید از داشتن تعدد شرکای جنسی بپرهیزید

تعدد شرکای جنسی همیشه ریسک ابتلا به بیماری‌های مربوط به این حوزه را افزایش می‌دهد. برای قرار گرفتن در حاشیه امن سلامتی، حتما باید موارد اخلاقی را رعایت کرده و از داشتن شرکای جنسی گوناگون بپرهیزید.

زگیل تناسلی چیست

واکسن گاردسیل بزنید

البته این واکسن از ۹ مدل ویروس ابتلا به زگیل در ناحیه تناسلی جلوگیری به عمل می‌آورد که یکی از آن‌ها ویروس HPV است. با تزریق سه گانه این واکسن در سه نوبت مشخص، سطح ایمنی بالایی در مقابل ابتلا به HPV به دست می‌آورید. توجه داشته باشید که نوبت تزریق دوم، دو ماه بعد از تزریق نوبت اول بوده و شش ماه پس از نخستین تزریق نیز باید تزریق سوم انجام شود. این واکسن برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی و نیز پیشگیری از جهش بیماری کاربرد دارد. حتی کسانی که در حال حاضر به HPV مبتلا هستند، با دریافت این واکسن ریسک گسترش بیماری و ابتلا به انواع دیگر زگیل‌های تناسلی را کاهش می‌دهند. توجه داشته باشید که با تزریق این واکسن می‌توانید از ویروس HPV در انواع ۶ و ۱۱، ۱۶ و ۱۸ که به ترتیب دوتایی کم خطر و پرخطر هستند، پیشگیری حداکثری به عمل آورد.

نکته: واکسن گاردسیل از ۱۲ تا ۲۶ سالگی تاثیرگذار است و تنها می‌توان آن را برای افرادی در این محدوده سنی به کار برد.

همین طور بخوانید: از سرطان سینه نترسید

درمان بیماری زگیل تناسلی یا ویروس HPV به چه صورت است؟

یکی از پرکاربردترین روش‌های درمانی زگیل تناسلی را باید در فریز کردن و لیزر آن‌ها خلاصه کنیم. البته پیشتر از روش های تهاجمی جراحی و برداشتن زگیل‌ها به صورت مستقیم با چاقوی جراحی نیز استفاده می‌شد که اکنون کمتر مورد انتخاب پزشکان قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که تمامی ویروس‌های HPV به درمان‌های فوق پاسخ مثبت نداده و برخی از آن‌ها پس از مدتی دوباره عود کرده و مجدد ظاهر می‌شوند. به واقع می‌توان گفت که بهترین شکل مقابله با این بیماری و جلوگیری از آن، تقویت سیستم ایمنی بدن باشد، زیرا ویروس HPV به طور مستقیم به سیستم ایمنی بدن حمله کرده و در صورتی که فرد قوای ایمنی کافی داشته باشد، قادر به کنترل و حذف ویروس با ضریب موفقیت بالا خواهد بود. از این روی، سنجیده‌ترین روش پیشگیری از ابتلا به ویروس فعال HPV، تقویت سیستم ایمنی بدن است. برای این منظور کپسول AHCC (پلاتینم و گلد) برای تقویت سیستم ایمنی بدن از سوی متخصصان پیشنهاد می‌شود. با مصرف این کپسول پس از درمان‌های جراحی یا لیزر و فریز، می‌توان ریسک بازگشت بیماری را به صفر میل داده و آن را به حداقل رساند.

تاثیر قارچ شیتاکه در درمان زگیل تناسلی

قارچ شیتاکه یکی از موثرترین درمان‌های طبیعی زگیل تناسلی یا ویروس HPV به شمار می‌رود. این قارچ دارای خواص ضدویروسی بوده و می‌تواند به صورت مستقیم زگیل تناسلی به وجود آمده بر اثر ابتلای فرد به ویروس HPV را درمان کند. در صورتی که مصرف مداوم قارچ شیتاکه را ادامه دهید، سیستم ایمنی بدن شما تقویت شده و در مقابل انواع سرطان‌ها به ویژه سرطان دهانه رحم سطح ایمنی بالاتری پیدا می‌کنید. لازم به ذکر است که این قارچ منبعی غنی از پلی ساکاریدها و آنتی اکسیدان‌ها بوده و در مقابل رادیکال‌های آزاد مقابله ایجاد می‌کند. درست به همین دلیل است که خاصیت ضدسرطانی قوی داشته و در پیشگیری از سرطان‌ها موثر واقع می‌شود.

شما می‌توانید قارچ شیتاکه را به صورت طبیعی در غذاهای خود مورد استفاده قرار داده و یا در صورت نیاز قرص مکمل آن را خریداری نمایید.

