در این مقاله قصد داریم ۲۰ فیلم برتر تاریخ (فیلم ترسناک) در ژانر «وحشت» را به شما معرفی کنیم؛ ژانری که پرسودترین ژانر سینما است. البته شاید فکر کنید که فیلم‌های ابرقهرمانی و اکشن باید پرسودترین ژانر سینما باشند؛ ولی این نوع فیلم‌ها غالباً با هزینه‌ی فراوان تهیه می‌شوند، در حالی که اغلب فیلم‌های ژانر وحشت با هزینه‌ای به مراتب کمتر تولید می‌شوند و فروش بالایی دارند.

باور کنید یا نه، فیلم‌های ژانر وحشت یا Horror، پس از فیلم‌های مستند (Documentary) بهترین فیلم‌ها از منظر بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذار هستند. در واقع ۵۵۷ فیلم ترسناکی که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ ساخته‌ شده‌اند، در باکس‌آفیس جهانی ۱۱ میلیارد دلار فروخته‌اند و به طور میانگین نرخ سود ۱۰۰۰ درصدی را ثبت کرده‌اند. این عدد به معنای سود ۱۰ برابری به نسبت سرمایه‌گذاری اولیه ساخت فیلم است!

همچنین ژانر وحشت یکی از قدیمی‌ترین ژانرهای سینما است. اگر اهل این فیلم‌ها باشید حتما می‌دانید که بسیاری از فیلم‌ ترسناک مربوط به قبل از سال ۲۰۰۰ هستند! پس با ما همراه باشید تا ۲۰ فیلم برتر این ژانر را با هم مرور کنیم.

فیلم ترسناک، ژانر وحشت و دلارهایی

که از ترس ما به جیب هالیوود می‌روند

هشدار: این مطلب حاوی تصاویری است که ممکن است برای همه، خوشایند نباشد!

بهترین فیلم های ترسناک تاریخ کدامند؟

۲۰. فیلم ترسناک کینه (۲۰۰۴) امتیاز ۵.۹ در IMDB

فیلم “کینه” با صحنه‌های جذابی آغاز می‌شود؛ این را به شما قول می‌دهم. بیل پولمن در کنار همسرش از خواب بیدار می‌شود، از بالکن اتاق خواب به روز سلام می‌کند. خب این صحنه برای من مبهوت کننده بود. گرچه مطمئن نیستم که چگونه این صحنه با بقیه فیلم‌ ارتباط برقرار می‌کند، در ادامه فیلم باز هم مطمئن نیستم که چگونه بیشتر صحنه‌های این فیلم باهم مرتبط هستند. با این حال، بنیاد اصلی فیلم قابل درک است. داستان کلی فیلم این است که خانه‌ای خالی از سکنه وجود دارد و هرکس که وارد آن می‌شود اتفاقات غیرقابل توصیفی برای آنها رخ خواهد داد.

این فیلم تنها شامل موارد غیر قابل توصیف قدیمی ‌نیست. این فیلم به سختی از فرمول قدیمی‌ فیلم‌های ترسناک پیروی می‌کند، به عنوان مثال در این نوع از فیلم‌های ترسناک کاراکترها صداهای هشدار دهنده‌ای می‌شنوند که آنها را به جستجو وا می‌دارد و در پایان سر، دست و قسمت‌هایی از بدن آنها به مدارک قانونی از صحنه‌ی جنایت تبدیل می‌شوند. چیزی از درون تاریکی با یک ضربه ناگهانی به آنها حمله می‌کند. این حمله می‌تواند از طرف جانوری ترسناک، ارواح وحشی و یا شاید فقط یک گربه باشد.

فیلم ترسناک کینه

این فیلم، در ژاپن ساخته شده است اما اکثر بازیگران آن آمریکایی هستند و توسط تاکاشی شیمیزو از نسخه اصلی ژاپنی خود بازسازی شده است. متاسفانه به دلیل اینکه تمام افراد در این فیلم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، فرصت نشان دادن تضاد فرهنگی بین آمریکا و ژاپن از دست رفته است. امیدوار بودم که کارگران از مکان اجرای فیلم استفاده کند و فیلم تبدیل به محصولی گمشده، تهی و فرو رفته در ترجمه نشود. عنوان آغازین فیلم به ما می‌گوید زمانیکه رویدادی خشونت بار اتفاق می‌افتد، نفرینی متولد شده و در آن مکان ساکن می‌شود و گریبان‌گیر هر شخصی که به آن مکان پا می‌گذارد، می‌شود.

سرانجام ما با یک فلاش بک اجمالی و با نماهای تیره و مورب با این منبع عظیم خشم روبرو می‌شویم. در طی این فلاش‌بک به طور نامشخصی حضور چیزهایی را حس می‌کنیم که در خانه رفت و آمد می‌کنند، از جمله این چیزها یک کودک کوچک با دهان بزرگ با جیغ‌های گربه مانند است. همچنین مادر یکی از شخصیت‌های فیلم را مشاهده می‌کنیم که بیشتر اوقات خود را در رختخواب می‌گذراند یا به فضای خالی خیره می‌شود.

یک زوج جوان و نماینده املاک را می‌بینیم که به داخل خانه می‌روند، نماینده املاک متوجه می‌شود که وان حمام از آب پر شده است، بنابراین دست خود را به داخل آب می‌برد تا در پوش چاه را بکشد، در همین حال زنی با موهای بلند از آب بیرون می‌‌جهد و او را مورد حمله قرار می‌دهد. موهای این زن که گاه به نظر می‌رسد مانند جلبک دریایی هستند، در صحنه‌های زیادی ظاهر می‌شوند و به صورت آویز در قاب قرار می‌گیرد.

تریلر فیلم ترسناک کینه

پلیس‌های مختلف و مددکاران اجتماعی زیادی وارد خانه می‌شوند، بعضی دیگر هرگز در فیلم ظاهر نمی‌شوند، اما خبر بدی از آن‌ها نیز به دست نمی‌آید. احتمالا فکر خواهید کرد بعد از اینکه یک خانه روزانه با فجایع وحشتناک همراه بوده است، همسایگان می‌توانند حداقل یک پلاکارد را در خارج از خانه نصب کنند تا نشان دهند که اتفاقات عجیب و غریبی در آنجا رخ داده است.

سرانجام در اواسط این فیلم ترسناک، تمام صبرم را از دست دادم. رشته‌های داستانی این فیلم ممکن است در سطحی عمیق‌تر به هم پیوند خورده و معنی پیدا ‌کنند، اما این فیلم واقعا برای من گنگ بود. ساختار زمانی پراکنده‌ی این فیلم مایه‌ی عذاب مخاطب است و نمی‌توان آن‌ را به عنوان یک سبک در نظر گرفت. این خانه بطور خاص و از نظر معماری ترسناک نیست و اگر کارکتر ترسناک فیلم در زیر طاق‌های خانه نمی‌خزید، ارواح باید از پشت مبل‌ها به بیرون می‌پریدند.

سارا میشل گلار، ستاره نامی، به تنهایی می‌توانست فیلم نامه‌ای بهتر از این را بنویسد و کارگردانی کند.  در مورد بیل پولمن هم، هرچه بیشتر درباره صحنه آغازین فیلم او فکر می‌کنم، بیشتر به ذهنیت او را پی میبرم.

دانلود فیلم کینه به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Grudge (2004

دانلود نسخه اصلی فیلم: فیلم کینه (۱۰۸۰P)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم کینه

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم کینه

۱۹. فیلم پیچ انحرافی (۲۰۰۳) امتیاز ۶.۱ در IMDB

“شش نوجوان در جنگ‌های غرب ویرجینیا گم می‌شوند و توسط مردان کوهستانی آدمخوار، که به طور ناخوشایند در طی نسل‌های مختلف تغییر شکل داده‌اند، گرفتار می‌شوند”.

حقیقتا، این خلاصه داستان به طرز عجیبی توجه من را جلب کرده است. در اصل کلیت داستان پیچ انحرافی در این خلاصه کوتاه گنجانده شده است. من معتقد هستم که فیلم‌ها همیشه نباید معنی داشته باشند و وجود انگیزه‌های قهرمانان فیلم نیز همیشه لازم نیست. پیچ انحرافی یک آغازی شگفت‌آور و خالص از ژانر فیلم “سوال نکن” است. شش نفر در جنگل‌های دورافتاده‌ی ویرجینیا غربی گم شده‌اند و توسط یک گروه شیطانی از وحشیان ذاتا خشن، شکار می‌شوند. چرا این گروه آدمخوار در آنجا هستند؟ چرا قبل از این گیر نیفتاده‌اند؟ پاسخ این سوالات: “نپرس” است. وجود این همه رمز و راز به نفع فیلم تمام می‌شود و به حالت تعلیق آن می‌افزاید.

فیلم ترسناک پیج انحرافی

شاید بزرگترین نام که به اعتبار این فیلم ترسناک می‌افزاید، نام استن وینستون به عنوان سرپرست گریم باشد. او در فیلم‌های مشهوری مانند ترمیناتور ۲، ادوارد دست قیچی و هوش مصنوعی کار کرده است. در اینجا او به عنوان تهیه کننده و هنرمند گریم ایفای نقش می‌کند و مخلوقات واقعا منزجر کننده‌ای برای “پیچ انحرافی” خلق کرده است. با شنیدن نام‌هایی مانند “سه انگشت”، “دندان اره” و “یک چشم” فکر می‌کنم بتوانید کاملا شخصیت‌های ترسناک این فیلم را تصور کنید.

