زمانی که به دنبال یک ماساژور خوب می‌گردید، پیدا کردن ماساژوری که بتواند دقیقا همان درد شما را تسکین دهد مشکل است. تحقیقات نشان می‌دهند که ماساژور‌ها با چندین برنامه‌ی مختلف که برای قسمت بالایی، پایینی و تمام ناحیه کمر طراحی شده اند باعث افزایش گردش خون و شل شدن عضلات می‌شوند. گزینه‌های گرمایشی، لرزشی و شدت‌های مختلف هم وجود دارند، پس انتخاب از میان این همه گزینه‌های متفاوت، می‌ تواند مشکل باشد. به همین دلیل است که این کار را برای شما ساده کرده‌ایم و چند مورد از بهترین ماساژور‌های کمر که در بازار موجود هستند را برایتان در این لیست قرار داده ایم.

بهترین ماساژور‌ها کدام هستند؟

قبل استفاده از هر نوع ماساژور، همیشه باید دستور کار دستگاه را بخوانید. اگر از قابلیت‌های دستگاه اطمینان ندارید، بهتر است با یک مختصص درمانی صحبت کنید تا مطمئن شوید این دستگاه برای سلامت یا وضعیت درمانی شما مفید است.

۱- ماساژور گردن و کمر شیاتسو Resteck

ماساژور گردن و کمر شیاتسو Resteck

مشاهده و خرید

ماساژور کمری که کنترل درد را برایتان ممکن می‌کند.

دور شانه‌های خود را با پارچه بپوشانید و ماهیچه‌های خود را شل کنید. ماساژور Resteck دسته‌هایی دارد که اجازه می‌دهد مکان آن را دقیقا مشخص کنید و دستگاه را برای رسیدن به همان محلی که می‌خواهید تکان دهید. ماساژور شیاتسو می‌تواند برای دیگر مناطق بدن مانند ساق و کف پا هم استفاده شود.

تنها چهار دکمه‌ی ساده برای کنترل ماساژور گردن و کمر شیاتسو Resteck روی دستگاه قرار گرفته اند. اما همین دکمه‌ها گزینه‌های متنوعی برای ماساژ به همراه گرمایش و لرزش را برایتان فراهم می‌آورند تا بتوانید روش درمانی مناسب خود را انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب ماساژور Restck قابل حمل بودن آن و جعبه‌ی کاربردی آن است که اجازه می‌دهد در هنگام سفر هم از آن استفاده کنید.

این ماساژور هم دارای آداپتور دیواری A/C و هم آداپتور ماشین است، پس اگر در میانه راه سفر هستید و نیاز به تسکین درد خود دارید، می‌توانید به سادگی ماشین را در کناری متوقف کنید، ماساژور خود را روشن کنید و از آن لذت ببرید. کاربرانی که از این ماساژور استفاده کرده اند از کیفیت بالای ساخت آن بسیار راضی بودند و بیان کردند که این محصول به سرعت به یکی از وسایلی که هر روز از آن استفاده می‌کنند، تبدیل شده است. به علاوه سازندگان این ماساژور تا حدی اعتماد به نفس دارند که برای آن گارانتی مادام العمر قرار داده اند!

۲- ماساژور بالشتی شیاتسو به همراه گرمایشZyllion ZMA13BK

ماساژور بالشتی شیاتسو به همراه گرمایشZyllion ZMA13BK

مشاهده و خرید

ماساژور بالشتی شیاتسو به همراه گرمایشZyllion ZMA13BK  اندازه‌ی بسیار جمع و جوری دارد و به راحتی در صندلی شما جا میگیرد. این ماساژور گزینه‌ی ایده آلی برای سفر است. عمق آن تنها ۲ اینچ است و همین آن را در میان کارمندان بسیار محبوب ساخته است.

با وجود اندازه‌ی کوچکش، این ماساژور بسیار قدرتمند است. گره‌های ماساژ شیاتسو ماساژ عمیقی را برای شما فراهم می‌کنند و برای تقلید حرکات دست یک ماساژور واقعی هر یک دقیقه جهت خود را تغییر می‌دهند. بعضی از مشتری‌ها کمی ‌از تغییر جهت ناراحت بودند و دوست داشتند امکان ثابت نگه داشتن جهت گره‌ها وجود داشت، در حالی که بعضی دیگر از افراد از این نوع ماساژ لذت بردند و از تاثیر گذاری بالای آن برای تسکین درد گردن بسیار راضی بودند. این ماساژور برای کسانی که مشکلات گردنی حساسی مانند استنوزیس ستون فقرات داشتند، کمی‌ پر قدرت بود و آن‌ها از عدم وجود امکان تغییر سرعت ناراضی بودند. با این حال باز هم کسانی که در مسیر‌های طولانی رفت و آمد داشتند از این وسیله‌ی کاربردی جمع و جور بسیار راضی بودند.

۳- Purewave CM-07

ماساژور Purewave CM-07

مشاهده و خرید

یک محصول ویژه برای متخصصان ماساژ ستون فقرات

ماساژور عمیق ضربه ای Nursal، ماساژور دستی بسیار خوبی است، اما اگر به دنبال وسیله‌ی پر قدرت تری هستید نگاهی به Purewave CM-07 بیندازید. ماساژرو Purewave CM-07 دارای تعداد زیادی وسیله‌ی جانبی است که به آن متصل می‌شوند و برای کار بر روی بخش‌های مختلف بدن و انواع مختلف درد ساخته شده اند. Purewave ادعا دارد که متخصصان ماساژ ستون فقرات و درمانگر‌های ورزشی این دستگاه را به دلیل قدرت بالایش تایید کرده اند. این دستگاه دو موتور دارد که به ماساژور اجازه می‌دهند ضربه‌ها و لرزش پرقدرتی ایجاد کند.

کاربرانی که از درد ماهیچه رنج می‌بردند نظرات مثبتی در مورد این ماساژور داشتند و گفتند این دستگاه عملکرد فوق العاده ای در کمک به ریلکس شدن ماهیچه‌هایشان داشته است. بعضی از کاربران معتقد بودند که دستگاه سر و صدای زیادی تولید می‌کند، اما با چنین سطح قدرتی باید این انتظار را داشته باشید و با آن کنار بیایید.

۴- کوسن صندلی ماساژ شیاتسو Nursal به همراه گرمایش

ماساژور شیاتسو Nursal به همراه گرمایش

مشاهده و خرید

یک متخصص ماساژ اختصاصی همیشه در دسترس خودتان!

اگر به یک کوسن ماساژ باکیفیت با قیمت مناسب نیاز دارید، کوسن صندلی ماساژ شیاتسو Nursal به همراه گرمایش را انتخاب کنید. کوسن ماساژ Nursal دارای چهار گره ماساژ شیاتسو است که همه‌ی کمر شما را پوشش می‌دهند به همین دلیل برای تسکین درد مناطق مختلف کمر عملکرد فوق العاده خوبی دارد.

اگر تنها یک بخش از کمر شما گرفتگی دارد می‌توانید تنظیمات دستگاه را تغییر دهید تا تنها روی آن قسمت کار کند و آن جا را ماساژ دهد. حرکات و تنظیمات این کوسن به گونه‌ای طراحی شده اند که حرکات دست‌های یک ماساژور حرفه ای را تقلید کنند، لرزش و گرمایش دستگاه نیز کمک می‌کنند تا عمیق ترین درد‌های کمر شما تسکین پیدا کنند. یکی از ویژگی‌های خوب این کوسن وزن سبک و ضخامت کم آن است، پس اگر چیزی می‌خواهید که هم در خانه و هم در محل کار قابل استفاده باشد، این کوسن برای شما مناسب است. طراحی زیبا و استفاده از پارچه‌ی چرم بادوام در این کوسن به خوبی آن را با صندلی اداری شما هماهنگ می‌کند.

اگر قابلیت گرمایشی برای شما مهم ترین ویژگی ماساژور است، ممکن است بهتر باشد دستگاه‌های دیگر را امتحان کنید، زیرا تعدادی از کاربران معتقد بودند که قابلیت گرمایشی دستگاه آن طور که تصور می‌کردند قدرتمند نبوده است. اما نظرات خوب زیادی هم در مورد قدرت بالای ماساژ دستگاه وجود دارند که بسیار راضی کننده هستند، بعضی از کاربران قدرت دستگاه را بسیار شدید توصیف کردند، پس شاید استفاده از آن برای کسانی که نازک نارنجی هستند، مناسب نباشد!

۵- Back Body

ماساژور Back Body

مشاهده و خرید

به دست نیافتنی ترین نقط بدن‌تان دست می‌یابد!

ممکن است ظاهر این دستگاه کمی‌ عجیب به نظر برسد و شاید فکر کنید قابلیت کافی و عملکرد مناسبی ندارد، اما Back Body بیشتر از ده سال است که کارش تسکین درد کمر است. این ماساژور ۱۱ گره دارد که به گونه ای قرار گرفته اند که بیشترین بازدهی را داشته باشند و قابلیت دستیابی به نقاط فشاری را به شما می‌دهند که می‌توانند اسپاسم‌ها و گرفتگی‌های عضلانی را آزاد کنند. سادگی طراحی دستگاه باعث می‌شود کنترل کاملی روی قدرت آن داشته باشید، این ویژگی به خصوص برای کاربرانی که به سندرم درد میوفاسیال مبتلا هستند مناسب است. کاربران این محصول تحت تاثیر کیفیت فوق العاده‌ی آن با چنین قیمتی قرار گرفتند و از وزن سبک آن شگفت زده شدند. اگر مشکل انعطاف دارید Back Body ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد زیرا باید به خوبی آن را تکان دهید و به نقطه‌ی مورد نظر خود برای ماساژ برسانید، در این صورت چیزی شبیه ماساژور گردن و کمر شیاتسو Resteck  بیشتر مناسب کسانی خواهد بود که قابلیت حرکت کردن زیادی ندارند.

۶- ماساژور کمر Back2Life

ماساژور کمر Back2Life

مشاهده و خرید

راه حلی آرام برای درد‌های کمرتان.

ماساژور کمر Back2life که طراحی شده است تا به طور طبیعی ستون فقرات شما را به جای اولیه اش بازگرداند، جهت درمان درد کمر برای مدت زمان طولانی تر مناسب بوده و به شما کمک می‌کند تا فشارها و ناراحتی‌ها را از کمر خود دور کنید.

این ماساژور راه حل بسیار آرام تری دارد و به جای این که بخواهد خیلی سریع درد را تسکین دهد، برای استفاده‌ی طولانی مدت طراحی شده است. کسانی که این محصول را برای مدتی طولانی استفاده کرده اند به نتایج بسیار خوبی دست یافته اند و گفته اند که این دستگاه به آرامی ‌قابلیت تحرکشان را بهبود بخشیده است. این دستگاه قیمت بالایی دارد، به همین دلیل بعضی از کاربران احساس کردند شاید بهتر باشد پول خود را صرف خرید یک میز اینورژن کنند، اما این میز قطعا به جای بیشتری نیاز دارد.

۷- iReliev iRenew Plus TENS + EMS System

ماساژور iReliev iRenew Plus TENS + EMS System

مشاهده و خرید

یک جایگزین برق آسا برای ماساژورهای دیگر

برخلاف دیگر محصولات این صفحه، این دستگاه ماساژوری برای اعمال فشار روی بدن نیست. این ماساژور که از پالس‌های الکتریکی استفاده می‌کند (و به نام واحد TENS هم شناخته می‌شود) از ولتاژ الکتریکی پایینی برای تسکین درد استفاده می‌کند.

iReliev iRenew Plus TENS + EMS System بازه ی گسترده ای از امکانات شامل ۸ برنامه‌ی TENS و ۶ برنامه‌ی EMS (تحریک الکتریکی عضلات) را به شما ارائه می‌دهد. ثابت شده است که هر دو برنامه TENS و EMS در مدیریت درد موثر هستند و می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای ماساژور‌های سنتی باشند. دستگاه iReliev TENS +EMS توسط FDA برای استفاده در مدیریت درد تایید شده است. این دستگاه دارای الکترود‌های مخصوص و یک باتری قابل شارژ است که می‌تواند با یک آداپتور دیواری A/C شارژ شود یا به وسیله‌ی USB به لپ تاپ متصل شود. iReliev شهرت زیادی در میان ماساژور‌های TENS دارد، پس اگر به دنبال دستگاه قابل اعتمادی می‌گردید، این برند امتحان خود را پس داده است.

۸- Relaxonchair MK-IV

ماساژور Relaxonchair MK-IV

مشاهده و خرید

بهترین تجربه‌ی ماساژ در خانه.

اگر می‌خواهید یک سرمایه گذاری واقعی انجام دهید، Relaxonchair MK-IV قطعا بهترین گزینه است. این صندلی شیک به طور ویژه طراحی شده است تا بتواند با فرم بدن‌های مختلف سازگار شود و دارای ۴ رنگ متفاوت است تا به خوبی با دکور اتاق شما هماهنگ شود. انتخاب یک صندلی ماساژ به دلیل سرمایه گذاری اولیه‌ای که باید روی آن انجام دهید و میزان فضایی که صندلی در خانه‌ی شما اشغال می‌کند کار مشکلی است. اما یکی از ویژگی‌های اصلی Relaxonchair MK-IV که باعث فروش فوق العاده‌ی آن شده است طراحی ویژه‌ی آن است که به عنوان “تکنولوژی جاذبه‌ی صفر” شناخته می‌شود، این صندلی تنها به ۳ اینچ فاصله از دیوار نیاز دارد. از نظر ما این محصول بسیار باکیفیت است، نه تنها به دلیل ۵ برنامه‌ی ماساژ مختلفی که ارائه می‌دهد، بلکه همینطور به دلیل ترکیب ماساژ با هوا و حرارت و ماساژ دست و پا.

ماساژ پا از نظر بعضی از کاربران ویژگی جدیدی است که کاربرد چندانی ندارد، اما از نظر آن‌ها خود صندلی قدرت بالایی در ماساژ بدن دارد و آن را در ماساژ به ویژه برای ناحیه پایینی کمر بسیار موفق دانستند.

۹- ماساژ دستی ضربه ای عمیق Nursal به همراه گرمایش

ماساژور دستی ضربه ای عمیق Nursal به همراه گرمایش

مشاهده و خرید

یک ماساژور دستی به همراه تعداد زیادی وسیله‌ی جانبی.

ما عاشق این هستیم که ماساژور دستی ضربه‌ای عمیق Nursal به همراه قابلیت گرمایش دارای یک وسیله‌ی جانبی مخصوص برای هر بخش از بدن است! این ماساژور دستی الکتریکی کمر ساخت Nursal دارای ۶ گره قابل اتصال است که یکی از آن‌ها برای ماساژ پوست سر استفاده می‌شود. می‌توانید به سادگی از دسته‌ی آن استفاده کنید تا به هر جای بدن‌تان که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید، قابلیت گرمایشی آن نیز یک ویژگی اضافی شگفت انگیز است.