معرفی محصولات پیشگیری از HPV

برای پیشگیری از ابتلا به HPV و سرطان‌های دهانه رحم، می‌توانید محصولات باکیفیت و تست شده زیر را به کار گیرید:

کپسول AHCC پلاتینم کینکو Kinoko Platinum AHCC

این کپسول برای تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از گسترش سلول‌های سرطانی و مهار آن‌ها کاربرد دارد. ساختار این کپسول، ترکیبی از قارچ‌هایی بوده که با داشتن خواص درمانی شگفت انگیز در مهار و پیشگیری از تشکیل و رشد سلول‌های سرطانی، نقش دارند. لازم به ذکر است که کپسول AHCC دارای تائیدیه‌های لازم از سازمان‌های بهداشت جهانی بوده و در حال حاضر پزشکان حاذق بسیاری در سراسر جهان این کپسول را تجویز می‌کنند.
این کپسول برای نخستین بار توسط دانشمندان ژاپنی تولید شده و قادر است برای مدت زمانی قابل توجه حفاظت گسترده از سیستم ایمنی بدن در مقابل حملات سلول‌های مهاجم ایجاد کند.
به علاوه با استفاده از این کپسول، بدن شما قادر به افزایش تولید سیتوکین بوده و سلول‌های T نیز عملکرد بهتری خواهند داشت.

کپسول AHCC پلاتینم کینکو Kinoko Platinum AHCC

https://malltina.com/product/mlt-1001/%DA%A9%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84-AHCC-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%86%D9%85-(Kinoko-Platinum-AHCC)-%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%86

نظرات کاربران

  • محصولی شگفت انگیز! مصرف ۳mm روزانه از از این محصول برای ۱۲ هفته به راستی می تواند HPV با تشخیص مثبت را ریشه کن کند. جواب آزمایش من حالا منفی شده و به این باور رسیده‌ام که این محصول کار کرده و جواب می‌دهد. HPV پرخطر می‌تواند به سرطان دهانه رحم یا حتی سرطان سر و گردن تبدیل شود! با تشکر از شما، برای تهیه این مکمل و به خاطر قدرت شگفت انگیز آن!
  • زمانی که ۸ ماه پیش همسرم به سرطان پستان مبتلا شد، در تحقیقاتی که داشتم این محصول را پیدا کردم. من از AHCC کمک گرفتم تا مراحل شیمی درمانی و جراحی همسرم با عوارض کمتری پیش برده شده و اکنون با افتخار می‌گویم که او سالم و فاقد سرطان است. من به شدت این محصول Kinoko Platinum AHCC را توصیه می‌کنم.
  • پس از این که آزمایش HPV در مورد من مثبت شده و علائم ظاهری زگیل تناسلی را هم داشتم، تحقیقاتی انجام داده و با راهنمایی دکتر جودی اسمیت سراغ محصول شگفت انگیز AHCC رفتم. من سفارش یک بسته ۷۵۰ میلی گرمی از این محصول را دادم و هر صبح و شب به مصرف کپسول ها پرداختم. پس از گذشت ۶ ماه، زگیل‌ها ناپدید شده و تست HPV من نیز دیگر منفی شده است. من به استفاده از این محصول برای داشتن زندگی سالم ادامه خواهم داد.

کپسول AHCC گلد Premium Kinoko Gold AHCC

این کپسول نیز عملکرد مشابهی با محصول قبلی دارد و وجود گلوکن آلفا غنی سازی شده در فرمولاسیون آن، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می‌کند. کپسول AHCC گلد از ابتلای به انواع سرطان‌ها پیشگیری و حفاظت ایجاد کرده و سلول‌های T را برای مبارزه با سلول‌های مهاجم سرطانی، ارتقا می‌بخشد. این کپسول توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا تایید شده و در حال حاضر در سطح جهانی توسط پزشکان مجرب توصیه می‌شود.