این فیلم موفق شده است، توسط صحنه‌های تعقیب و گریز در جنگل‌های دورافتاده و ایجاد موقعیت‌های تنش زا در شب، وحشت واقعی را به مخاطب القا کند. در ۹۰ دقیقه زمان فیلم، یک دقیقه هم تلف نمی‌شود. از نظر اجراهای بازیگران، خب، چه انتظاری دارید؟ الیزا دوشکو و امانوئل کریکی بسیار تاثیرگذار ایفای نقش می‌کنند، اما در اصل در بیشتر سکانس‌های فیلم در حال فریاد زدن در جنگل هستند. دزموند‌ هارینگتون در نقش کریس، مرد با برنامه، برجسته ترین عملکرد را ارائه می‌دهد. این فیلم با نشان دادن مقادیر زیادی خون در بیشتر صحنه‌های خود در حقیقت تصاویر مضطرب کننده‌ای ایجاد کرده است. این فیلم قطعا مناسب افرادی با قلب ضعیف یا مقدمه‌ا‌ی برای خوشگذرانی بعد از ظهر نیست.

تریلر فیلم ترسناک پیچ انحرافی

 

 

 

در پایان، پیچ انحرافی برخلاف فیلم‌های چشمگیر اخیر است. زیرا فضایی مشکوک و پر از تعلیق ایجاد کرده و احساس نمی‌کند که باید داستان فیلم کاملا واضح و بدون ایهام به تماشاگر منتقل کند.

پیچ انحرافی تاکنون عملکرد بسیار ضعیفی در گیشه داشته است و به احتمال زیاد تنها درآمد آن به فروش DVD فیلم متکی خواهد بود. اگر پس از خواندن این نقد هنوز هم می‌خواهید فیلم “پیچ انحرافی” را ببینید، توصیه می‌کنم این کار را انجام دهید.

دانلود فیلم پیچ انحرافی به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Wrong Turn (2003

دانلود فیلم اصلی: فیلم پیچ انحرافی (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم پیچ انحرافی

۱۸. فیلم حلقه (۲۰۰۲) امتیاز ۷.۱ در IMDB

به ندرت تلاشی جدی منجر به محصولی به بیهودگی فیلم ترسناک “حلقه” شده است. این فیلم در ژانر وحشت‌آور و تاریک ساخته شده است. بهتر است هیچکس به عنوان مخاطب این فیلم قرار نگیرد، زیرا این فیلم کاملا مضحک و مسخره است.

صنعت عظیمی‌ در ساخت این فیلم بکار گرفته شده است، که به نظر می‌رسد نتیجه‌ی آن باید بسیار عالی باشد، اما داستان فیلم از مرز تعقل فراتر رفته و به دام سردرگمی ‌و پوچی افتاده است. گرچه هیچ راهی برای توضیح همه اتفاقات موجود در این فیلم وجود ندارد (و بسیاری از رویدادها فاقد هرگونه توضیح ممکن هستند)، اما در پایان فیلم سعی شده است که با توضیحات مکرر رمز و راز تمامی ‌رویدادها را برملا شود، تا آنجا که در نهایت ترجیح می‌دهید فقط از این قسمت فیلم بگذرید تا اینکه به تماشای یک فلاش بک خسته کننده‌ی دیگر بنشینید.

فیلم ترسناک حلقه

عنصر اصلی داستان فیلم یک فیلم ویدئویی است که مرگی خاص را برای بیننده خود به همراه دارد. شما این ویدیو را تماشا می‌کنید، تلفن زنگ می‌زند و می‌فهمید که فقط هفت روز زنده خواهید بود. مقدمه فیلم نشان می‌دهد که تعدادی نوجوان از قربانیان اصلی این نفرین خوفناک هستند. پس از آن گزارشگر روزنامه، راشل کلر (نائومی ‌واتس) در این پرونده شرکت می‌کند و از طراحی‌های وهم آور پسر خردسالش، آیدان (دیوید دورفمن) در حل این پرونده کمک می‌گیرد.

داستان این فیلم بازنویسی از یک داستان هیجان انگیز و محبوب ژاپنی است که  توسط ‌هادیو ناکاتا  نوشته شده است. برای اینکه داستان پایه‌ی این بازنویسی مشخص نشود کتاب ناکاتا را از بازار ژاپن حذف کرده‌اند. متاسفانه مشابه همین ایده در اگوست و توسط ” feardotcom” در قالب یک فیلم بسیار بد و بدون سر و ته اما با جنبه‌ی سرگرمی ‌بیشتر از فیلم حلقه و همچنین با جلوه‌های ویژه‌ی بسیار حرفه‌ای، بکار گرفته شد.

من قصد ندارم تا کل داستان فیلم را فاش کنم اما می‌گویم که رویه‌ی این فیلم چنین است. در حقیقت، نفرین خوفناک فیلم مرگ را در عرض یك هفته به ارمغان می‌آورد، چیزی كه ما از داستان فیلم به یاد داریم این است كه راشل سعی می‌كند پرونده را حل كند در حالی كه فیلم عناوین گذشت روزها را نشان می‌دهد. یک مادر مجرد، از پدر آیدان به نام نوآ (مارتین هندرسون) خوره‌ی ویدیو برای تجزیه و تحلیل نوار ویدیویی قاتل، دعوت می‌کند. او در این ماجرا مادر مجرد را همراهی می‌کند، این همراهی به ناچار به علاقه آن دو به هم منجر می‌شود، حدس آن سخت نیست، اگرچه فیلم از نظر نشان دادن روابط بین شخصیت‌ها قوی عمل نمی‌کند. تحقیقات وی او را به کلبه‌ای واقع در یک جزیره دوردست و به مردی عجیب و ستیزه‌جو (برایان کاکس) که در آنجا زندگی می‌کند، سوق می‌دهد و سپس توضیحات گرد هم جمع می‌شوند.

این نخستین فیلم ترسناک نائومی ‌واتس از زمان “Mulholland Drive” است و من قصد داشتم كه او را نقد كنم. ما اساسا هیچ چیز راجع به شخصیت فیلم او به جز اینكه وی روزنامه نگار است نمی‌دانیم؛ اما بعد به یاد آوردم كه در “Drive Mulholland” هم ما اساسا چیزی از کاکتر فیلم جز این که او دختری است از شهر کوچکی در ‌هالیوود آمده، متوجه نشده‌ایم و تا پایان فیلم هم مطمئن نبودیم که همین را هم درست متوجه شده ایم.  با این وجود “Mulholland Drive” احساساتی را برمی‌انگیزاند که فیلم “حلقه” فاقد آن است و ما را به جای داستانی ساده و خسته کننده درگیر معمایی جذاب می‌کند.

تریلر فیلم ترسناک حلقه

 

 

 

دو لحظه وجود دارد که فکر می‌کنیم “حلقه” به پایان خود می‌رسد، اما این‌گونه نیست. یکی از آن صحنه‌ها وقتی است که در آن زن قهرمان داستان خیس می‌شود اما از مرگ نجات می‌یابد و می‌گوید: “می‌خواهم به خانه بروم” و قهرمان مرد سرش را روی شانه خود می‌گذارد. اما نه، چیزهای بیشتری وجود دارد. زمان دیگر وقتی است که آیدان می‌گوید: “شما او را رها نکردید؟” اما فیلم در ادامه تمام جزئیات پشت پرده را با جزئیات بی رحمانه‌ای بیان می‌کند، تا زمانی که سرانجام از سالن سینما بیرون می‌آییم در حالیکه شرمنده‌ایم که چرا هیجان داشتیم تا بفهمیم  چه کسی پشت خط تلفن است.

دانلود فیلم حلقه به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Ring (2002

دانلود فیلم اصلی: فیلم حلقه (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم حلقه

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم حلقه

۱۷. فیلم ترسناک جیغ (۱۹۹۶) امتیاز ۷.۲ در IMDB

تا اواخر دهه ۹۰، سینمای ژانر وحشت کمی‌ خسته به نظر می‌رسید. این ژانر شامل لشکری از افراد ماسک زده‌‌ گیج و به شدت نیازمند یک فنجان اسپرسوی بسیار قوی بود. آنچه که پس از آن پدید آمد فیلم “جیغ” وس کراون بود. علی رغم اینکه این فیلم از طنز پسا مدرن آن زمان جلوتر بود، با ترکیب بی نقصی از کمدی و وحشت این ژانر را دوباره زنده کرد.

نو کمپبل، رز مکگوان و درو بریمور در نقش سه نوجوان در این فیلم بازی می‌کنند و در حالیکه توسط یک قاتل سریالی وسواسی انتخاب شده اند در مورد فیلم‌های ترسناک گفتگو می‌کنند. در ادامه فیلم كورتنی كاكس– که در فیلم ارتفاعات مشهور دوستان بازی می‌کرد- نیز به عنوان گزارشگر بی‌باک خبرها اضافه می‌شود. “جیغ” یک فیلم مدرن از ژانر ترسناک کلاسیک است.

چرا این فیلم ترسناک است؟ فقط به این دلیل که فیلمی ‌به خودش ارجاع می‌دهد، به این معنی نیست که واقعا نمی‌تواند وحشتناک باشد. ماسک جیغ (که بر اساس نقاشی مانش ساخته شده است)، ممکن است توسط Scary Movie چندین بار مورد استفاده قرار گرفته باشد، اما هنوز هم قادر به ایجاد هیجان و وحشت است.

تریلر فیلم ترسناک جیغ

وحشت در فیلم جیغ غیرقابل پیش بینی است. همانطور که کم کم به قهرمانان دوست داشتنی خود وابسته می‌شویم، قربانیان با نظم اضطراب آوری در دام قاتل چاقو بدست می‌افتند. اخر بازی بسیار استرس آور می‌شود چرا که می‌خواهیم  بدانیم چه کسی زنده می‌ماند. کابوس کراون که در خیابان الم اتفاق می‌افتد احساس ترس را تا انتها ی فیلم و وحشت تا آخر راه را تضمین می‌کند.

دانلود فیلم جیغ به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Scream (1996

دانلود فیلم اصلی: فیلم جیغ (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم جیغ

۱۶. فیلم حالا نگاه نکن (۱۹۷۳) – امتیاز ۷.۲ در IMDB

فیلم dont look now

«حالا نگاه نکن» به کارگردانی نیکلاس روگ و در سال ۱۹۷۳ ساخته شده است. از ویژگی‌های بارز این فیلم می‌توان به فضای دلهره‌آور در عین حال رئالیستیک آن اشاره کرد که به شخصیت‌های سرد آن، با ظاهر ترسناک‌ و خونسردشان شما را پای نمایشگرتان میخکوب می‌کنند! این فیلم در سایت imdb نمره‌ی ۷.۳ را کسب کرده است.

تریلر فیلم ترسناک حالا نگاه نکن

دانلود فیلم حالا نگاه نکن به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Don’t Look Now (1973

دانلود فیلم اصلی: فیلم حالا نگاه نکن (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم حالا نگاه نکن

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم حالا نگاه نکن

۱۵. فیلم ترسناک موروثی (۲۰۱۸) امتیاز ۷.۳ در IMDB

خانه جایی است که قلب انسان برای آنجا می‌تپد. همچنین جایی است که بدترین نوع وحشت وجود دارد اما تنها در زیر پوسته‌ی زندگی خانوادگی بی‌عیب و نقص پنهان شده است. تونی کلت برای اولین بار در فیلمی ‌سینمایی، آری استر را در نقش مادر خانواده‌‌ای غمگین هدایت می‌کند. مرگ مادر به خودی خود خانه را در شوک فرو برده است. برای اینکه در این نقد از فاش شدن داستان فیلم جلوگیری شود باید تنها بگویم که در این فیلم آینده خوب و درخشان به نظر نمی‌رسد.

فیلم ترسناک موروثی

چرا این فیلم ترسناک است؟ باید بگوییم در هیچ صحنه‌ای از فیلم مورثی احساس امنیت نمی‌کنید. به هیچ وجه در طی دو ساعت فیلم احساس نمی‌کنید که می‌توانید نفس راحتی بکشید، یا حتی حدس بزنید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. آیا این فیلم فوق طبیعی است؟ آیا این یک تمرین غم و اندوه، شبیه به فیلم “بابادوک” است؟ آیا حتی بین این دو ایده تفاوت وجود دارد؟ با تماشای هر صحنه از “كولت” هنرمند كه با دردسر، تصاویر مینیاتور خلق می‌کند، احساس تهدید خواهید کرد و با هر مکالمه ناخوشایند بین دو نوجوان خانواده، احساس دل‌پیچه می‌کنید. چرا؟

تریلر فیلم ترسناک موروثی

هیچ دلیلی خاصی وجود ندارد که دقیقا بتوان به آن اشاره کرد. این ممکن است بین مخاطبان سینما دودستگی ایجاد کند، اما موروثی با نیروی وحشتی مدرن است که شما را مجذوب خود می‌کند. اما قصد نداریم که دلیل آن را به شما بگوییم تا خودتان با آن رو به رو شوید.

دانلود فیلم موروثی به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Hereditary (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم موروثی (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم موروثی

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم موروثی

۱۴. فیلم کله پاک کن (۱۹۷۷) امتیاز ۷.۴ در IMDB

فیلم ترسناک

«کله پاک‌ کن» فیلمی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی دیوید لینچ است که جک نانس، شارلوت استوارت و جین بیتس در آن ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم ساخته‌ی سال ۱۹۷۷ است. اگر لینچ را بشناسید، به احتمال زیاد می‌دانید که لینچ کارگردانی است که به زیبایی قلمروی رؤیا را به تصویر می‌کشد.

جک کرول یکی از منتقدین مطرح سینما درباره‌ی این فیلم می‌گوید:

«لینچ به طرز خارق‌العاده‌ای به منطق رؤیا و کابوس نزدیک شده است! طوری که لایه‌های پی در پی واقعیت به مرور محو می‌شوند و شما را در یک گرداب وحشتناک غرق می‌کند.»

این فیلم نمره‌ی متاکریتیک ۸۷ و در imdb نمره‌ی ۷.۴ را کسب کرده‌ است.

تریلر فیلم ترسناک کله پاک کن

دانلود فیلم کله پاک کن به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Eraserhead (1977

دانلود فیلم اصلی: فیلم کله پاک کن (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم کله پاک کن

۱۳. فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس (۱۹۷۴) امتیاز ۷.۵ در IMDB

فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس

فیلم «کشتار با اره برقی در تگزاس» به کارگردانی توبی هوپر در سال ۱۹۷۴ ساخته شد. این فیلم یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های فیلم‌های ترسناک یعنی «صورت چرمی» را دارد، که در کل فیلم کلمه‌ای حرف نمی‌زند و فقط می‌ترساند! نکته‌ای که این فیلم را ترسناک‌تر می‌کند این است که به اعتقاد برخی این فیلم را بر اساس داستان‌ها و اتفاقات واقعی ساخته‌اند! ژانر وحشت این فیلم از نوع متهوع یا gore است که شما در عین اینکه نمی‌خواهید به اتفاقات ناخوشایند فیلم نگاه کنید، نمی‌توانید از آن چشم بردارید. نمره‌ی imdb این فیلم ۷.۵ و نمره‌ی متاکریتیک آن ۷۵ است.

تریلر فیلم ترسناک کشتار با اره‌برقی در تگزاس

دانلود فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Texas Chain Saw Massacre (1974

دانلود فیلم اصلی: فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم کشتار با اره‌برقی در تگزاس

۱۲. فیلم طالع نحس (۱۹۷۶) امتیاز ۷.۵ در IMDB

طالع نحس (۱۹۷۶) به کارگردانی ریچارد دونر ساخته شده است و بازیگران آن گرگوری پک، لی رمیک، دیوید وارنر،‌‌هاروی اسپنسر استفن، بیلی ویتلاو، پاتریک ترستون، مارتین بنسون و لئو مک کارن می‌باشند؛ این فیلم ترسناک حدود ۱۱۱ دقیقه است.

فیلم ترسناک طالع نحس

شخصیت اصلی این فیلم بسیار ترسناک‌تر از دختر بچه‌ی جذاب در فیلم جن‌گیر (که سه سال قبل از طالع نحس ساخته شده است) می‌باشد. طالح نحس دارای خاطره ‌انگیزترین صحنه‌های مرگ ناگهانی در تاریخ سینما است. در اوایل فیلم، جشن تولد “دیمین” کودک تازه به فرزند خواندگی گرفته شده، توسط یک خودکشی وحشتناک پایان می‌گیرد. سپس حادثه‌ای هولناک در رم رخ می‌دهد. چه کسی، پس از تماشای طالع نحس، می‌تواند بدون هیچ گونه نگرانی در یک روز طوفانی در پارک بیشاپ قدم بزند؟ آن هم بدون ترس از اینکه از مخروط یک کلیسای قدیمی ‌به چهار میخ کشیده شود؟

تریلر فیلم ترسناک طالع نحس

 

 

 

با این حال کل این داستان درام می‌توانست اتفاق نیفتد اگر رابرت تورن (گرگوری پک) و همسرش کاترین (لی رمیک) پیش از اینکه کودک را از پرورشگاه به خانه ببرند، پوست سر یتیم تازه متولد شده را برای هر علامت مشکوکی بررسی کنند. یا کاش زمانیکه کودک از قصد، مادر باردارش را از روی چهارپایه به پایین هل داد، شجاعت این را داشتند و او را به یتیم خانه باز می‌گرداندند.‌‌هاروی اسپنسر استیونز که به عنوان دجال نوجوان دراین فیلم ایفای نقش میکند، در مصاحبه خود به بیضه‌های ریچارد دونر کارگردان فیلم ضربه زده بود، در واقع این نقش بسیار مناسب این بازیگر بود.

دانلود فیلم طالع نحس به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Omen (1976

دانلود فیلم اصلی: فیلم طالع نحس (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم طالع نحس

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم طالع نحس

۱۱. فیلم ترسناک اره (۲۰۰۴) امتیاز ۷.۶ در IMDB

فیلم “اره” در ژانری موسوم به”شکنجه” و به صورت فیلم سینمایی دنباله‌‌دار و عمیقا منزجر کننده دوباره به نمایش گذاشته شده بود اما فیلم اصلی اره نه تنها به اندازه‌ای که فکر می‌کنید نا خوشایند نیست، بلکه بصورت درخشانی ترسناک است. این فیلم به این دلیل اره نام گرفته است که کارکتر قاتل در سکانسی از فیلم به شخصی پیشنهاد می‌دهد تا به جای استفاده از کلید برای باز کردن پابند آهنین خود، پاهایش را با اره قطع کند.

فیلم ترسناک "اره"

در واقع اره واقعا فیلم قابل ملاحظه‌ای است. ایده‌های این فیلم در ذهن شما به طرز چشمگیری نسبت به آنچه در صفحه نمایش می‌بینید، ترسناک‌تر است. این فیلم با بودجه‌ا‌ی ناچیز توسط لی لی وانل و جیمز وان تهیه شده است. داستان این فیلم با صحنه‌ای از دو مرد آغاز می‌شود که در کف حمام به هوش می‌‌آیند در حالیکه یک جسد خون‌‌آلود بین آنها روی زمین افتاده است. روند داستان پیچیده است اما تا انتها جذابیت خود را حفظ می‌کند.

