شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، می دانید که به سرانجام رساندن و افزایش فروش برای رشد و موفقیت‌تان امر بسیار مهمی است. بسیاری از صاحبان کسب و کار های کوچک همیشه به دنبال یافتن راه های خاصی برای افزایش فروش‌شان هستند و این کار را هر روزه انجام می‌دهند. در اینجا ما راز های افزایش و به سرانجام رساندن فروش را بررسی خواهیم کرد:

۱٫ سوال بپرسید و گوش کنید.

۲٫ همه‌ی ظرفیت خود را به نمایش بگذارید.

۳٫ فروش را تصور کنید.

۴٫ بدانید چه چیزی مشتریان‌تان را تشویق به خرید می‌کند.

۵٫ همیشه بیشتر از خواسته مشتری به او سرویس بدهید.

۶٫ انتظارات مشتریان‌تان را مشخص کنید.

۷٫ از پس اعتراضات متداول در فروش بر بیایید.

راز های افزایش فروش:

افزایش فروش 1

سوال بپرسید و گوش کنید:

“جاش گیلس پای” متخصص محصولات در شرکت “پانداداک” می‌گوید: “در هنگام شروع کار بسیار مهم است که تا جای ممکن “از سیر تا پیاز” ماجرا را در بیاورید و تا جایی که می توانید سوالات مرتبط به کار خود بپرسید.

در اغلب مواقع، مشتری شما همه‌ی اطلاعات را در اختیارتان قرار نمی‌دهد، زیرا فکر می‌کند این اطلاعات ممکن است به موضوع گفتگو مرتبط نباشد، اما شما هر چه بیشتر در مورد جزئیات آنها یا شرکت‌شان بدانید، شانس بیشتری برای نشان دادن ارزش خود خواهید داشت.”

-جاش گیلس پای

نوع سوالی که می پرسید مهم است:

ممکن است این را قبلا شنیده باشید، اما زمانی که با مشتری بالقوه تان صحبت می‌کنید، سعی کنید سوالات‌تان را به گونه ای بپرسید گویی آن ها همین حالا محصول یا خدمات شما را خریداری کرده اند. از آنها نپرسید که آیا مایل به خرید هستند یا خیر بلکه بپرسید می خواهند پرداخت را از چه طریقی انجام دهند. از آنها بپرسید که آیا می‌خواهند این محصول یا خدمات را در منزل استفاده کنند یا در محل کار.

همه‌ی ظرفیت خود را به نمایش بگذارید:

زمانی که نتیجه را به مشتری های بالقوه تان نشان می‌دهید، در واقع به آنها نشان می دهید که چطور می‌توانند رشد کنند، کارکردشان را شاخص بندی کنند یا نیاز های شخصی‌شان را برآورده کنند؛ این کار خرید از شما را برای آنها ساده‌تر می‌کند و باعث افزایش فروش می‌شود. این جاست که توصیه‌ی مشتریان به دردتان می خورد.

فروش را تصور کنید:

یکی از بهترین راز های افزایش فروش این است که فرض کنید که فردی که در سمت مقابل شما است تصمیم قطعی خودش را گرفته است تا محصول یا خدمات شما را خریداری کند. چند دلیل برای این کار وجود دارد:

۱- بسته به صنف شما، احتمال زیادی وجود دارد که مشتری شما تا به حال تحقیقات خود را در مورد شرکت یا محصول شما انجام داده باشد و به احتمال بالا، برای خرید از شما تصمیم خود را گرفته باشد.

۲- اعتماد به نفسی که شما با تصور کردن فروش از خود نشان می دهید باعث می شود راحت تر بتوانید با مشتری‌تان وارد رابطه شوید. زمانی که کارتان به اتمام رسید، آنها حتی متوجه نمی‌شوند که محصولی به آن ها فروخته شده است.

به چشم بیایید:

امروزه در این دنیای آنلاین، پیدا کردن محصول یا خدماتی که مشکل شما را حل می کنند یا نیاز شما را بر طرف می کنند از همیشه ساده تر است. می توانید به سادگی در اینترنت جستجو کنید، از دوستان‌تان بپرسید یا نگاهی به شبکه های اجتماعی که به آن ها اعتماد دارید بیندازید و کامنت‌ها را درباره‌ی شرکت‌ها و محصولات بخوانید.

به همین دلیل، مهم است که پیام شما در میان باقی پیام‌ها به چشم بیاید تا مشتری برای حل مشکلش به سمت شما کشیده شود. اینکه مشتریان شما را انتخاب کنند با یک تصور اولیه خاص شروع می‌شود.

  • پیام شما باید با آنها صحبت کند: مشکل آنها چیست (حتی اگر آنها خودشان هم هنوز مشکل‌شان را نمی شناسند)؟
  • پیام شما باید وسوسه کننده باشد: مطمئن شوید که پیام هایی که ارسال می‌کنید واکنش آنها را بر می انگیزند.

داستان خود را به صورت تصویری بیان کنید:

جلوه های تصویری کمک می‌کنند که پیام شما واکنش دیگران را در پی داشته باشد. جلوه هایی مانند ویدئو، وایت برد، تصاویر یا عکس‌ها نشان می‌دهند که مشکل مشتری شما چگونه با استفاده از محصولی که شما می‌فروشید حل خواهد شد. شما با استفاده از تصاویر یک تضاد به وجود می آورید، که می‌تواند احساس نیاز شدیدی به وجود بیاورد و این امر به فروش شما کمک خواهد کرد.

غلبه بر اعتراضات در فروش:

برای متخصصان افزایش فروش، اعتراضات مانند معدن‌های طلا هستند.

اعتراض به این معنی است که یک خریدار با شما درگیر شده است. یعنی این که یک مشتری بالقوه به پیشنهاد شما فکر می‌کند.

غلبه بر اعتراضات در فروش کلید افزایش فروش است. در این جا چند نکته و راهنمایی به شما ارائه می دهیم که به موفقیت فروش شما کمک می‌کنند.

اعتراضات در فروش:

افزایش فروش 2

اعتراض: “قیمت شما خیلی بالا است.”

راه حل: به گفتگو ادامه بدهید.

رقابت معمولا بخشی از کسب و کار است. ممکن است محصول یا خدمات شما واقعا نسبت به رقیبان‌تان قیمت بالاتری داشته باشند. اما آیا این باید مانع کار شما شود؟ خیر. پس اجازه ندهید این پایان گفتگوی شما باشد.

اعتراض: “من بیشتر از این می خواهم.”

راه حل: حقایق را بیان کنید.

بسیاری از مشتریان انتظار دارند ترکیب کامل، کیفیت فوق العاده بالا، خدمات عالی و قیمت پایین همه با هم در یک بشقاب نقره‌ای به آن ها تقدیم شود. همه‌ی ما می‌دانیم که بسیار مشکل است که کمترین قیمت ممکن را فراهم کنیم در حالی که همزمان به بالاترین کیفیت ممکن و بهترین خدمات مشتری دست بیابیم.

قدرت هایتان را برجسته کنید. یک دلیل شسته و رفته در جیب‌تان داشته باشید که به وضوح توضیح بدهد که چرا شما از رقیبان‌تان برتر هستید. برای مشتری هایتان روشن کنید که چه چیزی دریافت خواهند کرد و چرا این خدمات یا محصولات عالی هستند. با کلمات خودتان، ارزشی که محصول شما برای آنها خواهد داشت را توضیح دهید.

اعتراض: “محصول شما نیاز های ما را برآورده نمی کند.”

راه حل: مسائل را از دید مشتری‌تان ببینید.

همدردی ابزار قدرتمندی در هنگام برخورد با اعتراضات مشتریان است.

شما ممکن است یک فروشنده‌ی عالی باشید و توانسته باشید با حرف هایتان یک مشتری را مجاب کنید که یک یا حتی دو بار از شما خرید کند، اما در انتها، اگر محصول شما نیاز های دیگران را برآورده نکند، آنها به جای دیگری خواهند رفت. کمی مکث کنید تا ذهنیت مشتری بالقوه تان را بسنجید.

مهم ترین نکته در این جا این است که زمانی که واقعا از دیدگاه مشتری به قضیه نگاه کنید، می‌توانید روش خود در برخورد با مشتری را شخصی سازی کنید. اینگونه می‌توانید طوری صحبت کنید که هم پاسخگوی احساسات آنها باشید و هم برای بخش منطقی مغزشان قانع کننده باشید.

اعتراض: “نمی خواهم تغییر کنم.”

راه حل: ذهنیت ترسان مشتری را عوض کنید.

به خریدار بالقوه نشان دهید که شما سابقه‌ی درخشانی از موفقیت دارید و با اعداد و ارقام این موضوع را به آنها ثابت کنید. از موفقیت‌های گذشته‌تان صحبت کنید و نشان دهید که چرا قابل اعتماد هستید. این روش تاثیر به سزایی خواهد داشت. حقایق همه چیز را به وضوح بیان می‌کنند و برای غلبه بر اعتراضات در فروش ضروری هستند.

غلبه بر اعتراضات در فروش ممکن است نیازمند تمرین باشد، اما مهارت‌های شما به مرور زمان بهتر خواهند شد. هیچ گاه هراسان نشوید، زیرا ضرورتا نیازی نیست که برای داشتن یک فروش موفق قیمت را پایین بیاورید. شخصی سازی کردن روندتان شما را در مسیر خنثی نمودن اعتراضاتی که در آینده ممکن است رخ دهند قرار خواهد داد.

تکنولوژی: بهترین ابزار برای افزایش فروش

تکنولوژی به سرعت در حال مداخله در دنیای خرید و فروش است. پنج سال پیش، شرکت ها شاید می‌توانستند بدون داشتن یک وب‌سایت یا حضور در شبکه های اجتماعی به کار خود ادامه بدهند. اما حالا وضعیت تغییر کرده است.

یکی از کلیدهای موفقیت در کسب و کار استفاده از تکنولوژی برای ایجاد تغییرات اساسی در فروش است.

اپلیکیشن های خرده فروشی

بازارهای اپلیکیشن معمولا برنامه هایی دارند که به خریداران اجازه می‌دهند فهرست موجودی کالا را ببینند، ساعات کاری فروشگاه‌ها را چک کنند، از تعداد کارمندان فروشگاه با خبر شوند و به کار های دیگری بپردازند. شرکت های کوچک ممکن است فکر کنند که استفاده از اپلیکیشن برایشان غیر ممکن است؛ هرچه باشد، ساخت یک اپلیکیشن هزینه‌ی زیادی دارد و با تعداد مشتریان کم، ممکن است این هزینه به شرکت باز نگردد.

ربات‌های چت در پیام رسان فیسبوک

مشتری‌ها انتظار دارند که پاسخ سوالات‌شان در شبکه های اجتماعی را به سرعت و چه بسا در همان لحظه، دریافت کنند. به طور کلی، اگر یک پاسخ فوری دریافت نکنند، از سوالشان صرف نظر می‌کنند، که این معمولا به معنی مراجعه به رقیبان شماست. اما استخدام کسی که تمام روز به سوالات مشتریان در فیسبوک پاسخ دهد نیز هزینه بر و ناکارآمد است.

به جای این که به کسی حقوق بدهید تا همه‌ی کانال های شبکه های اجتماعی را تحت نظر داشته باشد، شرکت‌ها می توانند از ربات‌های چتی که خودشان ساخته اند یا از یک برنامه نویس خواسته اند تا آن را برایشان بسازد، استفاده کنند. طبق نظر متخصصان کسب و کار، یک مشتری به طور متوسط روزانه ۹ بار از اپلیکیشن‌های پیام رسان خرید و فروش استفاده می‌کند.

ربات‌های چت می‌توانند به سوالات ساده پاسخ دهند و سوالات پیچیده تر را به بخش خدمات مشتریان انتقال دهند. این می تواند به شرکت ها کمک کند تا مشتریان علاقه مند و با ارزش خود را حفظ کنند.

یادگیری عمیق

یادگیری عمیق یا هوش مصنوعی، در حال تبدیل شدن به یک نیروی ضروری در بازاریابی است. هر چه باشد، بسیاری از وب‌سایت ها کالاهای بسیار زیادی می‌فروشند، که با این وجود توانایی پیشنهاد دادن درست ترین کالا به یک مشتری یک مهارت است. در بعضی مواقع، این بخش همان قطعه‌ی گمشده‌ای است که زمانی که فروشنده‌ها از فروشگاه‌های آجری خود به ویترین وبسایت ها نقل مکان می‌کنند پشت سرخود جا می‌گذارند.

عنصر انسانی هنوز هم در زمانی که یک مشتری در حال بررسی کالایی است که قصد خرید آن را دارد و برای پیشنهاد این که آنها ممکن است چه کالاهای دیگری را نیز بپسندند نقش مهمی دارد. وقتی شخص فروشنده این کار را انجام دهد، نام این فرآیند بیش فروشی است.

برای شرکت‌های با اندازه‌ی متوسط، این نوع داده‌ها برای پردازش شدن در خانه حجم زیادی دارند. شرکت هایی در حال ظهور هستند که پردازش این داده‌ها را برای مشتریان‌شان انجام می‌دهند.

زمانی که کسب وکارها تصمیم می‌گیرند مدل تجارت‌شان را عوض کنند و چیز جدیدی را امتحان کنند، معمولا می توانند به سرعت از رقیبانشان جلو افتاده و راه جدیدی برای ارتباط با مشتریان‌شان پیدا کنند.

فروش را با ارائه خدمات به مشتریان افزایش دهید

افزایش فروش 3

در حالی که فروش و سود کردن هدف اصلی تجارت است، ارائه‌ی خدمات به مشتریان می‌تواند راهی برای افزایش فروش برای‌تان بگشاید. شما باید یاد بگیرید که چطور با ارائه خدمات به مشتریان‌تان، یک افزایش فروش فوق العاده داشته باشید.

از انتقال دادن اطلاعات نترسید

بدون شک شما باید برای وقت و دانشی که در اختیار مشتریان قرار می دهید هزینه ای دریافت کنید. اما بسیاری از صاحبان کسب وکار، به خصوص آنهایی که در صنعت خدمات تخصصی مشغول به کار هستند به اندازه‌ی کافی به دیگران آموزش نمی‌دهند و اطلاعات را به دیگران انتقال نمی‌دهند. زمانی که بیشتر از حدی که باید به دیگران اطلاعات بدهید، به مشتریان‌تان قدرت می‌دهید و آنها را بیشتر به سمت کسب و کار خود می‌کشید.

بدانید چه چیزی مشتریانتان را تشویق به خرید می‌کند

برای یادگیری این که چه چیزی مشتریان فعلی‌تان (یا مشتری های بالقوه تان) را تشویق به خرید می‌کند زمان اختصاص دهید. برای دانستن نیازها، چالش‌ها و ترس‌هایشان زمان بگذارید. ابتدا به آنها خدمات ارائه دهید، تا سرمایه گذاری هایتان به شما بازگردند.

علاوه بر آموختن در مورد مشتریان‌تان، همینطور وقت می گذارید تا مشتریان‌تان را آموزش دهید و همزمان به آنها کمک می‌کنید تا بیشتر در مسیر فروش به جلو بروند. مردم برای درمان درد یا برآورده کردن نیازشان خرید می‌کنند. نیازهای مشتریان‌تان را بشناسید، آنها را برآورده کنید، تا شانس بسیار بهتری برای افزایش فروش داشته باشید.

انتظارات مشتریان‌تان را مشخص کنید

شرکت‌ها معمولا انتظارات مشتری ها را مشخص نمی‌کنند. وظیفه شما فروشندگان و شرکت شما است که این انتظارات را مشخص کنید و محصول و خدمات‌تان را شکل دهید. اگر شما انتظارات مشتریان را مشخص نکنید، آنها خودشان این کار را خواهند کرد.

آن ها را وادار به تصمیم گیری کنید

“شاید” کلمه‌ی بسیار بدی است. نه برای شما خوب است، نه برای مشتری. اگر مشتری آماده‌ی خرید باشد یا به این کار شک داشته باشد و در حال کلنجار رفتن با خودش برای رسیدن به یک راه حل باشد، شما بلاتکلیف خواهید بود. زمانی که می‌دانید مشتریان بالقوه اطلاعات کافی برای تصمیم گیری را در اختیار دارند، آنها را به این کار وادار کنید.

دفعه‌ی بعد که با یک مشتری بالقوه قرار ملاقات دارید، از آنها نخواهید که از شما خرید کنند، تنها بخواهید که تصمیمشان را بگیرند. این دو متفاوت هستند و بدون در نظر گرفتن این که تصمیم آنها ممکن است چه باشد، روشی برای ارائه خدمات به آنها پیدا کنید.

همیشه بیشتر از خواسته مشتری به او سرویس بدهید

اگر می خواهید اطمینان پیدا کنید که مشتریان بارها از شما خرید کنند و درباره‌ی شما با دیگران صحبت کنند، ارائه سرویس بیشتر از خواسته شان امری ضروری است. این کار به معنی انجام کاری هنگفت که برایتان ضرر مالی به همراه داشته باشد نیست. این راه کار ممکن است برای شما چیز کوچکی باشد، اما برای مشتری بزرگ به نظر برسد. ارائه سرویس بیشتر از خواست مشتری می تواند به روش‌های مختلفی انجام شود مانند:

  • یک تجربه‌ی خوب غیر منتظره
  • محصولی با کیفیت فوق العاده

زمانی که می خواهید یک سرویس عالی به مشتری بدهید، به آن به عنوان یک معامله‌ی کوتاه مدت نگاه نکنید. به جای آن، یک سرمایه گذاری طولانی مدت روی مشتری هایتان انجام دهید و فرصتی برای تکرار کردن این تجارت به وجود بیاورید.

مشتری های جدید و قدیمی هر دو باید تجربه‌ی مشابهی از خرید از شما داشته باشند، بدون توجه به اینکه کسب و کار شما کوچک یا بزرگ است. ثبات می تواند مهم ترین عنصر در ارائه خدمات به مشتریان‌تان باشد. اگر به ارائه خدمات به مشتریان فعلی و بالقوه تان تعهد داشته باشید (بیشتر از اینکه تنها بخواهید چیزی به آنها بفروشید) نه تنها متوجه افزایش فروش، تکرار معمالات و مشتری های راضی خواهید شد، بلکه فرآیند فروش با ثبات تری نیز خواهید داشت.

بهترین ابزار افزایش فروش چت هلمز

افزایش فروش 3

شرکت بین المللی چت هلمز تا کنون به بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ کسب و کار کمک کرده است تا سریع تر، بهتر، و هوشمندانه تر رشد کنند. بر اساس روش های موسس مرحوم این شرکت، چت هلمز و پر فروش ترین کتابش در نیویورک تایمز، “بهترین ابزار فروش”، این شرکت تا به حال در ۱۰۰ کشور با ۷۸ برنامه‌ی مختلف مشغول به کار است.

توصیه های چت هلمز برای افزایش فروش در ۱۲ ماه:

تعداد کسانی که همه چیز را می خرند کمتر از خریداران محصولات ایده آل هستند، پس بازاریابی برای جذب خریداران محصولات ایده آل ارزان‌تر بوده و برایتان پر سود تر خواهد بود.

یک مجله از این روش استفاده کرد تا فروشش را در ۱۵ ماه دو برابر کند.

آن ها یک پایگاه داده از ۲۲۰۰ تبلیغ کننده داشتند که هر ماه برای هر کدام برگه‌های تبلیغاتی می‌فرستادند. پس از یادگرفتن این استراتژی، آنها یک بررسی انجام دادند و متوجه شدند که ۱۶۷ مورد از این ۲۲۰۰ تبلیغ کننده، ۹۵ درصد محصولاتی را که در تبلیغات رقیبان این شرکت قرار داشتند را خریداری می کردند.

این مفهوم “رویای ۱۰۰” نام دارد. این مفهوم به معنی رفتن به سراغ مشتری های رویایی‌تان به قصد انتقام است. این مجله هر دو هفته به این ۱۶۷ خریدار برتر یک نامه فرستاد و هر ماه چهار بار با آنها تماس گرفت.

بهترین خریداران شما چه کسانی هستند؟

اگر محصولات‌تان را مستقیما به مشتریان عرضه می کنید، بهترین خریداران شما در بهترین محله ها زندگی می کنند. اگر یک مشاور، دندان پزشک، حساب دار، درمانگر، کارگزار املاک، مشاور مالی، یا یک رستوران دار هستید، مرتبا به دنبال کسانی باشید که در بهترین محله ها زندگی می کنند. آنها خریداران ثروتمندی هستند که پول کافی و بزرگ ترین دایره‌ی تاثیر گذاری را دارند. اگر به مدت یک سال هر ماه بدون وقفه یک پیشنهاد برای آنها بفرستید، شهرت فوق العاده‌ای میان افراد ثروتمند پیدا خواهید کرد.

اگر تجارت‌تان با دیگر شرکت‌ها است، کاملا مشخص است که بهترین خریداران‌تان بزرگ ترین شرکت‌ها هستند. پس باید چه کار کنید تا یک هفته در میان، هر طور که شده، خودتان را به این شرکت‌ها بشناسانید؟ امکان ندارد با بازاریابی مداوم بتوانید توجه آنها را به دست بیاورید، بخصوص اگر بگویند به شما علاقه ای ندارند. مردم نه تنها به ثابت قدمی شما احترام خواهند گذاشت، بلکه نسبت به شما احساس وظیفه نیز پیدا خواهند کرد.

راز این کار در این است که هیچ گاه نا امید نشوید. تنها به دنبال کردن این شرکت ها ادامه دهید و فقط روی هدفتان، که افزایش فروش است تمرکز کنید و سعی کنید از راه کار هایی که گفتیم استفاده کنید و سود ببرید.

 

اگر بدنیال نحوه شروع یک کسب و کار بدون سرمایه ،  روش های افزایش درآمد در شغل فعلی خود ، چگونگی فروشنده ای بهتر شدن و شناخت دلایل شکست کسب و کارهای نوپا هستید نیز می توانید مطالب مرتبط در این خصوص را در وبلاگ مالتینا مطالعه نمایید.