ahcc

نظرات کاربران

  • من چند سال پیش با تست HPV مثبت از آزمایشگاه بیرون آمده و متوجه شدم که نوع ویروس من بسیار وحشی و مقاوم است. از این جهت برای اطمینان از عدم ابتلا به سرطان؛ مجبور شدم که طی ۳ سال گذشته، برای ۳ بار بیوپسی انجام بدم. پس از تحقیقات زیاد، کپسول‌های AHCC GOLD به من معرفی شده و دوز توصیه شده را برای دو ماه مصرف کرد. اخیرا مجدد آزمایش دادم تا ببینم نتایج کپسول چطور بوده و در کمال تعجب مشاهده کردم که ویروس HPV از بدن من رفته و نتیجه منفی شده است. مصرف این محصول را به شدت توصیه می‌کنم.
  • در ابتدا با خواندن نظریات سایر دوستان، کمی نگران شدم؛ زیرا برخی از بررسی‌ها حاکی از این بود که مصرف این کپسول‌ها همراه با حالت تهوع خواهد بود. من از این محصول خریدم و اکنون که یک ماه از شروع مصرف آن‌ها می‌گذرد، هیچ گونه احساس تهوع یا احساس ناخوشایند دیگری نداشتم. من این قرص‌ها را یک ساعت قبل از غذا مصرف می‌کنم و آن‌ها به راستی کارآمد هستند و تست HPV مثبت من به راحتی منفی گشت!
  • پزشک معالج من کپسول‌های AHCC GOLD را توصیه کرد و من هم از زمان مثبت شدن نتیجه آزمایش HPV، شروع به مصرف آن‌ها کردم. تاثیرگذاری این کپسول‌ها به سرعت نمایان شده و ویروس از بدن من خارج شد. اما برای پیشگیری از عود مجدد آن، به مصرف کپسول‌ها ادامه خواهم داد.

کپسول Naturals AHCC با BioPerine

این کپسول نیز حفاظتی قوی بر سیستم ایمنی بدن ایجاد کرده و با ترکیبات طبیعی خود، به جنگ سلول‌های سرطانی و تومورها می‌رود. با مصرف کردن منظم کپسول Naturals AHCC، از تشکیل انواع سرطان‌ها پیشگیری به عمل آورده و به ارتقا سیستم ایمنی بدن خود کمک می‌کنید. در ترکیب این محصول از بتاگلوکان، همیگلوکز، گلیکوپروتئین، آمینو اسیدها و … استفاده شده است.

ahcc

نظرات کاربران

  • من از اکتبر سال ۲۰۱۵ شروع به شیمی درمانی کرده‌ام. به همین موازات مصرف کپسول های AHCC را نیز شروع کرده و به واسطه دریافت آن‌ها؛ به هیچ وجه تعداد سلول‌های خونی‌ام کاهش نیافته و پیوسته در سطح خوبی قرار داشت. به علاوه در این دوران پرریسک، هیچ ویروسی وارد بدنم نشده و در ضمن عوارض وحشتناک شیمی درمان را نیز تجربه نکردم…
  • این محصولی عالی است، با مصرف آن احساس انرژی فوق العاده‌ای می‌کنم. این چیزی نیست که با دیگر مکمل‌ها به دست آورده باشم. به علاوه به کمک آن؛ بدن خود را در مقابل حمله ویروس‌ها به طور کامل ایمن و مقاوم ساخته‌ام.
  • من این محصول را چندین بار برای یک دوست که عمل جراحی و پرتودرمانی جهت درمان و کنترل سرطان خویش انجام داده بود، سفارش دادم. اثربخشی محصول فوق العاده بود و توانست در کاهش علائم سرطان و سلول‌های آن، معجزه آفرین باشد. این محصول به صورت محلی نیز برای خرید در دسترس است؛ اما آمازون آن را به قیمت ارزان‌تری به فروش می‌رساند و از این جهت خرید از این طریق جذاب‌تر است.

سخن پایانی

دکتر قنبری مطلق، رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این باره توضیح داده است: ” برای اينكه عفونت HPV به سرطان تبديل شود ۱۰ تا ۱۵ سال طول می كشد و در اين فاصله می توان ضايعاتی را كه هنوز سرطانی نشده است، تشخيص داد و با برداشتن اين ضايعات از بروز سرطان پيشگيری كرد به همين علت خانم‌ها می‌توانند اين تست را به جای تست پاپ اسمير انجام دهند.”
وی ادامه داد: ” تست HPV به عنوان يكي از راه‌های پيشگيری از سرطان دهانه رحم است اما ارتقای آگاهی درخصوص راه‌های پيشگيری از آلوده شدن به اين ويروس و واكسيناسيون هم از جمله راه‌های پيشگيری از سرطان ياد شده است. به خصوص افزايش آگاهی عمومی و آموزش‌های فردی جزو بسته خدمتی پيشگيری از سرطان دهانه رحم است و در سطح شبكه بهداشتی ارائه می‌شود.”

با کمک گرفتن از روش‌های پیشگیری، می‌توانید خود را در برابر وضعیت‌های بغرنج ابتلا به این گروه از بیماری‌ها ایمن ساخته و موجبات انتقال آن به دیگری را نیز فراهم نسازید.

پیشنهاد مطالعه: نمونه گیری برای آزمایش DNA دی ان ای چگونه انجام می‌شود؟

منبع: drdarman

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *