سایت eBay یکی دیگر از فروشگاه های آنلاین آمریکایی است که میلیون ها کالا در آن به فروش می رسد. با خرید از این سایت می توانید به میلیون ها کالا و برند دسترسی پیدا کنید. اگر شما نیز کالای مورد علاقه تان را در سایت eBay پیدا کرده اید، می توانید توسط مالتینا به راحتی آن را سفارش داده و بعد از حدود ۶ تا ۸ هفته بعد از دریافت کالا در دفتر آمریکا آن را درب منزل تحویل بگیرید.

در ادامه به طور کامل به شما خواهیم گفت نحوه سفارش از سایت eBay توسط مالتینا چگونه خواهد بود، پس این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

 

خرید از eBay در مالتینا

خرید از eBay توسط مالتینا

برای خرید از eBay توسط مالتینا کافیست وارد صفحه سفارش کالا از وبسایت ایبی در مالتینا به آدرس : Malltina.com/eBay شوید. سپس باید وارد سایت ایبی آمریکا به آدرس www.ebay.com شوید وکالای مورد نظرتان را انتخاب کنید.

لینک محصول در وبسایت ایبی، قیمت دلاری و وزن آن را در صفحه خرید ایبی در مالتینا وارد کنید تا قیمت نهایی محصول برای شما محاسبه شود، سپس می توانید به راحتی آن را خرید کنید و به مالتینا سفارش  دهید.

در ادامه راهنمای قدم به قدم خرید ازeBay در مالتینا را برای شما قرار داده ایم.

مراحل انتخاب کالا در eBay و به دست آوردن اطلاعات محصول

 • ابتدا وارد سایت eBay شوید دقت داشته باشید که حتما وارد وبسایت ایبی آمریکا با پسوند.com شده باشید
 • در قسمت shop by category می توانید گروه های مختلف محصولات از مد، ورزشی، کالای الکترونیک و غیره را دیده و متناسب با چیزی که می خواهید وارد آن دسته شوید. همچنین می توانید به طور مستقیم در قسمت جست و جو یا search نام چیزی که می خواهید بخرید را وارد کنید. برای مثال اگر قصد خرید کفش دارید، کافی است در قسمت جست و جو نام shoes را بنویسید تا تمام کفش های سایت به شما نمایش داده شود.

مشاهده دسته بندی در eBay

 • بعد از آن که کالای مورد نظرتان را پیدا کنید، قیمت آن به دلار در مقابل کالا نوشته شده است.

مشاهده قیمت در eBay

 • برای آن که بتوانید ویژگی های دیگر محصول را ببنیید، صفحه را پایین آورده تا یک جدول یا description ببینید. این جدول ویژگی های مختلف محصول از جمله وزن یا weight ، سایز، برند و غیره را به شما نمایش داده است.

جدول مشخصات محصول در eBay

 • همان طور که در جدول بالا می بینید، اطلاعاتی مانند مدل، وزن، برند و غیره به شما نمایش داده شده است.
 • همچنین همانند تصویر بالا شما می توانید در بخش description ویژگی های دیگر محصول را ببینید.

مشخصات محصول قبل از خرید از eBay

کاربران غیر ایرانی می توانند به طور مستقیم بر روی گزینه Buy it now کلیک کرده و محصول را خریداری کنند. اما کاربران ایرانی چگونه می توانند خرید خود را انجام دهند؟

 

مراحل خرید از eBay در مالتینا

بعد از آن که وارد صفحه خرید از ایبی مالتینا شدید، جدول زیر به شما نمایش داده می شود.

صفحه خرید از eBay در مالتینا

 • آدرس یا لینک محصول در ایبی را مطابق شکل زیر کپی و در لینک محصول مالتینا وارد کنید. لینک هر صفحه در تصویر زیر به شما نمایش داده شده است.

برای خرید از eBay لینک محصول را کپی کنید، هزینه دلاری و هزینه شیپینگ آن را وارد کنید و به وضعیت کالا که نو یا استفاده شده هست توجه کنید

 • دقت داشته باشید که محصولی که انتخاب کرده اید چه Condition دارد به این معنی که کالا نو یا دست دوم است.
 • در بخش قیمت محصول، قیمت را به دلار وارد کنید. چنانچه کالا دارای تخفیف است، قیمت بعد از تخفیف آن را وارد کنید.
 • در صورتی که کالای شما دارای هزینه Shipping می باشد ، برای کمتر کردن این هزینه ، لوکیشن خود را در آمریکا  و زیپ کد ۹۰۰۰۶ را انتخاب کنید و در نهایت مبلغ شیپینگ را بر روی قیمت دلاری محصول اضافه کنید.
 • در بخش وزن، وزن محصول را به کیلوگرم وارد کنید. وزن معمولا در ایبی به واحدهایی به غیر از کیلوگرم است. شما حتما آن را به کیلوگرم تبدیل کرده و سپس در فیلد آن وارد کنید.
 • در قسمت تعداد، تعداد مورد نظری از محصول را که می خواهید وارد کنید.
 • اگر کالای دیگری نیز مورد نظرتان هست، می توانید روی افزودن محصولات بیشتر کلیک کرده تا صفحه دیگری برای شما باز شده و شما بتوانید تمامی مراحل ذکر شده را برای کالای دیگر وارد کنید.

اگر در مشخصات کالا، وزن وجود نداشته باشد چکار کنیم؟

هزینه حمل و نقل و گمرک هر محصول با توجه به وزن آن متفاوت است به همین خاطر شما برای خرید هر کالا وزن آن را وارد می کنید. مساله این جا است که وزن بعضی از محصولات در ایبی مشخص نیست. اگر کالای مورد نظر شما وزن ندارد، فیلد وزن را برای آن خالی بگذارید.

به طور پیش فرض وزن کالا نیم کیلو در نظر گرفته خواهد شد و شما هزینه را متناسب با آن پرداخت خواهید کرد. بعد از مدتی که وزن دقیق کالا توسط کادر خرید مالتینا مشخص شود، کارشناسان مالتینا با شما تماس خواهند گرفت تا هزینه اضافی مورد نیاز را پرداخت کنید یا هزینه اضافی به شما پس داده شود و شما هزینه واقعی محصول را پرداخت کنید.

چه کالاهایی را نمی توانید با این روش از مالتینا بخرید؟

برای خرید از سایت eBay توسط مالتینا محدودیت هایی نیز وجود دارد. یکی از این محدودیت ها شامل کالاهایی که است که فروش و ورود آن ها به کشور  مجاز نمی باشد. برای مثال کالاهایی مانند دارو ، سلاح های سرد و گرم، وسایل قمار بازی و شرط بندی، لوازم جنسی و زناشویی ، بذره گیاه، انواع مخمر و نوشیدنی های الکلی و به طور کلی تمام محصولاتی که منع قانونی در کشور و گمرک جمهوری اسلامی ایران دارند را نمی توانید خریداری کنید.

همچنین در این روش خرید شما توانایی خرید کالاهای مزایده ای را نخواهید داشت. در کالاهای مزایده ای خریداران وارد صفحه فروش محصول شده و قیمت مورد نظر خود را وارد می کنند. بعد از اتمام مزایده، کالا به کسی که بالاترین قیمت را پیشنهاد داده فروخته می شود. خرید این کالاها در مالتینا امکان پذیر نیست و شما تنها می توانید کالاهایی با قیمت مشخص را خریداری کنید.