چرا اره فیلمی ‌ترسناکی است؟ به عبارت ساده، همه‌ی ما خود را به جای قهرمانان فیلم قرار می‌دهیم و بازی “جیگساو” شخصیت قاتل فیلم را با قهرمانان خود انجام می‌دهیم. به عنوان مثال آیا برای نجات زندگی بدبختانه خود چه کاری انجام خواهیم داد؟ آیا ما آماندا خواهیم بود، که برای یافتن کلید، آماده رفتن به دل خطر است، یا می‌خواهیم بنشینیم و منتظر یک سرنوشت فوق العاده وحشتناک باشیم؟

تریلر فیلم ترسناک اره

فیلم اره همراه با “بیلی” عروسک دوچرخه سوار “جیگساو” احساس وحشت واقعی را به شما منتقل می‌کند. همچنین این فیلم یکی از ترس‌آورترین فیلم‌های سینمایی دنباله‌داری است که تا کنون ساخته شده است. بله فیلم اره هنوز هم قادر است ترسناک و وحشت آور باشد.

دانلود فیلم اره به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Saw (2004

دانلود فیلم اصلی: فیلم اره (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم اره

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم اره

۱۰. فیلم ۲۸ روز بعد (۲۰۰۲) امتیاز ۷.۶ در IMDB

بیایید در ابتدا با یک حقیقت غیرقابل انکار روبرو شویم. وحشت موجود در فیلم دنی بویل از نوع زامبی است. نکته مهم این است که فارغ از سرعت زامبی‌ها، این موجودات هنوز هم در نقش ویرانگران جهان ظاهر شده‌اند. وقتی جیم (سیلیان مورفی) در تخت بیمارستان از خواب بیدار می‌شود (خیلی شبیه دوست ما کارل در فیلم The Walking Dead)، به لندن آخرالزمانی وارد خواهد شد که هرگز دیگر مثل قبل نخواهد بود.

فیلم ترسناک 28 روز بعد

چرا این فیلم ترسناک است؟ ۲۸ روز بعد مانند احساس یک کابوس است و این حس همراه با موسیقی بسیار دلهره‌آور متن فیلم مانند صدای ضربان قلب، تکمیل شده است. در حالیکه جیم و دوستان نجات یافته‌اش در جستجوی امنیت در اسکاتلند هستند این احساس ترس و وحشت واقعی ترین حقیقت در وضعیت آخرالزمانی مدرن بریتانیا است.

تریلر فیلم ترسناک ۲۸ روز بعد

 

 

افراد آلوده شده واقعا وحشتناک و بازماندگان مشکوک هستند و چشم انداز انگلیس سقوط کرده، شاهکار چشمگیر فیلم‌برداری است. با توجه بازی عالی همه افراد حاضر در فیلم، ۲۸ روز بعد یک ضیافت خونین و دلخراش برای چشم‌ها و قلب است.

دانلود فیلم ۲۸ روز بعد به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (۲۸Days Later… (2002

دانلود فیلم اصلی: دانلود فیلم ۲۸ روز بعد (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم ۲۸ روز بعد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم ۲۸ روز بعد

۹. فیلم ترسناک برو بیرون (۲۰۰۸) امتیاز ۷.۷ در IMDB

کریس عکاسی تقریبا۲۰ ساله است که اولین بار برای دیدن والدین دوست دخترش راهی روستایی در نیویورک می‌شود، اما او کمی ‌عصبی است. او از دوست دختر خود، رز می‌پرسد: “آیا آنها می‌دانند که من سیاه پوست هستم؟” اما رز هیچ یک از این نگرانی‌ها را ندارد و می‌گوید: “پدر من اگر می‌توانست، بار سوم هم به اوباما رأی می‌داد!”.

“پسر! چه اتفاق عجیبی ممکن است رخ دهد؟ همه چیز. کریس همه چیز می‌تواند اشتباه پیش برود. همین حالا برگردید. این اتفاقات تنها از نوع بدرفتاری والدین او نخواهند بود.”

چرا این فیلم ترسناک است؟ تفاسیر عمیق رفتارهای اجتماعی، همراه با طنز غیر قابل انعطاف، فیلم “برو بیرون” را به یک شاهکار ترسناک مدرن به معنای واقعی کلمه تبدیل کرده است.

تریلر فیلم ترسناک برو بیرون

جوردن پیل تنها با ترساندن شما فقط برای ۹۰ دقیقه زمان اجرای فیلم خود راضی نمی‌شود، او همچنین می‌خواهد توجه شما را به حقایق واقعی و وحشتناک که ریشه در سیاست و هویت آمریکای معاصر دارند، جلب کند. نمایش عظیم او خوفناکتر از هر گونه وحشت است.

دانلود فیلم برو بیرون به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Get Out (2017

دانلود فیلم اصلی: فیلم برو بیرون (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم برو بیرون

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم برو بیرون

۸. فیلم هالووین (۱۹۷۸) امتیاز ۷.۸ در IMDB

فیلم هالووین

فیلم «هالووین» به کارگردانی جان کارپنتر، از مشهورترین کارگردانان ژانر وحشت در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است. در وصف وحشتناک بودن این فیلم، همین بس که در آغاز درمی‌یابید پسری ۶ ساله، خواهر ۱۷ ساله‌اش را با ضربات چاقو به قتل رسانده است! این فیلم موفق شده نمره‌ی ۷.۸ در imdb و نمره‌ی ۸۱ متاکریتیک را کسب کند.

تریلر فیلم ترسناک هالووین

دانلود فیلم هالووین به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Halloween (1978

دانلود فیلم اصلی: فیلم هالووین (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم هالووین

۷. فیلم آرواره‌ها (۱۹۷۵) امتیاز ۷.۸ در IMDB

فیلم jaws

فیلم آرواره‌ها اثر اسپیلبرگ در سال ۱۹۷۵ تولید شد. این فیلم زمانی اکران شد که دو سال بعد از آن، اولین فیلم دنیای جنگ ستارگان با حقه‌های سینمایی (مثل حرکت دادن ماکت سفینه‌ها جلوی صفحه‌ای سیاه) انقلابی در سینما به راه انداخت؛

او بدون هیچ‌گونه جلوه‌ی کامپیوتری و هیچ‌کدام از امکاناتی که امروز در اختیار کارگردان‌ها قرار دارد و تنها با یک پرده‌ی سبز، انواع و اقسام حقه‌های سینمایی را به کار گرفت و توانست چنان ترسی را از کوسه‌ها در دل بیننده‌ی خود بیندازد که تا امروز هیچ فیلمی نتوانسته این فرمول را تکرار کند. این فیلم در imdb نمره‌ی ۸ و در متاکریتیک نمره‌ی ۸۷ را کسب کرده است.

تریلر فیلم ترسناک آرواره‌ها

 

 

دانلود فیلم آرواره‌ها به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Jaws (1975

دانلود فیلم اصلی: فیلم آرواره‌ها (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فارسی فیلم آرواره‌ها

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم آرواره‌ها

۶. فیلم جن‌گیر امتیاز ۸ در IMDB

فیلم جن گیر

«جن‌گیر» فیلمی به کارگردانی ویلیام فریدکین و برگرفته از رمانی به همین نام، اثر «ویلیام پیتر بلتی»، در سال ۱۹۷۳ تهیه شده است. در این فیلم شما با یک دختر معصوم مواجه هستید که از خود حرکات و رفتارهای عجیب و ترسناکی نشان می‌دهد.

این فیلم یکی از مشهورترین فیلم‌های ترسناک شناخته می‌شود و در زمان خود یکی از انقلابی‌ترین فیلم‌های ترسناک به شمار می‌رفت؛ طوری که در imdb نمره‌ی ۸ و در متاکریتیک نمره‌ی ۸۲ را کسب  کرد و برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار شد.

تریلر فیلم ترسناک جن‌گیر

 

 

 

دانلود فیلم جن‌گیر به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Exorcist (1973

دانلود فیلم اصلی: فیلم جن‌گیر (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم جن‌گیر

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم جن‌گیر

۵. فیلم ترسناک موجود (۱۹۸۲) امتیاز ۸.۱ در IMDB

“شاید شما در برف دفن شده باشید و چهره نهایی مخلوق جان کارپنتر را از دست داده باشید. کاملا قابل درک است. چرا به آتش نزدیک نمی‌شوید تا یخ شما آب شود؟” این عنوان ممکن است ساختگی به نظر برسد اما فیلم “موجود” یکی از باشکوه‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت در تمامی ‌زمان‌ها است. گروهی از آمریکایی‌ها در یک ایستگاه تحقیقاتی قطب جنوب، از جمله‌ی آنها R. Kurt Macell R.J MacReady، بیگانه‌ای را ملاقات می‌کنند و این موجود باعث نوعی بیماری خونی واگیردار می‌شود. داستان با کشته شدن سگ همراه محققان آغاز شده، اما واقعا در همین‌جا متوقف نمی‌شود.

فیلم ترسناک موجود

چرا این فیلم ترسناک است؟ “موجود” یک فیلم جسمانی است. به محض گسترش عفونت واگیردار مهمانی تمام شده و شک و وحشت پراکنده می‌شود.

تأثیرات این عفونت بر روی ستارگان اصلی فیلم (که رابین بوتین جوان و استن وینستون بی‌تجربه هستند) بصورت، خورده شدن بازوها توسط سینه، سرهای بریده ای که از آنها پا جوانه زده و اندام‌های کشیده شده و دراز نمایان می‌شود. تصور خوفناک این هیولاهای قاتل در محل کار مطمعنا چیزی جز کابوس‌های واقعی نیست.

تریلر فیلم ترسناک موجود

دانلود فیلم موجود به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Thing (1982

دانلود فیلم اصلی: فیلم موجود (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم موجود

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم موجود

۴. فیلم بیگانه امتیاز ۸.۴ در IMDB

فیلم Alien

«بیگانه» به نویسندگی دان اوبانون و کارگردانی ریدلی اسکات (سال ۱۹۷۹)، فیلم وحشتناکی با تم علمی-تخیلی است. در این فیلم یک موجود ناشناخته از فضا به زمین می‌آید و با خوی شکارگری خود، ترس را در زمین و البته بین ما بینندگان می‌پراکند. نقد‌های این فیلم غالباً مثبت و نشان‌دهنده‌ی کیفیت این فیلم هستند.

این فیلم موفق به کسب نمره‌ی بسیار خوب ۸.۵ در سایت imdb و نمره‌ی ۸۸ در سایت متاکریتیک شده است.

تریلر فیلم ترسناک بیگانه

دانلود فیلم بیگانه به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Alien (1979

دانلود فیلم اصلی: فیلم بیگانه (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم بیگانه

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم بیگانه

۳. فیلم درخشش امتیاز ۸.۴ در IMDB

فیلم درخشش

فیلم «شاینینگ» اثر استنلی کوبریک  در سال ۱۹۸۰ ساخته شد. شاینیگ همان‌طور که تورنس در فیلم اشاره می‌کند، نمی‌خواهد به شما آسیبی بزند، فقط می‌خواهد ذهن شما را اذیت کند. پشت نام شاینیگ، نام‌های بزرگی همچون استیفن کینگ (نویسنده‌ی رمان‌های ترسناک مطرح)، استنلی کوبریک (که به عقیده‌ی بسیاری، بزرگترین کارگردان تاریخ سینما است) و جک نیکلسون بی‌نظیر می‌درخشد.

در همان شروع فیلم، ماشین کوچک تورنس را می‌بینیم که در یک جاده‌ی کوهستانی در حرکت است و دوربین با فاصله‌ی زیاد و از بالا با آن در حرکت است، تا سوژه را همچون خرگوشی بی‌پناه نشان دهد که عقابی تیزپرواز، آن را تعقیب می‌کند. تم روانکاوی و فلسفی در جای جای این فیلم دیده می‌شود و همچون آسانسوری سرشار از خون بر سر بیننده فرو می‌ریزد.

ویدئوی پشت صحنه آماده شدن جک نیکلسون برای بازی در این صحنه از فیلم شاینینگ را ببینید:

 

 

جالب است بدانید صحنه خنده جک نیکلسون که از بین درب شکسته قربانی خود را نگاه می‌کند، لقب هراس‌انگیزترین خنده در بین تمامی فیلم‌های ترسناک تاریخ را به خود اختصاص داده است.

این فیلم در imdb نمره‌ی ۸.۴ و در متاکریتیک نمره‌ی ۶۳ را کسب کرده است.

تریلر فیلم ترسناک درخشش

 

 

دانلود فیلم درخشش به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Shining (1980

دانلود فیلم اصلی: فیلم درخشش (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم درخشش

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم درخشش

۲. فیلم روانی امتیاز ۸.۵ در IMDB

فیلم روانی

فیلم «روانی» به کارگردانی هیچکاک ساخته‌ی سال ۱۹۶۰ است. یکی از بزرگترین لکه‌های ننگ مراسم اسکار این است که این فیلم حتی یک جایزه در آن برنده نشد! چطور ممکن است سخن از ترس در سینما باشد، اما به نام بزرگ هیچکاک اشاره‌‌ای نشود؟ و چطور ممکن است فیلمی مانند روانی، اسکار را نگیرد؟

تعلیق، کد رمز تفاوت ترس در این فیلم با سایر ترس‌ها است. هیچکاک فرزند خلف تعلیق در سینماست و تعلیق، مادر معنوی ژانر ترس؛ و همان‌طور که در این فیلم اشاره می‌شود بهترین دوست هر پسری مادر اوست. هیچکاک کنش را نه در فیلم، بلکه در مخاطب ایجاد و راهبری می‌کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم فیلم روانی را به عنوان فیلم شماره ۱ این لیست انتخاب کنیم. این فیلم در imdb نمره‌ی ۸.۵ و در متاکریتیک نمره‌ی ۹۷ را کسب کرده است.

تریلر فیلم ترسناک روانی

 

 

دانلود فیلم روانی به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Psycho (1960

دانلود فیلم اصلی: فیلم روانی (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم روانی

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم روانی

۱.‌ فیلم سکوت بره‌ها امتیاز ۸.۶ در IMDB

فیلم سکوت بره ها

فیلم «سکوت بره‌ها» اثر جاناتان دمی در سال ۱۹۹۱ ساخته شد. براساس یک قانون نانوشته در سینما، کارگردان‌هایی که فعالیت هنری خود را از بدنه‌ی مستند آغاز کرده‌اند، شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یک کارگردان جریان‌ساز پیدا خواهند کرد و جاناتان دمی یکی از نمونه‌های موفق این دسته است.

جاناتان، کارنامه‌ی کارگردانی در بدنه‌ی اصلی سینما را با فیلم «سکوت بره‌ها» شروع کرد و توانست به نخستین فیلم ترسناکی تبدیل شود که جایزه‌ی بهترین فیلم سال را در مراسم جوایز اسکار به همراه ۴ جایزه‌ی دیگر کسب کرد.

ساخت یک فیلم برگرفته از یک کتاب به خودی خود دشوار است، اما ساخت یک فیلم بر اساس یک کتاب شاهکار که میلیون‌ها خواننده لابه‌لای صفحات آن، ترس را تجربه کرده‌اند و از شنیدن نام هانیبال لکتر (شخصیت منفی فیلم)‌ لرزه به اندام‌شان افتاده، بی‌نهایت دشوار است.

تریلر فیلم ترسناک سکوت بره‌ها

اما به جد می‌توان این فیلم را در دسته‌ای قرار داد که اگر از کتاب منبع خود پیشی نگرفته‌اند‌، از آن قدمی هم عقب‌تر نیستند. اگر در ناخودآگاه وجودتان حس می‌کنید که نیاز به روانکاوی روحی دارید، مطمئن باشید که دکتر لکتر، روان‌شناس مدنظر شما نیست؛ مگر اینکه با چشیدن مزه‌ی ترش کلیه‌ی خود در بین دندان‌های لکتر مشکلی نداشته باشید! این فیلم با بازی بی‌نظیرآنتونی هاپکینز و جودی فاستر، در imdb نمره‌ی ۸.۶ و در متاکریتیک نمره‌ی ۸۵ را کسب کرده است.  

دانلود فیلم سکوت بره‌ها به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Silence of the Lambs (1991

دانلود فیلم اصلی: فیلم سکوت بره‌ها (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فیلم سوکت بره‌ها

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم سکوت بره‌ها

بهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۹ تا به اینجا

طرفداران فیلم‌های ترسناک واقعاً نمی‌توانند در حال حاضر شکایتی داشته باشند. ما طی چند سال گذشته به وسیله جریان مداومی ‌از فیلم‌های پررونق و برجسته‌ای (مانند آن، ظاهر شو، موروثی) و فیلم‌های مستقلی (مانند ماندی، وحشت زده، انتقام) اقناع شده ایم و در سال ۲۰۱۹ فیلمسازان نه تنها موضوعات ترسناک را به سمت مسیرهای غیرمنتظره ای هدایت می‌کنند، بلکه هم چنین بازسازی عجیب و غریبی از فیلم‌هایی را شاهد هستیم که در عین امانت داری از منبع اصلی، موضوعات جدیدی به طور همزمان به آنها اضافه می‌شود.

با وجود تعدادی از فیلم‌هایی که اکران آنها در اواخر همین سال به شدت پیش بینی می‌شود، هواداران خود را برای دیدن فیلم‌هایی مانند: فصل دوم، خزیدن، داستان های ترسناک در تاریکی، آماده ای یا نه، دکتر خواب و تعداد بیشماری از فیلم‌های با موضوع ترور در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ آماده می‌کنند. در اینجا بهترین فیلم‌های ژانر وحشت در سال ۲۰۱۹ را ذکر کرده ایم.

۱. فیلم یک تکه از مرگ امتیاز ۷.۷ در IMDB

فیلم ترسناک یک تکه از مرگ

موضوع فیلم: زمانی که عوامل، یک فیلم زامبی ترسناک را درون یک کارخانه آب متروک فیلم برداری می‌کنند، یک زامبی آخرآلزمانی واقعی ظهور می‌کند. اما ایا فیلم به اندازه ای واقعی است که باعث باور تماشاچی شود؟

در این فیلم (که تا حدودی شبیه فیلم کلبه ای در جنگل است) کارگردان در سی دقیقه اول فیلم تماشاچی را فریب می‌دهد و می‌خواهد به او بقبولاند که وی در حال تماشای یک فیلم شکه کننده کم هزینه و در عین حال خونین و لذت بخش است اما به طور ناگهانی تماشاچی با دیدن یکی از هوشمندانه ترین، جالب‌ترین و شگفت انگیزترین فیلم‌های گمراه کننده تاریخ سینما بهت زده می‌شود. شیامالان و نولان قطعا می‌توانند یک یا دو چیز از اوادا بیاموزند. خلاصه، این یک فیلم خونین و مضحک و خنده دار است و مهم تر از همه کمدی زامبی خلاقانه‌ای است که تماشاچی را به دیدن چندین باره فیلم وا می‌دارد.

تریلر فیلم ترسناک یک تکه از مرگ

دانلود فیلم یک تکه از مرگ به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (One Cut of the Dead (2017

دانلود فیلم اصلی: فیلم یک تکه از مرگ (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم یک تکه از مرگ

۲. فیلم ما امتیاز ۷ در IMDB

فیلم ترسناک ما

آدلاید (لوپیتا یونگو) که با یک آسیب روحی غیرقابل توصیف از کودکی و یک سری اتفاقات ناگوار روبرو شده است، احساس بسیار بدی پیدا می‌کند زمانی که با همسر و دو فرزند خود برای تعطیلات به خانه دوران کودکی خود بازمی‌گردد. البته این احساس او نیز نابجا نیست چرا که با فرارسیدن شب، خانواده با دشمنی ترسناک و عجیب و غریب روبرو می‌شود: همزادهای خود.

اما علت زیبایی فیلم ما به خاطر این است که یک فیلم علمی-تخیلی دلهره‌آور و حتی یک طنز خانوادگی است و اگرچه نسبت به فیلم ظاهر شو فیلم معمولی‌تر و پیش پا افتاده‌تری است، اما چیزهایی هم برای گفتن دارد. با نمایشی از شخصیت های اصلی فیلم در نقش همزاد خود، پیله (کارگردان فیلم) به فلیمش موضوعاتی هم چون تفسیری از نژاد، کلاس و ژن X تزریق می‌کند و در نهایت تماشاچی را با کامی ‌تلخ رها می‌کند؛ در حالی وی (تماشاچی) به طور حریصانه به دنبال پاسخ این سوال است که در آخر هیولای واقعی چه کسی است؟

تریلر فیلم ترسناک ما

دانلود فیلم ما به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Us (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم ما (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فارسی فیلم ما

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم ما

۳. فیلم اربابان هرج و مرج امتیاز ۶.۵ در IMDB

فیلم ترسناک اربابان هرج و مرج

فیلم این فیلم اقتباسانی است از کتاب مایکل میونیهان و دیدریک سردرلند در سال ۱۹۹۸ با همین نام، اربابان آشوب فیلمی‌است در ژانر بیوگرافی/ مستند درام که داستان پیشوایان سیاه موزیک متال نروژی را بازگو می‌کند، مایهم که متاسفانه قربانی بازاریابی های خود شده اند، تصویر وحشتناکی از یک پسر نوجوانی که درگیر قتل سادیستی شده است را نقاشی می‌کنند.

اکرلوند با کنار هم قرار دادن شعار “بر اساس حقیقت و دروغ “هرگز از اعمال وحشت و خشونت در فیلم ابایی ندارد اما به مقدار زیادی نیز مراقب است تا به جنون مایان خیلی بال و پر ندهد. در همان زمان او به طور عاقلانه‌ای انتخاب می‌کند که قدم به قدم گروه (مایان) را دنبال نکند و بیش از اندازه نیز از موزیک متال  نیز در فیلم استفاده نکند تا بتواند فیلم ترسناک تأثیر گذارتر و قابل فهم تری را ایجاد کند. هر چقدر که فیلم بتواند بر کسانی که طرفدار موزیک متال نیستند، قابل فهم باشد در اینصورت می‌تواند یک فیلم ترسناک واقعی و در عین حال دردناکی نیز باشد.

تریلر فیلم ترسناک اربابان هرج و مرج

دانلود فیلم اربابان هرج و مرج به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Lords of Chaos (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم اربابان هرج و مرج (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم اربابان هرج و مرج

۴. فیلم نفرین لیورونا امتیاز ۵.۴ در IMDB

فیلم ترسناک نفرین لیورونا

فیلم نفرین لالورونا  که بار دیگر دنیای سینمایی احضار ارواح را بسط می‌دهد، داستان روح زنی است که سیصدسال پیش برای فریب همسرش فرزندانش را کشته و اکنون برای بدست آوردن آنچه که به خاطر کرده-هایش از دست داده بود، به خانواده دیگری متوسل می‌شود. با وجود اینكه كلیسا قادر به ارائه كمك‌های رسمی ‌نیست، خانواده مجبور می‌شوند به یك چهره آشنا متوسل شوند: پدر پرز، كشیش غیر ارتدکس كه کار خود را را رها كرده تا یك شفا دهنده ایمان شود.

اگرچه ممکن است این فیلم نوآورانه ترین فیلم این لیست نباشد، اما به طور شگفت انگیزی به وسیله کارگردان تازه کار، مایکل چاوز ساخته شده است. دید دقیق چاوز را در ژانر وحشت می‌توان در آخرین فیلم کوتاه او با نام میادن مشاهده کرد و با توجه به تأثیرات سنگینی که جیمز وان در سخنان کوتاه بر روی وی گذاشته بود جای تعجب ندارد وقتی که اعلام شد که چاوز خود می‌خواهد زیر لوای وان شروع به ساخت اولین فیلم سینمایی خود کند. با وجود روح خبیثی که در هر گوشه می‌پلکد فیلم تقریبا به پایان نمی‌رسد. چاجوز از یکسری اجزاء ترسناک فوق العاده استفاده می‌کند که به خوبی تکان دهنده و شکه کننده است.

تریلر فیلم ترسناک نفرین لیورونا

دانلود فیلم نفرین لیورونا به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Curse of La Llorona (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم نفرین لیورونا (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: دوبله فارسی فیلم نفرین لیورونا

دانلود زیرنویس: زیرنویس فیلم نفرین لیورونا

۵. فیلم شیفت کار شب امتیاز ۶ در IMDB

فیلم ترسناک شیفت کار شب

این فیلم درباره یک مأمور کفن و دفن شب کار است که با هدیه ای ماورا طبیعی مورد برکت یا نفرین واقع شده است؛ او قادر است با مردگان ارتباط برقرار کند. البته احاطه شدن به وسیله نیروهای ناشناخته نمی‌تواند ایده خوبی باشد آنچنان که این مأمور کفن و دفن مجبور است به رازهای پوشیده‌ای که آرزو می‌کرد با خود مرده به گور می‌رفت، پایان دهد.

شروع به کار رامولو در ژانر وحشت، فیلم دلهره آور حس ششم یا روح خبیث نجوا گر است. این فیلم ترکیبی است از یک درام خانوادگی با ترس‌های حقیقی، وحشت جسمی ‌و حسی دلخراش که همگی در یک اثر، که از نظر زیبایی شناسی شبیه کتابی کمیک است (کتابی که در آن داستان به وسیله تصاویر متعدد بازگو می‌شود) جمع شده است. در این فیلم روایت‌های گذرا و مختلف می‌توانست به ضرر رامولو تمام شود اما وی آنها را به طور ماهرانه در یک مسیر منسجم و مستحکم به کار گرفته که در نهایت توانسته رضایت طرفداران فیلم‌های ترسناک را به خودش جلب کند.

تریلر فیلم ترسناک شیفت کار شب

دانلود فیلم شیفت کار شب به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Nightshifter (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم شیفت کار شب (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: ندارد

۶. فیلم کمال امتیاز ۶.۱ در IMDB

فیلم ترسناک کمال

موضوع فیلم از این قرار است که شارلوت که سابقا یک معلم سرخانه موزیک بوده و زمانی برای مراقبت از مادربیمارش از همه چیز دست کشیده بود، در جست و جوی مربی خود است به این امید که کارش را از آن جایی که رها کرده بود، دوباره به پیش برد. در این مسیر او با دختر دانش آموز با استعداد دیگری همراه می‌شود که در اثر پیوندی بسیار قوی که با او برقرار می‌کند، در مارپیچی کینه توزانه و تاریک گرفتار می‌شود که وی را به سمت جنون و آشوب سوق می‌دهد.

در این فیلم اگر سعی می‌شد که بر وسواس فکری تماشاچی مبنی بر بی نقص بودن فیلم صحه بگذارد و تسلیم فشارهای داخلی و خارجی شود، در اینصورت واقعا نمی‌توانست فیلم آنچنان دلهره آور و متناسبی از کار دربیاید. در حالی که در فیلم شیفت کار شب، ژانرهای متعددی با زحمت فراوان در کنار هم قرار می‌گیرد تا یک داستان واقعا منسجم ایجاد شود، اما ریچارد شفر در فیلم کمال با پیچ و تاب بی پایانی که به فیلم داده مانع از این می‌شود که تماشاچی بتواند انتهای فیلم را حدس بزند. و در اینجا هم چنین بایستی به بازی بسیار قدرتمند دو نقش اصلی زن، آلیسون وویلیامز و لوگان برووینگ اشاره نمود که از سویی دیگر بر جذابیت فیلم افزوده است.

تریلر فیلم ترسناک کمال

دانلود فیلم کمال به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Perfection (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم کمال (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم کمال

۷. فیلم سطح ۱۶ امتیاز ۵.۹ در IMDB

فیلم ترسناک سطح 16

سطح ۱۶ فیلمی‌ است که تماشاچی را به مرکزی می‌برد که در آن به دختران جوان آموزش داده می‌شود تا با تقوا و مطیع باشند و قول بدهند تا بچه هایی باشند که خانواده ها آنها را به فرزندی قبول کنند. دو دختر کنجکاو نمی‌توانند کمک کنند اما به دنبال یک جستجوی خطرناک برای کشف حقیقت هولناک پشت این مرکز هستند و البته واقعیت به مراتب بدتر از حد تصور آنهاست.

نویسنده و کارگردان دانیشکا استرهیزی یک داستان علمی ‌تخیلی ترسناک و سیاسی را ارائه می‌دهد که در آن  بر اطاعت جمعی و بی اعتنایی به شعور و استقلال زنانه تأکید می‌شود، او بر موضوع دوم بیشتر تاکید می‌کند و می‌خواهد بگوید که این بی اعتنایی چقدر می‌تواند مهلک و سمی ‌باشد. از آنجا که استرهیزی کارگردانی فیلم The Banana Splits را نیز در کارنامه خود دارد، ما را برای دیدن فیلم که اکران آن در ماه آگوست است، ما را هیجان زده می‌کند.

تریلر فیلم ترسناک سطح ۱۶

دانلود فیلم سطح ۱۶ به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Level 16 (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم سطح ۱۶ (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم سطح ۱۶

۸. فیلم بازی بچه‌گانه امتیاز ۶.۲ در IMDB

فیلم ترسناک بازی بچه‌گانه

در این نسخه جدید و بازنگری شده بازی کودک، چاکی یک عروسک ساده هوشمند است که قرار است به طور معمولی همراهی فداکارانه ای با اندی (گابریل بت من) داشته باشد. اما مسئله این است كه پروتكل‌های ایمنی چاكی و ویژگی‌های مهار خشونت آن دستكاری شده و باعث شده تا وی یک محافظ خشن و سخت باشد. اگر او نتواند تا آخر بهترین دوست اندی باشد، هیچ کس دیگری نمی‌تواند.

تصمیم کلروبرگ برای جایگزینی عناصر فوق طبیعی با فناوری پیشرفته، چاک را نه تنها کشنده تر می‌کند بلکه به عنوان یک شخصیت مجزا، آن را ترسناک‌تر می‌کند. این فیلم هم چنین اشتراکات زیادی با نمونه فیلم های آمبلین، مانند ای تی و گرملینز دارد و ارتباط احساسی مابین عروسک و اندی تماشاچی را بر آن می‌دارد که ارتباط هر چه بیشتری با فیلم برقرار کند. کلوبرگ حتی تا آنجا پیش رفته که در مصاحبه اخیر خود این فیلم را با یک تراژدی یونانی مقایسه کرده است

تریلر فیلم ترسناک بازی بچه‌گانه

دانلود فیلم بازی بچه‌گانه به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Child’s Play (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم بازی بچه‌گانه (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: ندارد

۹. فیلم میدسومار امتیاز ۷.۶ در IMDB

فیلم ترسناک میدسومار

بخش خوش منظره و زیبای هاسلیگلند خود را برای برگزاری جشن انقلاب تابستانی که هر ۹۰ سال یکبار برگزار می‌شود، آماده می‌کند. در این میان زن و شوهر آمریکایی جوانی حضور دارند که کلید اردوگاه با این هشدار به آنها داده شده است که هر آنچه را در آنجا می‌گذرد را فاش نکنند. زن و شوهر این بهشت را به عنوان فرصتی می‌یابند تا رابطه نابسمان اخیر خود را از نو بسازند، غافل از اینکه دستور کار وحشتناک محلی ها پرده از حقایق زشت و مخوف خود برمیدارد.

فیلم دوم آستر نیز به همان اندازه فیلم اول غیر طبیعی است اما با چنان جذابیتی روایت می‌شود که غیر طبیعی بودن آن بی اهمیت جلوه می‌دهد. در مورد این فیلم نیز حتی می‌توان گفت که آستر بدعتی نو در زمینه ژانر وحشت ایجاد کرده است. داستان خصوصی دانی (با بازی فلورانس پوی) با یک تراژدی روبرو است در حالی که گرفتار شدن وی در این منطقه کوچک وسیله‌ای می‌شود تا تماشاچی را با هر روش ممکن و با ترکیب درماندگی حقیقی، غرابت ژانر وحشت و طنز تلخ برآشفته سازد. همانند فیلم سال گذشته (با نام ارثیه) این فیلم نیز بی شباهت به تمام چیزهای دیگری است که تاکنون دیده‌اید و حتی تأثیرگذارتر نیز هست.

تریلر فیلم ترسناک میدسومار

دانلود فیلم میدسومار به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Midsommar (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم میدسومار (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم میدسومار

۱۰. فیلم آنابل به خانه می‌آید امتیاز ۶.۱ در IMDB

فیلم ترسناک آنابل به خانه می‌آید

این هفتمین فیلم conjuring univers و دومین ادامه مستقیم فیلم آنابل است، که بین صحنه افتتاحیه و پلات لاین اصلی اولین فیلم conjuring اتفاق می‌افتد. در اینجا اد و لورین عروسک شیطانی را به قفس شیشه‌ای مربوط به اشیای عتیقه بر می‌گردانند، به امید اینکه این موجودات وحشت آور را مهار کنند. البته هنوز مدت زیادی نگذشته که نیروی آنابل به طور ناخواسته از بین برود تا اینکه او در مهمانی لباس خوابی از جهنم، نیروهای بدخواهانه خود را بر روی دختر جوان خانواده وارنز و پرستارهای بچه متمرکز می‌کند.

درست همانند مایکل چاوز، گری دوبرمن با اولین کارگردانی خود نشان می‌دهد که با بودن در کنار جیمز وان تا چه اندازه از او تأثیر پذیرفته است. در این فیلم شاهد چیزهای نوآورانه نیستیم اما فیلم همانند یک سورپرایز دلپذیر است و تا کنون یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌های دنیای وان (Wan’s universe) محسوب می‌شود. این جذابیت به لطف تصمیمات قاطع دوبرمن مبنی بر هدایت ماهیت ساده داستان‌های ماجراجویانه کودک بوده  و از سویی دیگر به خاطر گنجاندن تعداد بیشماری ارواح جدید در محل عتیقجات خانواده وارنز، به افزایش صحنه های مخاطره آمیز (در مقایسه با بازگوهایی قبلی فیلم آنابل) کمک کرده است.

تریلر فیلم ترسناک آنابل به خانه می‌آید

دانلود فیلم آنابل به خانه می‌آید به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Annabelle Comes Home (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم آنابل به خانه می‌آید (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم آنابل به خانه می‌آید

۱۱. فیلم کلایمکس امتیاز ۷.۲ در IMDB

فیلم ترسناک کلایمکس

کلایمکس فیلمی ‌است وحشتناک و روایتی است درباره یک گروه بزرگ رقاص‌ که در یک مهمانی ندانسته مواد روانگردان (LSD) مصرف می‌کنند و بعد از آن برای زنده ماندن تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند. گاسپرنو نویسنده و کارگردان این فیلم است که خود او نیز فیلمبرداری آن را بر عهده داشته، که از یک داستان پنج صفحه‌ای برای نوشتن فیلم نامه فیلم کلایمکس بهره برده است. او حتی نقشه‌ای هم برای استفاده از یک طراح رقص نداشته تا اینکه سوفیا بوتلا (بازیگر ستاره) او را متقاعد می‌سازد تا یک طراح حرفه‌ای را استخدام کند. کارگردان (نوا) به وسیله گروهی از رقصندگان تمام و کمال که قبلا هرگز بازیگری نکرده بودند و با کمک شات‌های طولانی و محرک (از لحاظ جنسی) از آنها که در میان ضربات تپنده رقص از خود بی خود می‌شوند، مانع از ایجاد ساختار صحنه‌ای خشک و سخت شده است. کلایمکس فیلمی ‌است صمیمی، زیبا، وحشیانه و یگانه و تماشای آن به طور عجیبی سخت است.

تریلر فیلم ترسناک کلایمکس

دانلود فیلم کلایمکس به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Climax (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم کلایمکس (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم کلایمکس

۱۲. فیلم خزیدن امتیاز ۶.۶ در IMDB

فیلم ترسناک خزیدن

این فیلم درباره پدر و دختری است که تلاش می‌کنند در برابر یک طوفان (از نوع کلاس ۵) مقاومت کنند در حالی که در زیرزمین سیل زده یک خانه گرفتار شده و به وسیله تمساح های آدم خوار مورد حمله قرار می‌گیرند. کارگردان فیلم‌های پیرانای سه بعدی و تنش بالا، آلکساندر آجا با تهیه کنندگی سم ریمی، ‌یک فیلم جانگداز دلهره آور ۸۷ دقیقه‌ای را ساخته است. کایا اسکودلاریو و باری پپر، پدر و دختری شگفت آوری هستند. این فیلم علاوه بر اینکه یک فیلم فوق العاده شگفت انگیز است، هم چنین به شما تکیه کلام‌هایی را یاد می‌دهد که هیچگاه از یاد نخواهید برد.

تریلر فیلم ترسناک خزیدن

دانلود فیلم خزیدن به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Crawl (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم خزیدن (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم خزیدن

۱۳. فیلم هاگازوسا: نفرین کافر امتیاز ۵.۹ در IMDB

فیلم ترسناک هاگازوسا: نفرین کافر

هاگزوسا سال‌ها است که راه خود را در میان تماشاچیان باز کرده است. اولین فیلمبرداری لوکاس فیگلفلد، فیلمساز اتریشی، بر روی زنی به نام آلبرون متمرکز است که پس از مرگ مادرش در شرایط نگران کننده‌ای یتیم شده و در یک روستای آلپی جایی که ساکنان و روحانیون محلی با او به طور وحشتناکی رفتار می‌کردند، بزرگ می‌شود. فیگلفلد در ایجاد جو ترس و وحشت، صبر و شکیبایی زیادی به خرج می‌دهد، طوری که اجازه می‌دهد تا قهرمان زن فیلم با طبیعت اصلی خود و با جامعه‌ای که او را آزار و شکنجه کرده بجنگد و رویای خود را محقق سازد. فیلم هاگزوسا در ظاهر، برای بیننده، فیلم ساحره را یادآوری خواهد کرد، اما فیلم فیگلفیلد جادوی خاص خود را دارد.

