سنگ‌های زینتی و انرژی بخش در انواع مختلفی دیده شده و اگر شناخت درستی نسبت به این سنگ‌ها داشته باشید، احتمالا می‌دانید که خواص سنگ درمانی توانسته از قرن‌ها پیش جایگاه مناسب و در عین حال شگفت انگیزی در طب سنتی داشته باشد. جالب است بدانید که حتی ارسطو، فیلسوف یونانی نیز در کتب و دست نوشته‌های خود، اشاره مستقیم به سنگ درمانی و انرژی بخشی برخی از سنگ‌ها داشته است. با خرید سنگ درمانی و انرژی بخش، این امکان را خواهید داشت تا با به کار بردن و استفاده درست از آن‌ها، به سلامت جسم و روح خود، کمک زیادی کنید. از این روی به نظر می‌رسد که شناخت این سنگ‌ها، بتواند گامی بزرگ در جهت تامین سلامتی به شمار آید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

خواص سنگ درمانی

البته که تمام سنگ‌ها دارای خواص درمانی نبوده و لازم است که با شناخت بهترین نوع سنگ‌هایی که انرژی های شفابخش دارند، به موقع و در جای لازم از آن‌ها استفاده کرد. لازم به ذکر است که این سنگ‌ها در بدو امر به دو دسته بزرگ، سنگ‌های انرژی بخش و سنگ‌های درمانگر تقسیم بندی می‌شوند.

از جمله سنگ‌هایی که دارای خواص درمانی هستند؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ سیترین: این سنگ در درمان برونشیت و همین طور آکنه، بسیار موثر است.
  • سنگ سافیر: سافیر یکی از بهترین سنگ‌های شفابخش در درمان ریزش مو یا طاسی اکتسابی بوده و به درمان ورم مفاصل نیز کمک می‌کند. به علاوه سردردهای مزمن، میگرن و بی‌خوابی‌ها و به طور کلی اختلالات خواب نیز به کمک این سنگ، تسکین می‌یابند. همچنین تحریک‌پذیری روده از بیماری‌هایی است که سنگ سافیر بر آن موثر واقع می‌شود.
  • یاقوت: یاقوت درمانی عالی برای کم خونی است و می‌توان به طور کلی فشار خون پایین را نیز به کمک آن، بهبود بخشید.
  • زمرد: زمرد با تمام زیبایی هایش، می‌تواند در درمان سوختگی کمک کرده و در ضمن همچون سنگ سافیر در درمان آرتریت یا ورم مفاصل نیز موثر است. اگر از ورم معده یا بیماری گاستریت و همچنین تحریک‌پذیری روده رنج می‌برید، حتما زمرد به شما کمک خواهد کرد.
  • الماس: اگر از بیماری آسم رنج می‌برید و در میان خواص سنگ درمانی به دنبال یک گزینه مناسب هستید، الماس چاره کار شما خواهد بود. جالب است بدانید که الماس بر درمان و کنترل صرع نیز موثر است.
  • عقیق کارنلین: از یاقوت برای درمان فشار خون پایین صحبت کردیم؛ اما در مورد فشار خون بالا، عقیق کارنلین کمک‌کننده است. همین طور این سنگ قیمتی، شبیه به الماس، به درمان آسم نیز کمک می‌کند. برای بانوان یائسه نیز استفاده از عقیق کارنلین، به منظور به حداقل رساندن عوارض این دوران، موثر خواهد بود.

خواص سنگ های درمانی

اصلی‌ترین خواص سنگ‌های درمانی، شامل کاهش فشار خون، درمان افسردگی، درمان صرع، درمان کبد چرب، بهبود گردش خون و … می‌شود. در لینک زیر با انواع سنگ های درمانی را مشاهده کنید که به عنوان سنگ هایی زینتی استفاده میشوند ؛ شما میتوانید این سنگ های درمانی زینتی را از آمازون تهیه کنید:

خواص از آمازون | مالتینا

مزایای خرید سنگ درمانی زینتی

شاید تا به حال دقت زیادی به مزایایی که با خرید سنگ درمانی می‌توان به دست آورد، نداشته‌اید؛ اما با توجه به این موارد می‌توانید به شکلی معجزه آسا از این مزایا برخوردار شده و به سلامتی جسم و روان خود، کمک زیادی کنید. در نظر داشته باشید که صرف خرید سنگ‌های درمانی، نمی‌تواند اثربخشی آن‌ها را تضمین کرده و لازم خواهد بود تا از این سنگ‌های انرژی‌بخش و شفابخش به درستی استفاده شود. به علاوه باید از این سنگ‌ها به شکل صحیح استفاده شده و تنها همراه داشتن آن‌ها، نمی‌تواند به اندازه کافی رضایت بخش باشد.

از جمله مزایای خرید سنگ درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود وضعیت سلامت جسم
  • افزایش سلامت روح
  • کاهش بیماری‌های مزمن از جمله فشار خون
  • درمان و بهبود افسردگی

نکته: دقت داشته باشید که شما باید حتما سنگ‌های اصل را انتخاب و خریداری کرده و تهیه سنگ‌های تقلبی، هیچ گونه اثربخشی در خصوص انرژی‌دهی یا درمانگری نخواهند داشت.

خرید سنگ درمانی

به یاد داشته باشید که تنها خرید سنگ‌های درمانی کفایت نمی‌کند و لازم است که روش صحیح استفاده از آن‌ها را به درستی بدانید.

همین طور لازم است که سنگ‌ها در جهات و ابعاد خاصی برش خورده باشند تا اثرگذاری آن‌ها برای اهداف مختلف انرژی بخشی و درمانی، کاملا تامین شود. اگر بدانید در یوگا نیز از سنگ‌های شفابخش کمک گرفته شده و اتفاقا این یکی از محل‌هایی است که کاربرد این سنگ‌ها از طریق آن به شهرت رسیده است. با برش‌های هدفمند این سنگ‌ها، ماساژ به همراه آن‌ها، اثربخشی را به مراتب بیشتر خواهد ساخت.

کلام آخر

در بالا خصوصیاتی از سنگ‌های مختلف درمانی را عنوان کردیم که هر یک می‌تواند به شکلی موثر به ارتقای سطح سلامتی افراد کمک کند. آیا شما تجربه‌ای در خصوص استفاده از سنگ‌های شفابخش مختلف دارید؟ تجربیات و نظرات خود در این باره را با کاربران ما در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه:

معرفی ۲۵ نوشیدنی طبیعی برای حفظ سلامتی و روش تهیه هرکدام

اهمیت نگهداری از حیوانات خانگی بر سلامت روحی و جلوگیری از افسردگی