حرکت ضربه‌ای ویژگی قدرتمند این ماساژور دستی کمر است، که ماساژ قدرتمند و قابل کنترلی را برای شما فراهم می‌کند. با وجود این قدرت بالا، این وسیله بسیار سبک وزن است و وزنی تنها کمی ‌بیشتر از ۱ کیلوگرم دارد، همین ویژگی باعث قابلیت بالای کنترل دستگاه می‌شود. بعضی از افراد با وزن دستگاه مشکل داشتند پس بهتر است قبل از خرید به این که آیا قدرت فیزیکی کافی برای ماساژ کمر خود با این دستگاه را دارید یا خیر فکر کنید. کسانی که از التهاب کف پا رنج می‌برند بسیار از ماساژور ضربه‌ای Nursal راضی بودند زیرا بهبود بسیار قابل توجهی در دردشان را تجربه کردند.

۱۰- مینی ماساژور دستی HoMedics Quatro

مینی ماساژور دستی HoMedics Quatro

مشاهده و خرید

اندازه‌ی کوچک، قدرت بزرگ!

اگر به دنبال ماساژور کمری می‌گردید که بتوانید به راحتی آن را در کیف خود بگذارید و بیرون ببرید، دیگر نمی‌توانید چیزی کوچک تر از مینی ماساژور دستی HoMedics Quatro پیدا کنید. این ماساژور دستی ساخت HoMedics به راحتی در دست شما جا می‌گیرد و دارای چهار گره ماساژ لرزشی است که می‌توانید آن‌ها را روی تمام بخش‌های بدنتان بکشید. توانایی کنترل دستی راحت این دستگاه اجازه می‌دهد فشار مناسب را طبق خواسته‌ی خود اعمال کنید، جمع و جور بودن آن نیز اجازه می‌دهد بتوانید در تمام نقاط بدنتان از آن استفاده کنید. کارکرد دستگاه نیز ساده است و یک دکمه‌ی ساده‌ی روشن/خاموش روی بدنه‌ی آن قرار گرفته است. این ماساژور از دو باتری AA استفاده می‌کند و تنها نیم پوند وزن دارد. کاربران همگی نظر بسیار مثبتی درباره‌ی مینی ماساژور دستی HoMedics Quatro داشتند و یکی از آن‌ها این ماساژور را “بهترین دوست” خود معرفی کرد!

۱۱- غلتک فومی‌دو در یک PowerPro

ماساژور غلتک فومی‌دو در یک PowerPro

مشاهده و خرید

غلتک‌های قوی برای توانبخشی بعد از آسیب دیدگی.

با غلتک‌های فومی‌دو در یک PowerPro می‌توانید هم به ماساژ آرام و هم به ماساژ عمیق دسترسی داشته باشید. غلتک‌های فومی‌ برای تسکین درد کمر بسیار خوب هستند. غلتک‌های دو در یک PowerPro بسیار عالی هستند و بخش داخلی نرم آن‌ها اجازه می‌دهد درد‌های شما به آرامی‌تسکین پیدا کنند. این ویژگی برای توانبخشی بعد از آسیب دیدگی مناسب است و بخش بیرونی هسته‌ی آن‌ها نیز می‌تواند برای یک ماساژ عمیق عضلانی استفاده شود.

کسانی که از درد‌های مزمن کمر و میگرن رنج می‌برند از موفقیت این دستگاه در تسکین درد‌هایشان بسیار راضی بوده اند، شرکت PowerPro همینطور این محصول را به عنوان گزینه ای برای سلولیت معرفی کرده اند زیرا این غلتک‌ها می‌توانند پوست را نرم کرده و آن را یک نواخت کنند. این محصول قیمت بسیار قابل رقابتی دارد و به همراه یک جعبه‌ی نگه داری بسیار کاربردی عرضه می‌شود، همینطور دو کتاب الکترونیکی هم به همراه آن قرار دارند که به شما کمک می‌کنند بهترین استفاده را از آن داشته باشید. بعضی از کاربران احساس می‌کردند که اندازه‌ی غلتک‌ها کوچک هستند، بعضی دیگر هم احساس می‌کردند حرکت آن‌ها نرم نیست، اما اگر به دنبال غلتک‌هایی ساده هستید این محصول دقیقا همان چیزی است که به دنبالش هستید.

۱۲- ماساژور گردن و کمر بی سیم شیاتسو Brookstone به همراه گرمایش

ماساژور گردن و کمر بی سیم شیاتسو Brookstone به همراه گرمایش

مشاهده و خرید

ماساژ عضلانی عمیق تحت کنترل شما.

اگر به دنبال ماساژوری می‌گردید که بتوانید دور گردن و بخش بالایی کمر خود بپیچید پس نگاهی به ماساژور گردن و کمر بی سیم شیاتسوBrookstone  که دارای قابلیت گرمایش نیز هست بیاندازید. گره‌های شیاتسو می‌توانند به راحتی روی شانه‌های شما حرکت کنند یا از طول کل کمر شما پایین بیایند. ماساژور بی سیم Brookstone دارای قابلیت‌های لرزش و گرمایش با ۳ سطح شدت متفاوت است. این ویژگی‌ها به کم شدن سفتی عضلات کمک کرده و به بهبود آن‌ها کمک می‌کنند. کاربران معتقد بودند که بهتر بود قابلیت تنظیم سرعت برای ماساژور وجود داشت زیرا سرعت تنها یک حالت دارد، با این حال شدت ماساژ برای بسیاری از افراد خوشایند بود و آن‌ها آن را همان ماساژ دقیقی که به دنبالش بودند توصیف کردند.

۱۳- کوسن ماساژ شیاتسو HoMedics MCS-750H Quad

ماساژور شیاتسو HoMedics MCS-750H Quad

مشاهده و خرید

از ماساژ در صندلی مورد علاقه‌ی خود لذت ببرید.

کوسن ماساژ شیاتسوHoMedics MCS-750 Quad  دارای انواع ماساژ ضربه‌ای، مالشی و گردشی است و می‌تواند بالاترین حد رضایت را برایتان فراهم آورد.

HoMedics این کوسن ماساژ را به گونه ای طرحی کرده است که داری یک کنترل دستی با استفاده‌ی ساده است که به شما اجازه می‌دهد گره‌ها را به بخش‌های مورد نظر خودتان حرکت دهید. این کوسرن ماساژ شیاتسو Quad  دارای قابلیت گرمایشی و ماساژ قدرتمندی است که درد‌های کمر شما به خوبی تسکین می‌دهند. صحبت‌هایی در مورد حد نهایت بالا رفتن این کوسن وجود دارد و بعضی معتقدند که کوسن نمی‌تواند به گردن برسد. اما اگر به دنبال تسکین درد گردن خود هستید، آرام بنشینید و راحت باشید، HoMedics MCS-750H گزینه ی بسیار خوبی است.

۱۴- Thera Cane

مشاهده و خرید

طراحی ویژه‌ای در کنترل شما.

Tera Cane که می‌تواند جایگزینی برای Back Budy باشد که با طراحی ویژه‌ی خود به شما کمک می‌کند به همه‌ی نقاط کمر که دست یابی به آن‌ها مشکل است دست پیدا کنید و همه‌ی درد‌ها و گرفتگی‌ها را تسکین می‌دهد. این ماساژور به سادگی همه‌ی گرفتگی‌هایی که شما را می‌آزارند را برطرف می‌کند. این عصا دارای ۶ توپ درمانی است که هر کدام با دقت روی آن قرار گرفته اند و به طور مستقل قابل استفاده اند. کسانی که از Thera Cane استفاده کرده اند گفتند که استفاده از آن بعد از کار‌های سنگین یا به طور روزانه بسیار لذت بخش است. قابلیت کنترل فشار نیز یکی از دلایل پر فروش بودن این محصول است، زیرا هیچ قدرتی وجود ندارد که شدت فشار را تعیین کند، بلکه این خود شما هستید که در هنگام استفاده از آن فشار دلخواهتان را اعمال می‌کنید.

۱۵- ماساژور Conair Touch N به همراه ۵ وسیله‌ی جانبی

ماساژور Conair Touch N

مشاهده و خرید

یک ماساژور دستی با قیمتی بسیار مناسب.

اگر به دنبال یک ماساژور پرکاربرد می‌گردید، Conair Touch N’ را در نظر داشته باشید. این ماساژور به ۵ وسیله‌ی جانبی متفاوت مجهز است که برای پنج ناحیه کلیدی شامل صورت و کف سر طراحی شده اند، در نتیجه برای کسانی که از میگرن رنج می‌برند بسیار مناسب است. استفاده از ماساژور Touch N’ Tone با دو سرعت متفاوت بسیار ساده است و کمک می‌کند تا ماهیچه‌های خسته و دردناک شما تسکین پیدا کنند. این وسیله بسیار جمع و جور است، پس اگر به دنبال یک وسیله‌ی ساده‌ی ارزان قیمت هستید برای شما ایده آل است. کاربرانی که از کشش رنج می‌برند از تجهزات ماساژ صورت این دستگاه بسیار راضی بودند زیرا این کاربرد سطح بالایی از آرامش را برای آن‌ها به ارمغان آورد، در حالی که دیگر کاربران احساس می‌کردند قدرت دستگاه کافی نیست. اما با چنین قیمت فوق العاده ارزانی خرید آن بسیار آسان است.

۱۶- بالشت ماساژ شیاتسو Naipo  

ماساژور شیاتسو Naipo

مشاهده و خرید

یک کوسن ماساژ پر کاربرد که می‌توانید در ماشین از آن استفاده کنید.

بالشت ماساژ شیاتسو Naipo یک کوسن ماساژ با قیمت مناسب است که اگر به دنبال چیزی هستید که بتوانید در سفر از آن استفاده کنید برایتان مناسب است. می‌توانید به سادگی این کوسن را با تسمه به استراحتگاه سر خود در صندلی ماشین متصل کنید تا هنگامی‌که در حال انتظار برای زمان ملاقات بعدی‌تان در ماشین استراحت می‌کنید، از آن لذت ببرید. این کوسن بسیار برای سفر مناسب است و یک آداپتور ماشین به همراه آن به شما ارائه می‌شود تا هیچ گاه از لحاظ کمبود شارژ مشکلی نداشته باشید. این بالشت دارای چهار گره است که دارای قابلیت مالشی هستند و ماساژی رضایت بخش را برای شما فراهم می‌آورند. این گره‌ها هر چند دقیقه جهت خود را تغییر می‌دهند تا یک تجربه‌ی خالص از ماساژ شیاتسو را برای شما فراهم بیاورند.

طراحی هوشمندانه‌ی این پالشت ماساژ جمع و جور ساخت Niapo به این معنی است که به راحتی در انحنا‌های بدن شما جا می‌گیرد. این بالشت می‌تواند به سادگی برای تمام بدن شامل انحنای پایین کمر و ران استفاده شود. بالشت ماساژ شیاتسو Naipo همینطور قابلیت گرمایشی دارد و می‌تواند حرارتی تا ۱۱۲ فارنهایت ایجاد کند و تاثیر بیشتری در تسکین گرفتگی‌های عضلات شما داشته باشد. مردم عاشق سادگی کار با بالشت Naipo هستند، به خصوص به این دلیل که می‌توانند به سادگی آن را در هر جای بدن خود استفاده کنند.

انواع ماساژور‌ها

صندلی

یک صندلی ماساژ کمر بخشی از لوازم خانه است که می‌توانید به خانه‌ی خود اضافه کنید و هر روز روی آن بنشینید. خرید این صندلی سرمایه گذاری بزرگی است اما احتمالا نزدیک ترین چیز به تجربه‌ی ماساژ با دست است.

پد صندلی

پد صندلی بعد از صندلی ماساژ در رتبه دوم قرار دارد. می‌توانید این پد‌ها را به صندلی مورد علاقه‌ی خود متصل کنید. این پد‌ها معمولا به دور تکیه گاه و پایین صندلی پیچیده می‌شوند تا تمام کمر شما را پوشش دهند.

دستی

یک ماساژور دستی عموما به صورت میله ای یا پد است و می‌تواند با حرکت داده شدن در نقاط مختلف بدن به منبع درد برسد.

کمربند

یک ماساژور کمربندی می‌تواند به دور قسمت پایینی کمر یا دور شانه‌ها پیچیده شود و ماساژ عمیقی در این مناطق ایجاد کند.

کوسن یا بالشت

یک ماساژور به فرم کوسن یا بالشت برای استفاده در گردن و ناحیه پایینی کمر مفید است. می‌توانید آن را به راحتی در این گودی‌ها جا دهید و درد‌های آن‌ها را تسکین دهید.

واحد TENS

یک واحد TENS دارای پد‌های الکترود داری است که پالس‌های الکتریکی را به پوست شما می‌فرستند و اعصاب شما را تحریک می‌کنند.

شکل ماساژور‌های کمر غیر الکتریکی

شکل ماساژور‌های کمر غیر الکتریکی

ماساژور به شکل عصا

یک ماساژور به شکل عصا وسیله ای ساده است که می‌تواند برای رسیدن به همان محلی که نیاز به ماساژ دارد حرکت داده شود.

ماساژور به شکل توپ چوبی

یک ماساژور به شکل توپ چوبی روی بخش دردناک مالیده می‌شود و آن منطقه را تسکین می‌دهد. توپ‌های چوبی روی منطقه بالا و پایین می‌روند تا کشش درون عضلات را آزاد کنند.

ماساژور به شکل S

یک ماساژور به شکل S یک ماساژور عصایی است که دارای گره‌هایی است که با دقت روی بدنه‌ی آن کار گذاشته شده اند تا ماساژور بتواند حرکت داده شود و دقیقا به همان بخش مورد نظر برای ماساژ برسد.

مینی ماساژور سه شاخه

مینی ماساژور سه شاخه وسیله‌ی ساده ای است که می‌تواند برای تسکین درد گرفتگی‌ها و کشیدگی‌ها استفاده شود.

غلتک فومی

یک غلتک فومی‌بسته به نوع تسکین درد مورد نیاز دارای بخش بیرونی محکم یا نرم است. این غلتک روی ناحیه دردناک مالیده می‌شود تا کشش درون عضلات را آزاد کند.

امکانات ماساژور‌های کمر که باید آنها را در نظر بگیرید

امکانات ماساژور‌ها

شکل

شکل ماساژور اهمیت بالایی دارد زیرا باید مطمئن باشید که ماساژور قابلیت هدف گرفتن منبع درد شما را دارد. چه ماساژور به شکل S باشد چه یک پد صندلی، باید مطمئن شوید که توانایی حل مشکل شما را دارد.

اندازه

اندازه ماساژور را هم باید در نظر بگیرید، آیا این ماساژور منطقه‌ی مورد نیاز شما را پوشش می‌دهد؟ آیا برای قابل حمل بودن خیلی بزرگ است؟ همه‌ی این‌ها را باید در نظر بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید.

الکتریکی یا غیر الکتریکی

به این فکر کنید که کدام گزینه برای شما مناسب است، آیا در هنگام سفر به ماساژور نیاز دارید، یا تنها می‌خواهید از آن در صندلی مورد علاقه تان استفاده کنید!

گره‌ها

اگر به دنبال یک ماساژ عمیق و قوی هستید، تعداد گره‌های ماساژی که در دستگاه وجود دارند می‌توانند برایتان اهمیت داشته باشد.

ضربه

ضربه نوعی از ماساژ است که کاربران آن را “رعدی بر کمر” نام گذاری کرده اند، پس اگر به یک ماساژ عمیق عضلانی نیاز دارید می‌تواند برایتان عالی باشد، اما اگر به دنبال چیز آرام تری هستید نمی‌تواند ایده آل شما باشد.

شیاتسو

شیاتسو یک روش ماساژ ژاپنی است. اگر می‌خواهید ماساژی که دریافت می‌کنید تا جای ممکن شبیه حرکت دستان یک ماساژور واقعی باشد این مدل را انتخاب کنید!

مالش

اگر گره‌های عضلانی دارید و ماساژی می‌خواهید که برای آن‌ها موثر باشد پس ممکن است به این روش ماساژ علاقه مند شوید.

میله

اگر نیاز به کنترل دستی دارید ممکن است بخواهید یک ماساژور میله‌ای یا نوعی از ماساژور که دارای میله است را امتحان کنید.

لرزش

بعضی از ماساژور‌ها حاوی لرزش اضافی هستند. اگر به دنبال تسکین درد بیشتری هستید ممکن است بخواهید این روش را امتحان کنید.

گرمایش

گرمایش می‌تواند تسکین درد لذت بخشی را با گرم کردن پوست به همراه داشته باشد، حرارت سنسور‌ها را تحریک کرده و سیگنال‌های درد را قطع می‌کند و جلوی ارسال آن‌ها به مغز را می‌گیرد، بسیاری از انواع ماساژور‌های مختلف دارای قابلیت گرمایش هستند، پس این ویژگی ارزش در نظر گرفته شدن را دارد.

تایمر

اگر کمی ‌برایتان طول می‌کشد تا به منبع درد برسید تایمر می‌تواند بخش مفیدی برای شما باشد، می‌توانید مدت زمان مشخصی را تنظیم کنید و سپس بنشینید و از ماساژ خود لذت ببرید.

خاموش شدن اتوماتیک

قابلیت خاموش شدن اتوماتیک از شما و دستگاه در برابر گرم شدن بیش از حد مراقبت می‌کند، اما اگر مدت زمانی طول می‌کشد تا به منبع درد برسید، قابلیت خاموش شدن اتوماتیک در مدت زمان کوتاه می‌تواند برایتان دردسر ساز باشد.

تنظیمات شدت

اگر هم روز‌های خوب و هم روز‌های بدی دارید و می‌خواهید ماساژی که دریافت می‌کنید، انعطاف پذیر و شدت آن قابل کنترل باشد، این ویژگی مناسب شما است. بعضی از دستگاه‌ها تنها یک نوع قدرت دارند، پس قبل از انتخاب حتما به این ویژگی دقت کنید.

تنظیمات سرعت

اگر به دنبال ماساژی سرزنده یا برعکس آرام هستید، علاوه بر تنظیمات شدت باید به دنبال تنظیمات سرعت هم باشید.

قابل شارژ بودن

بعضی از ماساژور‌ها قابل شارژ هستند و همین استفاده از آن‌ها در دفتر کار یا سفر را راحت می‌کند.

قابل حمل بودن

اگر می‌خواهید در تعطیلات یا در محل کار از ماساژور خود استفاده کنید پس ویژگی قابل حمل بودن را نیز باید در نظر داشته باشید. دستگاهی که انتخاب می‌کنید باید اندازه‌ی مناسبی داشته و سبک وزن باشد. همینطور می‌توانید ماساژوری را برای درون ماشین انتخاب کنید، اما این ویژگی تنها در حالی که ماشین توقف کرده است یا روی صندلی مسافر قابل استفاده است.

لوازم جانبی

بعضی از ماساژور‌ها دارای لوازمی ‌برای بخش‌های مختلف بدن مانند صورت هستند.

حافظه یا بازیابی

اگر درد زیادی دارید و باید همیشه تنظیمات دقیقی را برای تسکین آن اعمال کنید، کار سختی است که هر بار موقع استفاده از دستگاه بخواهید همه‌ی تنظیمات را به همان صورت تغییر دهید. قابلیت حافظه یا بازیابی، شدت، سرعت و نوع ماساژی که شما از آن لذت می‌برید را به خاطر می‌سپارد و می‌تواند برای استفاده‌ی روزانه مفید باشد.

فواید ماساژور‌های کمر

فواید ماساژور‌ها

تسکین درد کمر

اصلی ترین فایده‌ی یک ماساژور کمر باید هم تسکین درد کمر باشد! ماساژور کمر گردش خون را زیاد کرده و ماهیچه‌های سفت شده را شل می‌کند. تحقیقات نشان داده است که ماساژ برای تسکین کوتاه مدت درد کمر بسیار موثر است.

گردش خون بهتر

ماساژ روشی است که معمولا برای بهبود گردش خون استفاده می‌شود زیرا بهبود گردش خون باعث می‌شود اکسیژن و مواد مغذی بهتر به سلول‌های ماهیچه‌ها برسند و آن‌ها را از خواب بیدار کنند!

حس خوب

ماساژ باعث ترشح اندورفین می‌شود که سیستم عصبی را آرام کرده و هورمون‌هایی که باعث می‌شوند حس خوبی داشته باشید را آزاد می‌کند. ماساژ کمر روش موثری برای کاهش اضطراب است.

بهبود خواب

ماساژ منظم همینطور باعث بهبود کیفیت خواب نیز می‌شود. کسانی که به دلیل یائسگی از بی خوابی رنج می‌برند، بیان کرده اند که شرایط خوابشان با استفاده از ماساژ بهتر شده است.

پرسش‌های متداول

ماساژور کمر

ماساژور کمر چیست؟

ماساژور کمر دستگاهی است که شکل‌های بسیار مختلفی دارد، این دستگاه می‌تواند یک بالشت ساده، یک میله‌ی دستی یا بخشی از لوازم خانه‌ی شما باشد. این دستگاه حرکات دست یک ماساژ دهنده را تقلید کرده و به طور روزانه درد شما را تسکین می‌دهد.

ماساژور کمر چه کاری انجام می‌دهد؟

ماساژور کمر یک ماساژ دستی را شبیه سازی می‌کنند. ماساژ گردش خون شما را بهتر کرده و ماهیچه‌های سفت شده‌ی شما را نرم می‌کند و درد را از بدن شما بیرون می‌آورد. ماساژور‌های مختلف می‌توانند برای بخش‌های مختلفی از بدن استفاده شوند و از روش‌ها و شدت‌های مختلفی برای ماساژ استفاده می‌کنند.

چطور باید یک ماساژور کمر را انتخاب کنم؟

تحقیق قبل از خرید بسیار مهم است زیرا باید مطمئن شوید ماساژور کمری که انتخاب کرده اید به تسکین درد شما کمک می‌کند. با صحبت کردن با پزشک یا مختصص درمانی خود می‌توانید راهنمایی‌های مفیدی به دست بیاورید، اما با خواندن مطالبی که در این مقاله نوشته شده اند نیز می‌توانید متوجه شوید که کدام نوع ماساژور کمر بیشتر برای شما مناسب است.

آیا در هنگام حاملگی هم می‌توانم از ماساژور کمر استفاده کنم؟

با توجه به این که این دستگاه‌ها روش‌های کار متفاوتی دارند، قبل از استفاده از ماساژور کمر خود در دوران حاملگی با پزشک خود مشورت کنید. همینطور همیشه قبل از استفاده از هر نوع محصول ماساژی باید دستور العمل آن را بخوانید تا در صورت وجود مورد خطرناک یا احتیاط خاصی از آن مطلع شوید.

قیمت یک ماساژور کمر چقدر است؟

ماساژور‌های کمر قیمت‌های بسیار متفاوتی دارند، از چند دلار برای یک ماساژور چوبی دستی ساده گرفته تا چند هزار دلار برای یک صندلی ماساژ بسیار باکیفیت، پس بهتر است ابتدا حد بودجه‌ی خود را مشخص کنید. زمانی که ماساژور مناسب خودتان را پیدا کردید بهتر است که برای پیدا کردن دستگاه با مناسب ترین قیمت به چند فروشگاه مختلف سر بزنید.

چه مدت می‌توانم از یک ماساژور کمر استفاده کنم؟

دستور العمل‌های ماساژور‌های مختلف توصیه‌های متفاوتی دارند، اما به طور کلی بهتر است که تا حدی از آن‌ها استفاده کنید که ماهیچه‌هایتان کبود نشوند. پس بهتر است آن‌ها را برای مدت زمان کوتاهی استفاده کنید، توصیه‌ها چیزی در حدود ۱۵ دقیقه است. بسیاری از محصولات دارای امکان خاموش شدن خودکار هستند که شما را تشویق می‌کنند مدت زمان استفاده‌ی خود از دستگاه را به زمان تعیین شده برای آن محدود کنید.

آیا می‌توانم روی ماساژور کمر بخوابم؟

بعضی از کاربران بیان کردند که بعد از استفاده‌ی بیش از حد از ماساژور‌های کمر دچار کبودی در ماهیچه‌های خودشان شدند.

آیا در هنگام استفاده از ماساژور کمر می‌توانم رانندگی کنم؟

توضیحات‌های درون دفترچه راهنماهای محصولات ماساژ بیان می‌کنند که استفاده از آن‌ها در هنگام رانندگی را توصیه نمی‌کنند. اما می‌توانید یک بالشت ماساژ برای ماشین خود بخرید و در هنگام توقف یا نشستن روی صندلی مسافر از آن استفاده کنید.

از کجا می‌توانم یک ماساژور کمر بخرم؟

می‌توانید ماساژور‌های کمر را در فروشگاه‌ مالتینا پیدا کنید و یکی از انواع آن را بخرید. همینطور پس از خرید نیز آن را رایگان، در منزل خود، تحویل خواهید گرفت.

در این مقاله سعی کردیم انواع ماساژورهای مختلف را بررسی کنیم و توضیحات کاملی راجع به آنها ارائه دهیم. همچنین به سوالات متداولی که ممکن است برای همه پیش بیاید، پاسخ دادیم. اگر از این مطلب لذت بردید حتما توصیه می‌کنیم دیگر مطالب وبلاگ مالتینا را نیز مطالعه کنید. اگر سوال، نظر یا پیشنهادی دارید حتما در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.