تریلر فیلم ترسناک هاگازوسا: نفرین کافر

دانلود فیلم هاگازوسا: نفرین کافر به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Hagazussa (2017

دانلود فیلم اصلی: فیلم هاگازوسا: نفرین کافر (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم هاگازوسا: نفرین کافر

۱۴. فیلم گودالی در زمین امتیاز ۵.۷ در IMDB

فیلم ترسناک گودالی در زمین

در ادامه مسیر فیلم‌های برجسته ژانر وحشت سالهای اخیر مانند درمان شده، درگاه ابلیس و فیلم فوق العاده آهنگ سیاه، کارگردان فیلم گودالی در تاریکی، لی کرونین از کینه و تروما استفاده می‌کند تا بیننده را در فضای شوم فیلم خود محصور کند. مرکزیت فیلم بر روی  زن و پسرش است که موقعیتی خطرناک را پشت سرگذاشته‌اند تا از نو شروع کنند. اما سوراخ بزرگی که در جنگل پشت خانه جدیدشان وجود دارد باعث ایجاد اتفاقات شیطانی جدی می‌شود. زمانی که پسر وی شروع به بد شدن می‌کند، سارا (سیینا کیرسلیک) رفته رفته ادراک خود را از دست می‌ دهد بر آن می‌شود تا بفهمد که چگونه می‌تواند آن شکاف و هر آنچه درونش است را نابود سازد.

تریلر فیلم ترسناک گودالی در زمین

دانلود فیلم گودالی در زمین به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Hole in the Ground (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم گودالی در زمین (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم گودالی در زمین

۱۵. فیلم من شیطان را به دام انداختم امتیاز ۴.۷ در IMDB

فیلم ترسناک من شیطان را به دام انداختم

با نهایت احترام به احیای جردن پیل، فیلم من شیطان را به دام انداختم، بهترین قسمت سری ناحیه گرگ و میش است. البته این فیلم عینا قسمتی از سری های چند بخشی نیست و داستان سورئال مردی است که معتقد است شیطان را در زیرزمین خانه‌اش به دام انداخته و از این رو باعث احترام رد سرلینگ شده. جاش لوبو کارگردان و نویسنده این فیلم است که در آن یک خوشامد گویی خانوادگی ناخواسته در ایام کریسمس را با کوچکترین نبرد بین خوبی و بدی ترکیب کرده است.

تریلر فیلم ترسناک من شیطان را به دام انداختم

دانلود فیلم من شیطان را به دام انداختم به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (I Trapped the Devil (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم من شیطان را به دام انداختم (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم من شیطان را به دام انداختم

۱۶. فیلم چاقو + قلب امتیاز ۶.۳ در IMDB

فیلم ترسناک چاقو + قلب

این فیلم یکی از عجیب و غریب‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ است که در ژانر وحشت اکران شده است. در این فیلم اسلشر فرانسوی به کارگردانی ویانا گنزالس (که نویسنده همراه فیلم نیز بوده است)، ونسا پارادایس نقش یک تهیه کننده فیلم پُرن همجس گرایانه را بازی می‌کند که سلامتی عقلی‌اش به خاطر رابطه نابسامانش با دوست دخترش  (که ویراستار او نیز هست) و هم چنین به خاطر قتل‌های عجیب و غریب که اتفاق می‌افتد، به مخاطره می‌افتد؛ یک قاتل نقاب دار بازیگران او را می‌رباید در حالی که کاری از دست پلیس ساخته نیست و آن (Anne) پارادایس را رها می‌کند تا جاسوسی او را بکند. نایف فیلم زیبایی است که صحنه‌های آن مربوط به دهه ۱۹۷۰ است  و عامل جرأتی است برای دیگر فیلم سازهایی که در فیلم هایشان به خاطر یکسری چیزهای خوش آیندتر کمتر به عامل عجیب و غریب بودن (queer) توجه می‌کنند.

تریلر فیلم ترسناک چاقو + قلب

دانلود فیلم چاقو + قلب به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Knife+Heart (2018

دانلود فیلم اصلی: فیلم چاقو + قلب (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: زیرنویس فارسی فیلم چاقو + قلب

۱۷. فیلم لوز امتیاز ۶.۱ در IMDB

فیلم ترسناک لوز

فیلم آلمانی لوز به نویسندگی و کارگردانی تیل من سینگر، تا اندازه‌ای ساده به نظر می‌رسد. زن جوانی در حالی که موجودی شیطانی به دنبال او است خود را به ایستگاه پلیس می‌رساند، اما اجرای حکم دادگاه آنچنان که باید ساده و یا حتی شهودی نیست. در عوض لوز همانند یک شاهکار هیپنوتیز عمل می‌کند، این فیلم کوتاه هفتاد دقیقه ای است که گره گشایی از رازهای مرموز آن سخت و دشوار است. در صورتی که به دنبال فیلمی ‌هستید که شما را به چالش بکشد و اعصابتان را به هم برزید به این فیلم نگاه کنید.

تریلر فیلم ترسناک لوز

دانلود فیلم لوز به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Luz (2018

دانلود فیلم اصلی: ندارد

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: ندارد

۱۸. فیلم آماده‌ای یا نه امتیاز ۷.۲ در IMDB

فیلم ترسناک آماده‌ای یا نه

مانند چیزی که در فیلم Get Out می‌بینید، در فیلم آماده‌ای یا نه (Ready Or Not)، اگر می‌خواهید با فردی با موقعیت بالاتر از خود ازدواج کنید، باید لیاقت خود را برای این ازدواج ثابت کنید. بعد از ازدواج با مرد رویاهای خود، این زن (سامارا ویوینگ) باید شبی را با افرادی که اسلحه حمل می‌کنند و به دنبال کشتن او هستند، سر کند. بازیگران این فیلم‌، همه از بازیگران اواخر دهه نود و اوایل ۲۰۰۰ هستند. ادام برودی (Adam Brody) و اندی مک داول (Andy McDowell)، لیستی از بازگران گران قیمت را برای این فیلم دور هم جمع کرده‌اند. به نظر دیوانه کننده می‌آید، نه؟ منتقدین از این فیلم راضی هستند و با توجه به مشکلات مالی در آمریکا، این فیلم برای کسانی که فیلم‌های ترسناک دوست دارند، مانند بهشت است.

تریلر فیلم ترسناک آماده‌ای یا نه

دانلود فیلم آماده‌ای یا نه به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (Ready or Not (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم آماده‌ای یا نه (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: ندارد

۱۹. فیلم فصل دوم امتیاز ۷.۲ در IMDB

فیلم ترسناک فصل دوم

بالاخره قسمت دوم بزرگ ترین اقتباس سینمایی دلقکِ استفن کینگ، روی پرده آمد. قسمت اول، به روایت جوانی اعضای کلاب بازنده‌ها در محله دریِ شهر مین و مبارزه با بزرگ‌ترین شیطان جهان یعنی پنی وایز، دلقک رقصان، می‌پردازد. قسمت دوم ماجراهای بزرگی اعضای کلاب بازنده‌ها را که به دری بازگشته‌اند تا دوباره با پنی ‌وایز مواجه شوند، را نشان می‌دهد. موفقیتی که قسمت اول بدست آورد، به اندی موسچیتی برای انتخاب بازیگران قسمت جدید، بسیار کمک کرد. در قسمت دوم ما جسیکا چستین را در نقش بورلی، جیمز مک‌آووی در نقش بیل و بیل هیدر را در نقش ریچی توزیر خواهیم دید. نقش پنی ‌وایز را بیل اسکارسگارد ایفا می‌کند.

تریلر فیلم ترسناک فصل دوم

دانلود فیلم فصل دوم به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (It Chapter Two (2019

دانلود فیلم اصلی: فیلم فصل دوم (۱۰۸۰p)

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: ندارد

۲۰. فیلم فانوس دریایی امتیاز ۷.۹ در IMDB

فیلم ترسناک فانوس دریایی

کارگردان رابرت اگرز، در ادامه یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک دهه اخیر یعنی The witch که افکت‌های صدایی بسیار خوبی داشت، فیلم فانوس دریایی را ساخته است. این فیلم براساس داستان‌های ارواحی که در اواخر دهه ۹۰ در انگلستان جدید وجود داشت، ساخته شده است. داستان این فیلم در ساختمان یک فانوس دریایی اتفاق می‌افتد. صاحب این فانوس توماس ویک Thomas wake (ویلم دافو) است که به همراه جوانی دیگر که نامش افرایم وینزلو Ephraim winslow (رابرت پتینسون) است در این فانوس زندگی می‌کنند. نکته جالبی که در مورد این فیلم باید بدانید این است که رابرت اگرز این فیلم را بصورت سیاه و سفید فیلم برداری کرده است تا فضای قدیمی و ترسناک را به بیننده‌ها نشان دهد.

تریلر فیلم ترسناک فانوس دریایی

دانلود فیلم فانوس دریایی به همراه دوبله و زیرنویس فارسی

صفحه اختصاصی فیلم در IMDB (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها): (The Lighthouse (2019

دانلود فیلم اصلی: ندارد

دانلود دوبله فیلم: ندارد

دانلود زیرنویس: ندارد

جمع‌بندی فیلم های برتر ژانر وحشت:

بهترین فیلم های ژانر وحشت

در تهیه‌ی این لیست سعی کردیم فیلم‌های ترسناکی را که از نظر فنی، انقلابی در سینما ایجاد کردند به شما معرفی کنیم، نه فیلم‌های صرفاً ترسناک.

فیلم‌های بسیاری مانند کانجورینگ و آنابل وجود دارند که در ژانر وحشت از بهترین‌ها هستند. ولی ما با تهیه‌ی این لیست خواستیم از کار بزرگان، نام ببریم و از آنها قدردانی مختصری کنیم.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید جای کدام فیلم در لیست ما خالی‌ست؟

منبع: سایت imdb و metacritic

مقالات پیشنهادی: